יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

יום מעצים

הערכה שלנו כלפי עצמנו היא צעד חשוב ביותר בדך לשינוי | כדי להישאר במקום טוב וגבוה, חשוב שנוקיר ונכיר את עצמנו כאשר הגענו להישג | הגישה שלנו היא זו שמקדמת ומניעה אותנו מעלה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

"היום, זה היום שבו אני יכול להגיד שפעם ראשונה בחיי אני מרגיש הצלחה. זאת הפעם הראשונה שאני מרגיש שאני יכול אחרת. עד עכשיו, כמו שאת יודעת, היו לי ספקות. בדרך גם כעסתי עלייך על כך שהארת את עיניי ובעצם הבנתי שיש לי דפוסים אלימים. שימי לב שלא אמרתי שאני אלים, אלא שיש לי דפוסים אלימים וכך לימדת אותי שאני יכול להשתנות. היום אני יכול סוף סוף להגיד שאני מאמין לך".
לאורך כל אותן הדקות שבהן טל (שם בדוי, כיתר השמות במאמר) דיבר, היה בעינו זוהר. העיניים שלו ברקו והוא דיבר בהתלהבות רבה. אני הבטתי בו וחייכתי.
"עשיתי את התרגיל הזה שלימדת אותי. הצלחתי לזהות את הרגע הזה שאני מתרגז ויצאתי מטווח הראייה של שירן. כמובן שכשחזרתי ממך הסברתי לה על התרגיל. היא מצידה עיקמה את הפרצוף אבל אני הבנתי אותה ואמרתי לה שאני מבין את חוסר האמונה שלה בי וזה בסדר. רק הזמן יוכיח שאני מתכוון לשנות את דרכיי. ראיתי שהיא הביעה פליאה על כך שאמרתי לה שאני מבין אותה. טל הקודם היה ישר פורץ בצעקות ומתחיל לנהוג באלימות. ואז הייתה בינינו מחלוקת לגבי הילד שלנו. הרגשתי שהפנים שלי בוערות ואני רוצה לקלל את שירן וגם להכות אותה. הרגשתי שזה עומד לקרות. לכן אמרתי לה אני מרגיש שאני עומד להתנהג באלימות ולכן אני מתרחק. הלכתי לחדר, הכיתי בכרית בכל הכוח שהיה לי. נדמה לי שזה היה ממש ארוך, הזעתי והרגשתי כאילו רצתי עכשיו מרתון. לאחר מכן חשתי הקלה. הייתי רגוע ואמרתי לעצמי 'זה באמת עובד מה שענבר לימדה אותי'. כל כך שמחתי שהצלחתי. יצאתי מהחדר. שירן הביטה בי מופתעת. אמרתי לה: 'שירן, אני משתנה. הבטחתי לך שאני משתנה'. דיברתי בזמן הווה כמו שאמרת לי, והסברתי את זה לשירן שאני מדבר בהווה כי השינוי כבר מתחיל. זו פעם ראשונה מזה הרבה זמן שראיתי חיוך על הפנים שלה וזה גרם לי אושר עצום".
"טל, אתה מדהים. אני כל כך שמחה ש'הכרחתי' אותך להמשיך אצלי. ידעתי שיהיה לי עם מי לעבוד. איזה שינוי כביר, כל הכבוד לך. עכשיו אני מבקשת ממך משהו נוסף. בכל פעם שאתה מצליח לעשות משהו אחרת ממה שהיה קודם, אני רוצה שתוקיר ותכיר בכך. כיוון שכך המוח מתרגל לשינוי. הכוונה היא שתאמר לעצמך כל הכבוד לי, איזו הצלחה, או עשיתי את זה אני אלוף. אתה יכול כמובן למצוא משפט אחר שמוצא חן בעיניך".
עוצמה מקורה בהווה, היא נוצרת מההבנה שיש לנו שליטה מלאה על חיינו. מההחלטה שאנו יכולים לפעול למען עצמנו בצורה הטובה ביותר עבורנו. אז בואו נבחר להסתכל קדימה, לחזק את הביטחון העצמי ולכתוב מחדש את הסיפור שלנו. ברגע שנשלים עם עצמנו ברמה הפנימית, נראה כי חיינו זורמים בנעימות רבה יותר. חשוב לתת תמיכה אוהבת לליבנו ומה שנשדר יחזור אלינו בחזרה. אנו האנשים היחידים היכולים לחשוב בתוך מוחנו. זכרו כי כל אחד ואחת מאתנו הינו בעל ערך רב וחשוב. זכרו זאת לעולם ועד.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: