יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

חומת חול

לרוב נרצה ללמוד איך להיות הורים | נרצה ללמוד כיצד להוות בני זוג תומכים את המודל הזה נתבונן מהסביבה שלנו | אך מה קורה כאשר הורינו, שאמורים להוות מודל לחיקוי וחומה איתנה עבורנו, לא מממשים את הביטחון הזה? | מה הן ההשפעות עלינו כאינדיבידואל ואיפה זה פוגש אותנו כבני זוג?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

"אני כל כך רוצה, באמת שאני רוצה לשנות את כל הדפוסים שלי, אבל אני ממש לא יודע איך. את מבינה כבר שאני בעצמי חוויתי אלימות בחיי מצד הוריי. גם ראיתי אלימות ביניהם. אין לי שום דוגמה טובה לשום דבר", סיפר טל (שם בדוי, כיתר השמות במאמר).
"טל, היום אתה נמצא אצלי כבר מתוך בחירה שלך, מתוך רצון שלך להיות אחרת. אתה תהיה הראשון במשפחה שלך ששובר את מעגל האלימות. נכון שאין לך מודל לחיקוי, אבל כמו שניתן ללמוד איך אני רוצה להיות, ניתן גם ללמוד מה לא לעשות. זו בהחלט למידה משמעותית איך לא להיות ושם אתה נמצא. יחד, אני ואתה בתהליך ממושך, נלמד איך להיות קודם כל טוב לעצמך, לשירן ולילדיך".
"כל הזמן אני שומע את הקולות של ההורים שלי: אתה לא תצליח. הציפיות שלהם כל כך נמוכות ממני. כאילו שהם מחכים שאכשל בנישואים כדי שיגידו לי 'אמרנו לך'".
"ההורים שלך באיזשהו מקום רוצים לגונן עליך. אני אסביר: במקום שבו הם לא הצליחו להוות מודל לחיקוי עבורך, הם חוששים מהנפילה שלך כבן זוג. לכן, את הכישלון שלהם הם מעבירים אליך, כך שאם לא תצליח בחיי הזוגיות שלך, לפחות הם ירגישו ש'הכינו' אותך לכישלון הזה. דווקא מהמקום הזה ישנה נקודת אור עבור ההסתכלות שלך עליהם. הם לא רוצים שתיפגע. אמנם הם עושים זאת בדרך שגויה אבל הכוונה היא טובה. זה הידע שלהם ובשבילך זהו מנוף לצמיחה. לא סתם קיבלת את ההורים הללו. כאן זה המקום שלך להעז, להיות שונה מהעבר, להעז להיות מאושר ולהרגיש ראוי לכך. להבין שבחלק מסוים של חייך היה סבל אבל עכשיו אתה הופך את הסבל לסבלנות ומבין שזה הכוח הדרוש לך כדי לשנות את דרכיך".
"באמת את חושבת שההורים שלי מנסים לגונן עליי?", אמר טל בפליאה. ראיתי שמאוד חשוב לטל לקבל חיזוק במקום הזה, כיוון שהוא הרגיש שהוריו לא נתנו לו חומת ביטחון אלא חומת חול שבה הכול מתפורר והיחסים מאוד לקויים.
"כן טל, אני אתן לך דוגמה כדי להמחיש לך: נניח שהוריך היו אנשים עצמאיים מבחינה תעסוקתית והם לא צלחו. הם נכנסו לחובות גדולים ואף עברו פשיטת רגל. מתוך מקום של אכפתיות כלפי ילדיהם הם ינסו לגונן עליהם ולומר להם בשום פנים ואופן לא להיות עצמאיים כי הם לא יצליחו בכך. זה בדיוק אותו דבר". טל חייך והיה נדמה שהוא מאוד שמח מדבריי.
"אז מהיום טל, אתה קם בבוקר עם המון כוחות מחודשים ועם התחושה שאתה יכול אחרת, סבלנות לדפוסים האחרים שכבר בדרך אליך".
ולכם קוראים יקרים, בחרו להתחיל את היום עם כוחות מחודשים ואמונה אינסופית שהטוב והשינוי כבר כאן. שבת נהדרת.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: