יום שני, 21 בספטמבר 2020, ג' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

חלומות מתגשמים

להעז, לא לחשוש, לתת מקום בחיים לחלומות שלך

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מנשה נחום

מנשה נחום מומחה לניהול משא ומתן, מגיש תכנית רדיו, הרצאות, סדנאות, יעוץ אישי, 0504062278,אימל menashenahum100@gmail.com

מצאתי את עצמי צופה בתוכנית טלוויזיה המספרת סיפור מרתק על הגשמת חלומות. נשים בגילאים של 50 שנה ומעלה מחליטות לעשות מעשה, להפסיק לחלום את החלום ולעשות מעשה להגשים אותו.

הילדים גדלו, הנטל של תפעול בית, חיים וקריירה הצטמצם הן הגיעו לנקודת החלטה, או כפי שאמרה אחת הנשים הנהדרות בכתבה "עכשיו זה הזמן שלי. עד עכשיו הייתי בשביל כולם". הנשים צועדת מבלי חשש לעבר תהליך מיון קפדני, אינן חוששות מכישלון, לא מקשיבות לקולות מסביב "מה השתגעת?".

ביום המיון הן פוגשות נשים צעירות מאד - חלקן בגיל הבנות שלהן בבית. גם אז הן יודעות לזרוק את הפחדים שלהן להרגיש ראויות ומתאימות לתפקיד. תהליך מיון קפדני דורש מהן להוציא את כל היכולות שיש להן. חלק מהיכולות שכחו מזמן שהן בתוכן. יום המיון הארוך והמייגע חולף ועובר, עכשיו נשארת הציפייה להחלטה של חברת התעופה. האם 'אל על' יאשרו את הצטרפותי לטובת קורס יוקרתי, להיות דיילת אוויר, חלק מתוך צוות אוויר איכותי? הציפייה לתשובה בגיל מבוגר זה נראה לעיתים כנצח.

במהלך הכתבה מתארת אחת הנשים את רגע הבשורה "התקבלת לקורס דיילות אוויר. את מתחילה את הקורס", כרגע הדומה ללידה שהיא חוותה, הפעם זו לידה מקצועית הגשמת חלום.

הקורס מתחיל להפתעת משתתפי הקורס. ישנן לא מעט נשים בגילאים של 50 פלוס חניכות בקורס, דבר המעיד על חוכמה רבה של חברת התעופה, ההבנה שנשים מבוגרות ידעו להכיל קונפליקטים מול נוסעים באופן רגוע ומקצועי. נייסיון החיים זוכה לשיקול חשוב בהחלטה. ימי הקורס המקצועי דורשים מאמץ נפשי וגופני, בעיקר נדרשת יכולת למידה והשקעה, מבחנים וסימולציות, המחזירים את הנשים לספל הלימודים באוניברסיטה. אין הנחות - כולן שוות.

הדחה של אחת מחניכות הקורס מזכירה לכולן כי מדובר בקורס ממיין. אין מעבר אוטומטי בקורס דיילות אוויר. דרישות הלימוד בתחומים שונים ומגוונים פותח בפני החניכות נקודות מבט אחרות על התפקיד שהן אמורות לבצע ומתפתחת תחושת גאווה מקצועית.

בסיום הקורס, ניצבות באולם מספר נשים בגילאים של חמישים שנה ומעלה, עומדות זקופות וגאות בלבוש מוקפד של דיילות אוויר בחברת התעופה הלאומית של מדינת ישראל. החלום מתגשם. נשים שבחרו ללכת בדרך מאתגרת למרות הקולות השלילים שנשמעו בסביבתם.

דיילת אוויר בגיל מבוגר אוחזת בידה מזוודה איכותית וממתינה למונית סמוך לביתה. השכנות בבניין צופות מהחלון במחזה, חלקן אומרות "כל הכבוד גם אני רוצה" וחלקן עדיין מאמינות שזה בלתי הגיוני. במעברי המטוס צועדת בביטחון אישה שהגשימה חלום, פונה לנוסעים בנימוס, שואלת לשלומם ואם אפשר להציע להם משהו חם לשתות. הנוסעים מרימים מבט, פוגשים את הנשים שהגשימו חלום מחייכות לעברן. לעיתים בחיים נוצרים קונפליקטים במהלך טיסה, בדרישות של נוסעים כלפי צוות אוויר, כאן ניתן בהחלט להבחין כיצד ניסיון החיים מאפשר להגיע לפתרון הגיוני ללא הסלמה של הסיטואציה.

רגעי הדבש של נשים אשר הגשימו את חלומן מגיע. המטוס נוחת. הנוסעים מודים לצוות האוויר ועוזבים את סיפון המטוס עם חיוך גדול. רגע האמת של הדיילות שבחרו להגשים חלום נמצא ממש ברגע הזה. מדינה זרה, שפה אחרת, אוכל אחר, אך בעיקר עצמאות גדולה שלהן, האפשרות לטייל לבד ללא בעל, ילדים, לבחור את הבחירות שלהן לאן ללכת, מה לעשות ומתי, חירות אישית שלא הייתה מוכרת להן.

"בכל חודש אני פותח את המייל שלי, מחכה לי שם טיול במקום אחר בעולם, מה צריך יותר?", אמרה אחת הנשים המבוגרות בכתבה, משפט שבעצם סיכם את התחושה של הדיילת באופן הטוב ביותר. בהחלט מגיע שאפו ענק לחברת התעופה 'אל על'. שיקול דעת מדויק, החלטה נבונה ביותר. ולכן, הנשים שחלמתם והגשמתם, תודה. למדנו מהנשים הנפלאות, חלומות מתגשמים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: