יום שני, 28 בספטמבר 2020, י' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

טיפים לחיים טובים במבשרת ציון

רוצה את אהבתו * האמנם?

אהבה היא דבר נפלא * כל עוד אנחנו לא דורשים אותה, תלויים בה או מרגישים בחסרונה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ענבר עזרי

מטפלת בשיטת איזון חיים ויועצת משפחתית וזוגית. מגשרת בהליכי גירושין. מנחה ומרצה בתחום הזוגיות. טלפון: 054-2425508.

inbarezri@gmail.com

"את בטח תחשבי שאני משוגעת...", אמרה אלונה (שם בדוי, כיתר השמות במאמר) כאשר החלה לדבר. ראיתי את החשש שלה לספר לי. עיניה ריצדו מצד לצד, היא זעה בחוסר נוחות בכורסה. ידעתי שהיא רוצה לשתף, אך יש שם פחד שאשפוט אותה.

"אלונה, אינך בבית משפט. פה זה המקום שלך. המקום המוגן שלך. לספר את הדברים שהיית רוצה לפתור, לספר את הדברים שמקשים עלייך. אינני שופטת אותך ולו לרגע". שפת גופה השתנתה והיא נעשתה נינוחה יותר. אלונה הייתה צריכה לשמוע את המשפט הזה ממני.

"אז מה שקרה זה כך: השבוע הרגשתי ממש לא טוב. היו לי חום וכאבי גרון. הרגשתי חולשה בכל הגוף. פתאום הרגשתי שאני חייבת לראות את אודי. לא יודעת מאיפה היה לי הכוח לקום מהמיטה. קמתי עם הפיג'מה בשיער לא מסורק, נראיתי זוועה וזה לא עניין אותי. חיכיתי לו מתחת לבית. לדעתי עברו כמה שעות. כשאודי הגיע אמרתי לו: 'אני רוצה אותך, אני רוצה שנתחתן, אני אוהבת אותך. אני רוצה שתאהב אותי ונקים יחד משפחה'. אודי הביט בי במבט נוראי. הרגשתי בכל הגוף שלי צמרמורת. ראיתי שהוא מזדעזע ממני. הרגשתי שאני דוחה אותו. הוא אחז בזרועי ואמר: 'אלונה, מצטער, זה לא יקרה. גיליתי שאשתי חולה ואני לא יכול לעזוב אותה במצב כזה. תביני, היא אימא לשלושת ילדיי'. פתאום הרגשתי אשמה נוראית. איזה טיפשה אני? מה פתאום הלכתי אליו כשאני נראית כך? זה ממש בזוי".

אני חייכתי מאוזן לאוזן. אלונה הביטה בי בהשתאות. היא לא הבינה את פשר החיוך.

"אלונה, את ממש לא טיפשה, אלא חכמה ביותר. הקשר שלך ושל אודי היה מושתת על המראה החיצוני שלך, על ההנאות החומריות שלכם מהחיים. כשהלכת אליו בפיג'מה ושיער לא מסורק, ידעת בתוך תוכך כי הוא יגיב כך. למעשה אני חושבת שרצית לקבל אישור סופי לכך שהיחסים ביניכם נגמרו. הבנת כי אודי לא יקבל אותך כשאת חולה ולא מטופחת. הוא לא יכול לתת לך את מה שאת מבקשת. יש לו משפחה משלו וכמה שאומר לך את זה, החותמת הגדולה ביותר ניתנה מאודי כשהלכת אליו חולה. עשית מעשה חכם ביותר לגבי האשמה שאת חשה. אני מבקשת ממך את ההבנה שאשמה היא אחת הדרכים הבטוחות ביותר כדי להנציח בעיה. כאשר את מרגישה אשמה, את בעצם מוותרת על הכוח שלך. מהסיפור שסיפרת אני רואה הרבה חוכמה, אני רואה אותך כאישה, שלמרות שחשת לא בטוב, עשית את המעשה הנכון. קיבלת חותמת שזה נגמר בינך לבין אודי. עכשיו תוכלי לשקם את חייך. אהבה, בית, ילדים ועבודה אלו דברים שאפשריים עבור כל אחד ואחת. לכן, מה שאפשרי עבור כולם אפשרי גם עבורך".

עם תובנה זו אלונה יוצאת לדרך חדשה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: