יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

דרוש: מבוגר שיאמין ב... מבוגר

ממעמקים של אלימות זוגיות הוא הגיע אליי לתהליך טיפולי | בתחילה חשש להיכנס לתהליך, אך עם מילה טובה הוא הבין שכל רצונו זה להיות טל אחר | כל מבוגר בפרשת דרכים צריך מבוגר שיאמין בו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

יום לפני הפגישה שלי עם טל (שם בדוי, כיתר השמות במאמר זה), הוא התקשר וביקש להגיע לבדו לפגישה. כאשר נכנס היה נראה כילד קטן חסר אונים. הוא הביט בכורסאות ולא ידע היכן לשבת. כאשר הוריתי לו לשבת על הכורסה ישב בצייתנו. "המפלצת", התקפי הזעם והאלימות המילולית מול אשתו לא היו נוכחים כלל בפרצופו.   
"היי טל. מה שלומך? אני שמחה לראות אותך".
"באמת? את באמת שמחה לראות אותי?", טל הביע פליאה.
"כן, טל", אמרתי בהחלטיות, "אני שמחה לראות אותך".
"אף אחד, אף אחד לא שמח לראות אותי אף פעם. אף אחד לא נלחם עליי כמו שאת נלחמת שאבוא לכאן", דמעות ניקוו בעיניו של טל.
"טל, אתה מרגש אותי. אני רוצה לשתף אותך במשהו: אני לא נוהגת לחזר אחר מטופלים שהיו אצלי בפגישה אחת, כמו שעשיתי אתך. אך משהו לא הרפה ממני כשיצאתם מהפגישה. לכן התקשרתי אליך וביקשתי שתבוא. ניסיתי לשכנע אותך בכל מאודי, כי הרגשתי שאני יכולה לעזור לך וגם לכם כבני זוג. אני מאמינה בך טל. אוכל לעזור לך אם תפתח את המחסום שעשוי מבטון בתוך ליבך. כשנכנסת לפגישה ראיתי בך ילד, ילד מבולבל שזקוק להכוונה ועזרה".
"נכון, את צודקת. אני בהחלט זקוק לעזרה. כל השבוע הסתובבתי 'עם הזנב בין הרגליים' לא ידעתי מה לעשות עם עצמי. הרגשתי שהגוף שלי הוא לא שלי. הרגשה מוזרה".
"זה תיאור מעניין: הגוף שלי הוא לא שלי. האם אתה יכול לומר לי שהיית רוצה לשנות משהו בתוכך?".
"כן, אני בהחלט רוצה לשנות משהו בתוכי. זו הסיבה שביקשתי להגיע לבד בלי שירן. אני מרגיש שאם הפגישות בינינו יעשו יחד, יהיו רק צעקות וקללות ואני כבר לא רוצה להיות במקום הזה".
"טל, אתה מדהים. שים לב מה קרה פה. אתה כבר מנסה לשנות את הדפוסים שלך. לא סתם הרגשת שהגוף שלך הוא לא שלך. הרי גוף ונפש הם אחד. אחד משפיע על השני. כבר לא מתאים לך להיות, כמו טל הישן. אתה רוצה לשנות את דרכיך וכך אתה עושה. אתה מקרב את השינוי. השכלת להבין ולהסביר לי שכרגע כדאי שניפגש לבד. זוהי חוכמה גדולה ביותר. אני בטוחה שמכאן העבודה שלנו יחד תהייה משמעותית ביותר".
טל התרגש מאוד מדבריי. המשפט הידוע "כל מה שילד צריך זה מבוגר אחד שיאמין בו" (הרב שלמה קרליבך). תקף גם למבוגרים. "כל מבוגר בפרשת דרכים צריך מבוגר שיאמין בו".  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: