יום שני, 21 בספטמבר 2020, ג' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

על הכנסת אהבה והכנסת אורחים

אחת המצוות החשובות ביותר בתרבויות שונות מתייחסת להכנסת אורחים * אורח הוא אדם זר אשר הגיע לפתח ביתנו * אורח הוא גם אדם אשר עדיין לא חש בנוח במקום עבודה חדש או מקום מגורים או אפילו ילד במסגרת חינוכית חדשה * על מצוות הכנסת אורחים והתועלת שבה תוך כדי רגשות חיוביים בטור הבא

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

אחת המצוות החשובות בתרבויות שונות מתייחסת לאירוח אדם אשר הזדמן לפתח ביתנו. בעיניי אין ערך גדול יותר ללימוד ילדינו מתוך רגישות לזולת. הדרך להגיע אל הטוב היא להאיר לאחר את השביל, להכניס אותו לתוך מתחם חדש ולא מוכר לו ובכך עשיתם טוב למען מישהו אחר. כאשר אנו מאפשרים לאהבה להיכנס לרגשותינו, מתאפשרת הכנסת אורחים ממקום נפלא.

בתהליך ארוך ומאתגר ביותר שעברנו אני וטל (שם בדוי). ילד להורים מכים אשר הוא בעצמו הפך לבן זוג מכה, למרות שהבטיח לעצמו שלא יהיה כמו הוריו. נכנסה לליבו אהבה כלפיהם כאשר שיחרר את כל הרגשות השלילים מילדותו. הוא הזמין אותם לחגוג עמו ועם משפחתו את חג הסוכות, לפני ההזמנה הוא חשש מאוד שהם ידחו אותו, ידחו את הזמנתו וליבו נמלא בפחד. יחד עם זאת, הוא התגבר על חששותיו ועשה את הצעד. הוריו הגיבו בהתרגשות גדולה ואף בכו. זה היה רגע מרגש עבור כולם. 

טל היה מלא ברגשות פחד, כעס ואימה כלפי הוריו. מבחינתו, הם היו אלו שאחראים לעתידו. ברגע שלקח את המושכות לידו, והבין כי האחריות להווה ולעתיד היא בידיים שלו, דברים השתנו מהקצה אל הקצה עבורו. הוא חש הצלחה גדולה. אני אמרתי לו שהצלחה מייצרת עוד הצלחה. הדרך להתגבר על מכשול זה פשוטה ביותר. כאשר אנו לא באים מתוך האשמה כלפי הורינו, ומבינים שנולדנו לאותם הורים מתוך שיעור לחיים - מתאפשרת למידה.

אני יכולה לומר בביטחון שטל יעבור את החג בקרב הוריו על הצד הטוב ביותר.

כשתכניסו את האורחים שלכם מתוך אהבה, רצון טוב ועזרה אמתית, תחושו שמחה הממלאת את ליבכם.

חשבו על עצמכם במקום חדש ולא מוכר, גם ממרום גילכם. כיצד הייתם חפצים שינהגו בכם? כשקיבלתם תשובה נהגו כך כלפי הוריכם או כלפי כל אדם חדש הנקרה בדרככם. הטוב שאתם עושים למען אחרים יחזור אליכם באותה מידה, גם אם לא מאותו אדם אלא ממקום אחר. הדרך שבה אתם חושבים ופועלים היא הדרך שבה הדברים יחזרו אליכם לטוב ולרע.

אז הסתכלו סביבכם, פיתחו את לבבכם, ראו מיהו האדם החדש שנמצא בפתח ביתכם ולכם ניתנה ההזדמנות לקבלו בלב רחב ולהראות לו את הדרך.

חג אושפיזין שופע ושמח.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: