יום שני, 21 בספטמבר 2020, ג' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

לאסוף את הרסיסים

הסערה געשה בחייה של אלונה (שם בדוי), בת 40 * המציאות געשה והפחידה אותה * כיצד ניתן לחזור לשקט ולבחור בידיעה שזה לא יישאר כך לנצח? * גם זה יעבור והשקט יחזור לליבנו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

"הייתי בת 25 יפה, צעירה וחטובה. ידעתי לשחק את המשחק. ידעתי להגניב גברים. הם היו הולכים אחריי כמו מגנט. אני יכולה להגיד שהיה בי משהו שכישף אותם. בילדות שלי גדלתי ללא אב ותמיד החלק הכלכלי היה בעייתי אצלנו. תמיד היה חסר. כל דבר היה חסר ואני אהבתי שפע. רציתי יותר. לא הסתפקתי במה שיש. תמיד עניין אותי המראה שלי. ידעתי שזה כלי שימושי עבורי והשתמשתי בו ללא גבולות. לא עניין אותי. אין לי מוסר ולא אכפת לי במי אני פוגעת בדרך. זה ממני והלאה. לא מאמינה בחברות ולא בחברים. לכולם יש אינטרסים וכן גם לי. אני יודעת שיש לי עור של פיל. קשה לפגוע בי. מה שעשיתי זה בסדר גמור מבחינתי ואני לא מצטערת על כך. לא מזיז לי".

אלונה חזרה מספר פעמים על המשפטים "לא אכפת לי, לא מזיז לי" וכו' זו נורת אזהרה בשבילי.

"אלונה, עדיין לא הבנתי מה עשית. במי פגעת ומה קרה בחייך?".

"טוב, אני אמשיך. כמו שאמרתי גדלתי ללא אב ובמצב כלכלי ירוד. אז השתמשתי במראה שלי".

אלונה שתקה. ולא המשיכה. למרות שטענה שיש לה עור של פיל אני חוויתי אותה אחרת ממה שהיא מציגה. היא חשה קושי לספר כבר בפעם השנייה. לכן שאלתי שוב שאלה: "איך השתמשת במראה שלך? מה עשית?".

"פיתיתי גברים. הייתי גורמת להם להתאהב בי. לחשוק בי. לקנות לי דברים יקרים. לא עניין אותי אם הם נשואים או לא. עניין אותי רק דבר אחד: הכסף שלהם. אני רציתי את הכסף שלהם".

"אלונה, מה שאת מתארת מאוד דומה לאישה שעובדת בכביש ומוכרת את גופה עבור כסף".

"יופי, אז מה?", אלונה אמרה במשיכת ידיים.

"אז למה בעצם הגעת אליי? מה הסיבה?".

"התחילו לי חרדות לפני כמה ימים. מצאתי את עצמי עם דפיקות לב. חשבתי שאני עוברת התקף לב, אז הלכתי לבית חולים, עשו לי את כל הבדיקות אבל הכול יצא תקין ואז הפנו אותי לפסיכיאטר, הוא קבע שאני סובלת מחרדה והמליץ לתת לי טיפול תרופתי. שקלתי לקחת את התרופות כי אני מרגישה שכל הגוף שלי התנפץ. אני רוצה לאסוף את הרסיסים. כשיצאתי מבית החולים בכיתי בטרוף, לא יכולתי להפסיק. פתאום ניגשה אליי אישה ושאלה אם היא יכולה לעזור. אני לא יודעת איך ולמה אבל שיתפתי אותה. לא האמנתי שהגעתי לשפל ואני צריכה כדורים פסיכיאטרים ואז היא המליצה עלייך. היא סיפרה לי שגם לה היו חרדות ושאת עובדת בשיטה אנרגטית וגם עושה שיחות. אז הנה, אני כאן. זו הסיבה".

לאלונה יש סיפור מאוד לא פשוט. להערכתי ישנם רבדים נוספים אשר יתגלו בהמשך. אלונה הכתירה את עצמה כאחת שלא אכפת לה. זוהי מסכה בלבד. דרך העבודה עם אלונה תהיה לשנות את הסיפור שלה ולכתוב מציאות חדשה, טובה בהרבה מהמציאות הקיימת.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: