יום שני, 28 בספטמבר 2020, י' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

תלות כלכלית

אנחנו הופכים להיות הבחירות שלנו * אך לפתע מגיע רגע שבו ישנה הבנה ששגינו, זה כבר לא מתאים לנו והמחיר כבד * כיצד ניתן לחיות עם הבחירות ולזכות באושר והרוגע המיוחלים?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

"מרוב שבכיתי אצלך לא סיפרתי את הדבר המהותי. אני יודעת בדיוק למה החלו לי החרדות. התחלתי לספר לך שבגיל 25... ואז עברתי בעצם לספר מי אני. אז מה שקרה בגיל עשרים וחמש זה שהכרתי גבר שהיה גדול ממני", מתארת אלונה (שם בדוי), "כמובן שהוא היה עשיר כי זה מה שעניין אותי. כמובן שהיה נשוי אבל זה לא עניין אותי בכלל. הקשר שלנו היה תקף עד היום שכמו שאת יודעת אני כבר בת ארבעים. בשנים הראשונות הוא היה עבורי כלי להשגת חומריות. היה לי הכול: בגדים, תכשיטים יוקרתיים. בילויים וחופשות. אף פעם לא עבדתי בעבודה מחייבת כי הוא מימן אותי תמיד. גם לא רציתי להתחייב לעבודה, רציתי לאכול את החיים, לפצות על כל המחסור שהיה לי כילדה בבית שבו תמיד גדלתי במחסור כלכלי. לפני חמש שנים התחלתי פתאום להרגיש אחרת. הבנתי שאני רוצה יותר מהחיים. הבנתי שאני רוצה משפחה לעצמי. ואז, כשבאתי וסיפרתי לו, הוא אמר לי שיחד נבנה משפחה והוא יתגרש מאשתו. הוא הבטיח לי. אז נשארתי אתו כי בסך הכול היו לו חיי זוגיות טובים.  ואז עברה שנה ועוד שנה... והוא כמובן לא התגרש. והתוצאה היא שהיום אני בת ארבעים לבד, ללא משפחה, ללא עבודה קבועה וגם בלי התמיכה הכלכלית שלו. עשיתי בחירות גרועות בחיי ועכשיו אני משלמת מחיר כבד מנשוא. פה התחילו לי החרדות. מה אעשה בחיי? אני רגילה לסטטוס מסוים. היו לי חיים שלמים ועכשיו אין לי כלום".

"אלונה יקרה. את מתארת כרגע איזה שפל שבו את נמצאת. לפי מה שאני שומעת ממך, חיית בעינייך חיי שלמות. יחד עם זאת, אלו היו חיי פנטזיה. הבעיה התחילה כשאת בלבלת בראשך את רעיון הזוגיות עם תלות כלכלית באותו גבר. דמיינת שהיאחזות בגבר תוביל אתכם בסופו של דבר להקמת חיי משפחה משותפים, בעוד שבעצם הקשר ביניכם היה רק היצמדות תלותית שלך בו מבחינה כלכלית, שגרמה לכך שהיום את תחווי כאב גדול. ככל שתאחזי בפנטזיה הזו תפחדי יותר לאבד וכשבאמת תאבדי שוב, תסבלי. מה שאת בעצם אומרת לגבר הזה: אני רוצה שתעשה אותי מאושרת תתגרש מאשתך ותתחתן אתי. זאת אינה באמת אהבה, אלו אינם באמת חיי זוגיות. התלות שפיתחת בו היא להחזיק אותו ממש חזק. זוהי אינה זוגיות בריאה, את אוחזת בקשר הזה מתוך פחד שלך שבלעדיו לא תוכלי לשרוד את החיים. הוא לא יוכל לתת לך את מה שאת מבקשת, אלא רק את מה שנתן עד עכשיו ואלו הדברים החומריים".

אלונה נמצאת בפרשת דרכים סבוכה ביותר. היא הורגלה לחיי נוחות אשר לא מספיקים לה כיום. הפחד מנהל אותה ומכאן החרדות. ברגע שהיא תקבל החלטה ותגיע להבנה, שאותו גבר לא יוכל לספק לה משפחה, היא תוכל להתחיל לבנות את חייה מהתחלה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: