יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

שברון לב בגלל פרידה

היא החלה להתבונן במערכת היחסים שהייתה לה מזווית אחרת והבינה שהנישואין לא היו באמת טובים כמו שהיא חשבה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון בן דור

בוחרים בטוב, אפשר לחיות מתוך שמחה. טל': 054-2520015

Puni8@walla.com

טלי (שם בדוי) הגיעה לטיפול כדי לספר שבעלה נפרד ממנה והיא מתקשה להירדם בלילות ובימים היא מסתובבת חסרת מנוחה.
הייתה לה הרגשה שהם ייפרדו, כך אמרה לי. הוא התחמק מקשר עין ונמנע מלהיכנס איתה למצבים אינטימיים במשך כמה חודשים. כאשר ניסתה לברר אתו מה עובר עליו, הוא פטר אותה בכך שהוא עייף ועובד מאוד קשה.
"הוא באמת חזר הביתה בשעות מאוחרות יותר מהרגיל", אמרה טלי, "אבל אני מכירה את בעלי, הוא אוהב סקס ואין סיכוי שהיה מוכן לוותר על זה. לא הרגשתי אהובה ומחוזרת כמו קודם, התחלתי לבדוק את הטלפון שלו בכל הזדמנות אבל לא מצאתי כלום".
ואז בערב אחד, בעלה הגיע מהעבודה והודיע לה שהוא החליט לעזוב את הבית. היא נשברה ונכנסה למשבר עמוק. החברות התגייסו לעזור לה וגם אימא שלה אבל היא הרגישה שהיא צריכה עזרה מקצועית וניטרלית. החברות תמכו בה אבל לא נתנו לה כלים לצאת מזה.
אימא שלה בכתה איתה והזכירה לה שהיא אמרה לה לא להתחתן אתו. טלי כעסה עליה מאוד, והבינה שאימא שלה בכלל לא מבינה אותה והיא לא יכולה לעזור לה  לצאת מהמשבר.
כשהיא הגיעה אליי, אמרתי לה: "אני יכולה לעזור לך. אני מבטיחה לך שכל יום שיעבור את תרגישי יותר טוב ולאט לאט תתחזקי".
המילים שלי גרמו לדמעות לזלוג על פניה, ואז היא פרצה בבכי חזק וקורע לב. כשהיא סיימה לבכות, היא התנצלה מיד על הרושם שהיא משאירה כבר בפעם הראשונה.
הרגעתי אותה ואמרתי שאני מבינה אותה, ואפילו אני מניחה שגם אני הייתי מגיבה באותו אופן.
"באמת?", היא פערה זוג עיניים ירוקות.
משהו במנח הגוף שלה נרגע שהיא הבינה שזה יכול לקרות לכל אחת, ההרגשה הזו שאת נבגדת, יכולה לטלטל אותך וזה טבעי. שוחחנו על הדרכים שבהן היא יכולה להתמודד עם הפרידה וטלי חשבה שהיא תזדקק לכמה מנטרות שיעזרו לה לעבור את הימים הקרובים.
טלי בחרה שתי מנטרות שיחזקו אותה: "אני אוכל להתמודד עם הפרידה הזו ועם המשבר הזה. אני חזקה ואני יכולה להיות נאהבת שוב".
טלי התחילה להתחזק מפגישה לפגישה, היא גילתה שהדרך שבה התמודדה בעבר עם פגיעות כבר לא לשמש אותה יותר. עכשיו היא בוגרת ויש לה יכולות אחרות.
היא החלה להתבונן במערכת היחסים שהייתה לה מזווית אחרת והבינה שהנישואין לא היו באמת טובים כמו שהיא חשבה, היא דאגה להאדיר אותם יותר מכפי שהיו באמת - במציאות. כשהבינה את הדברים הללו, היא אמרה תודה לבעלה שהוא עזב אותה.
כמובן שלא התקשרה להודות לו אבל היא הודתה בינה לבין עצמה ומולי בחדר הטיפול על הזכות להתחיל מחדש את חייה.  
פרידות מפגישות אותנו עם עצמנו, עם הילדים שהיינו ודווקא ההכרח להתמודד מצמיח אותנו ממשברים, נותן לנו פרופורציות לחיים שחיינו אותם - אם זה מתוך שגרה, מתוך אמונה שזה הכי טוב שמגיע לנו ועוד סיבות אחרות.
בכל אחד מאיתנו קיימים כוחות נפש עצומים, שאנחנו פוגשים אותם רק בעת משבר. אז אנחנו יודעים שאנחנו מסוגלים לצאת ממנו מחוזקים וקרובים יותר לעצמנו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: