יום שלישי, 29 בספטמבר 2020, י"א תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

"ואז החל הנתק..."

גם חברות עם חברות יכולה להיות זמנית

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון בן דור

בוחרים בטוב, אפשר לחיות מתוך שמחה. טל': 054-2520015

Puni8@walla.com

טל (שם בדוי) פרצה בבכי בטלפון. היא רצתה להיפגש איתי בדחיפות.

"זה עניין של פרידה קשה", היא אמרה. אני חשבתי שמדובר בפרידה מבן זוג, עד שטל התיישבה מולי ואז הבנתי שמדובר בחברה.

היא נפרדה מחברה טובה שלה. עד לפני שנתיים הם היו החברים הכי טובים שלה ושל בעלה, ממש כמו משפחה. ארוחות משותפות, בילויים, נופשים בזוגות, עם הילדים. בילו יחד, צחקו, הקשיבו, הגישו עזרה. כשהיה קושי כלשהוא - רגשי, כלכלי - היא ידעה למי לפנות. זה היה ברור מראש , שזו הכתובת וזה היה מכל הלב וכל הנשמה.

"ואז התגרשתי", היא מספרת, "והחברים היו שם בשבילי, עזרו, תמכו, הקשיבו ודאגו לכל. החברה שלי תמיד דאגה, גילתה אכפתיות והרעיפה עלי חום ותשומת לב. חצי שנה לאחר הפרידה, הכרתי מישהו, וכמובן היא הראשונה ששיתפתי אותה, לפני כולם. רציתי שתשמח בשמחתי, שטוב לי, שאני מאושרת. נפגשנו אני והחבר שלי והיא עם בעלה, וראיתי שקשה לה לראות אותי עם מישהו אחר. לא ביקשתי ממנה לבחור צד אבל היא הרגישה ככה, לא נעים ממנו, כי הוא נשאר לבד ובודד והם צריכים לתמוך גם בו. היא רואה שטוב לי, שאני מאושרת והיא לא יכולה לפרגן לי. כשסיפרתי לה על סוף השבוע שביליתי עם החבר, הרגשתי שהיא מקנאה בי. הקנאה התעוררה בה, אני מאוהבת וחשה נאהבת, ומדברת על סקס ותשוקה, משהו שכבר שנים אין לה עם בעלה. לאחר אותה פגישה, היא התחמקה ממני, לא ענתה לטלפונים, התחמקה מפגישות ואז החל הנתק, היא לא ענתה לשיחות שלי, ולא להודעות שלי, התעלמה מהחיזורים שלי. היה נתק של שלושה חודשים. לפני שבועיים שוב ניסיתי, בכיתי וביקשתי ואמרתי לה שאני נורא מתגעגעת אליה. הצעתי שנצא לארוחת ערב משותפת, עם בעלה והחבר שלי. יצאנו, ובאותו הערב הרגשתי שיש בינינו פער שאני לא מצליחה לגשר עליו, התרחקנו וזה כבר לעולם לא יחזור להיות כפי שהיה לפני, אפילו לא קרוב. לכן הגעתי אלייך, אני צריכה שתעזרי לי להרפות, לוותר, לשחרר. אני לא מצליחה לעשות את זה לבד".

נדרשו לטל שתי פגישות כדי להבין שצריך לדעת לשחרר ולוותר ולא להיאחז בציפורניים, למרות הקושי והכאב. היא הבינה שעדיף להמשיך הלאה, כי החברות הזו כבר לא מתאימה לה, לא מצמיחה אותה ולא גורמת לה להרגשה טובה.

ההבנה שלא צריך להחזיק נגד חברים שסיימו את תפקידם בחיינו טינה וכעסים, היא חשובה מאין כמוה. אנו צריכים לשלוח להם שמחה ואהבה כי היו לנו איתם רגעים יפים וטובים. לפעמים גם חברויות עם חברות יכולות להיגמר.

עכשיו טל משתפת, שהיא התגברה על הפרידה מהחברה, שהיא מאושרת, מאוהבת, שמחה במקום בו היא נמצאת ונהנית ממה שיש לה ולא ממה שאין.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: