יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

לרוץ עם אזיקים

בכל גיל מתאפשרת למידה | אין קיצורי דרך ואין מעלית ישירה להצלחה | צריך לצעוד צעד צעד בסבלנות רבה | מכל אדם ומכל מצב שנקלע לחיינו באנו ללמוד | גם אם נראה כי הדרך חשוכה, זכרו כי ישנו אור בסוף המנהרה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

"זה גדול עליי, זה כמה מידות מעליי. באמת שאני רוצה לשנות את הדרך שלי, אבל אני מרגיש חוסר יכולת, כמו לרוץ עם אזיקים", אמר טל (שם בדוי, כיתר השמות במאמר) אני מרגיש כבר מבוגר וכל המשפטים שעץ עקום לא ניתן ליישר ברורים לי היום. כך אני מרגיש. לא באמת אפשר לשנות".
"טל, אני מאוד חולקת על דעתך. אתה תצטרך לסמוך עליי. עץ עקום בהחלט ניתן ליישר. כאשר אנו שמים לו תמיכה, לאט לאט הגזע יתיישר, עד אשר לא יצטרך את התמיכה. אם תצעד איתי יד ביד ותעשה את כל מה שאני אומרת לך, תראה שהדפוסים האלימים שלך ישתנו ובכל יום תצליח להתיר את האזיקים מרגליך עד שתרוץ ללא הפסקה וללא הפרעה. כל יום הוא יום חדש, בכל יום התאים בגוף שלנו מתחלפים, לכן ניתן לומר שבכל יום אנחנו אחרים. אז תחליט איך אתה רוצה להיות? איזה בן אדם, בן זוג, אבא".
"אני מרגיש פחד בגוף שלי. את יודעת שחלמתי בלילה שאני מדבר בצורה רגועה עם שירן. ממש חלמתי על זה".
"קודם כל זה חלום נפלא. זה מאוד ממחיש את הרצון שלך להשתנות, כיוון שחלומות מעלים את התת מודע שלנו. אני רוצה לשאול אותך האם אתה זוכר את ההרגשה אחרי החלום?".
"כן, אני ממש זוכר שחייכתי. התעוררתי וחייכתי. זו הייתה הרגשה מאוד מאוד נעימה".
"האם היית רוצה לקום בהרגשה זו לעיתים קרובות?".
"בטח, הלוואי, אמן".
"אני שומעת את ההחלטיות בקולך. לכן, עכשיו זה הזמן לקבל כלים להתמודדות עם התפרצויות הזעם שלך. אני רוצה לשאול אותך: מה אתה מרגיש כשאתה בתוך התקף עצבים? האם אתה מרגיש דפיקות לב מואצות? האם אתה מרגיש אודם בפנים? האם אתה מרגיש תחושת נמלוליים בידיים?".
"אני מרגיש שהפנים שלי שורפות. אודם בפנים זה קטן עליי. אני מרגיש שאני בוער".
"אז מה שאני מבקשת ממך זה דבר כזה. כאשר אתה מרגיש שהפנים שלך מתחילות לבעור. ממש בהתחלה אתה אומר לשירן את המשפט הבא: 'שירן, אני מתחיל להיות עצבני לכן אני מתרחק'. אתה הולך למקום אחר, לחדר אחר שבו אין לך קשר עין עם שירן וחובט בעוצמה בכרית, כך אתה מוציא את כל העצבים על הכרית ולא על שירן. חשוב מאוד שתזהה את הרגע שבו מתחילות הפנים שלך לבעור, זה מאוד חשוב. בנוסף, אני רוצה שתסביר לשירן על התרגיל הזה כדי שהיא לא תחשוב שאתה סתם הולך".
כדי לשנות דפוסים מקובעים, דרוש מאמץ גדול ביותר. גם כשמופיע הפחד אני נותנת לו מקום, זה בסדר לפחד. הפחד בא לשמור עלינו במצב שלא נצליח. יחד עם זאת, בחרו באומץ, כי אתם בהחלט יכולים לשנות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: