יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

מחשבות חדשות לראש השנה

היכן שהמחשבות שלנו נמצאות שם אנו נמצאים | הדבר 'הנוח' והקל ביותר הוא להישאר באזור הנוחות ולומר: "ככה גדלתי" | אך האם זה הדבר המקדם, אשר יוביל אותנו לחיים מאושרים? | המקום של מחשבות פסימיות מייצג עצלנות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

בראש השנה ישנו מנהג תשליך שבו אדם משליך את חטאיו למקווה מים. אני מוסיפה למנהג הזה גם השלכה של כל המחשבות השליליות והפסימיות.
"אחרי שבוע של הצלחות, הייתי כל כך מאושר. ואז זה נקטע", סיפר טל (שם בדוי, כיתר השמות במאמר). "היה לי אירוע מול שירן ולא הצלחתי להתאפק. פתאום כל מה שלימדתי אותי נעלם. פתאום לא הצלחתי לשלוט בעצמי. ככה אני, ככה גדלתי. זהו אי אפשר להשתנות. חזרתי לעצמי לטל האמתי. סתם נתת לי לחיות באשליה שאני יכול להשתנות. זה לא באמת אפשרי להשתנות. סתם, סתם אשליה".
"טל, אני רואה שפניך נפולות. אבל אני לא מקבלת שום מילה ממה שאמרת. מה שאתה חווה זו רגרסיה וזה בהחלט קורה בתהליך ייעוצי. להגיד 'אני לא יכול', לחשוב בפסימיות כי 'ככה גדלתי' זה הכי נוח. הכי נוח להאשים את העבר. זה מאוד קל כי כך אני לא צריך לקחת אחריות על שום דבר. זה לא שלי, זה מהעבר. אני יודעת שאתה יכול. אין דבר כזה לא יכול. יש דבר כזה עצלנות ועצלנות היא מחשבה פסימית. אני מבקשת ממך לקחת את עצמך בידיים תכף ומיד. תזכור, שאם הצלחת פעם אחת לשלוט בעצמך, אין שום סיבה שלא תצליח שוב. נכון, זה דורש מאמץ לשנות דפוסים. אז תבחר בחריצות ולא בעצלנות. אתה כרגע 'מכה' את עצמך אולי בגלל רגשות האשם. היית אמיץ במשך שבוע ועבדת קשה כדי להיות מאושר. לכן זה אפשרי עבורך בהחלט. אתה תמשיך בדרך שבה לימדתי אותך - שליטה - ולאט לאט זה כבר לא ידרוש ממך מאמץ כביר. תתמקד בהצלחות שלך ולא בכישלונות. תראה את הלב הגדול שיש בך. הוא שם חי וקיים".
משבר נוצר על מנת שנוכל ליצור ממנו יחסים, אופקים וצמיחה חדשים. אושר אינו מטרה בחיים, אלא דרך חיים. בכל רגע נתון אנחנו צריכים לבחון וללמד את עצמנו כיצד להיות מאושרים, בריאים ולשמוח במקום שלנו. הצמיחה שלנו תתרחב כאשר נקבל את הווייתנו. נבין  שכרגע אנו בדרך למעלה. כעס, ביקורתיות והרס עצמי לא יועילו. הצמיחה נובעת מהתבוננות ברגעים הפחות נעימים וההבנה היא שרק טוב ייצא מכך. נבחר באומץ ונשכיל לדעת שאומץ אין פרושו לא לכעוס או לפחד, אומץ משמעו לנסות וללכת הלאה. הבחירה במה להתמקד תקבע עד כמה נהיה מאושרים. כשאנו מתמקדים בחיובי, אנו מחזקים אותו ומעניקים לו כוח ותוך כדי כך הוא יקבל משמעות גדולה בחיינו. לכן, בואו נעצור לרגע ונתחייב בינינו לבין עצמנו ונגיע לפסגה שמיועדת לנו. שלמות תתאפשר כאשר נערב את הלב. אנחנו המפקדים של חיינו ואחראים לנשמתנו. מכשולים מהעבר יכולים לשמש אותנו כבסיס חזק ואיתן. לכן בכל רגע נתון נבחר כיצד לנווט את חיינו.
מאחלת לכולנו לחוות שנה טובה, ונפלאה, חג שמשוחרר מכבלי העבר התחלות חדשות, האמינו וכך יקרה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: