יום שישי, 10 ביולי 2020, י"ח תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

צרכנות במבשרת ציון

פירוק רכבים

הפתרון לרכבים ישנים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

החלטתם להיפרד מהרכב הישן והתהליך לא פשוט. לפעמים למכור רכב דומה קצת לסיום מערכת יחסים ארוכה מבחינת הקשר הרגשי וההשקעה – מדובר ברכב שליווה אתכם נאמנה במשך שנים רבות, ביליתם עמו, נסעתם למקומות מיוחדים, צברתם עמו זיכרונות לכל החיים.
אבל אז משהו התחיל לחרוק – הוא בולם בפתאומיות, שוהה תקופות ארוכות ובתדירות גבוהה במוסך והתחזוקה עולה הון. הקשר ביניכם הוא לא כפי שהיה – הגיע הזמן לחתוך ולעבור הלאה.
רכבים ישנים מהווים סכנה גם לאוכלוסיית הנהגים והנוסעים ובכלל, עשויים לזהם את הסביבה. רכב שתופס חנייה שלא לצורך צובר קנסות וכמובן שיש רכבים שכבר לא שווה להשקיע בתיקונים שלהם, כי כל תיקון עולה כסף רב, מצריך מכם מאמץ של הסעה והחזרה מהמוסך ועדיין אינו עומד בסטנדרטים הקריטיים של בטיחות, כפי שנהוגים היום.

החיים שאחרי המכירה
איך בכל זאת נפרדים מהרכב הישן מבלי להפסיד יותר מדי כסף? האופציות המוכרות שעומדות בפני מי שהחליט למכור רכב ישן הן: לפרסם מודעה ולבצע מכירה ישירה למתעניינים פרטיים או לפנות לחברה ולבצע טרייד אין בעבור רכב חדש. הבעיה היא שמכירה עשויה לקחת זמן רב, לעיתים מספר חודשים וגם התמורה לא תמיד שוות ערך לטרחה. להראות את הרכב כל פעם מחדש, לקבל הצעת מחיר לא משתלמת וחוזר חלילה. במתכונת של טרייד אין יתכן שתצטרכו להוציא יותר כסף ממה שיש לכם ביד על רכב חדש ולקבל גם במקרה זה תשלום נמוך ביחס לשווי שוק.
אז מה עוד ניתן לעשות? אופציה שלא בהכרח מוכרת לציבור הרחב היא לפנות לתהליך של פירוק רכבים. בעבר היתה בישראל תכנית גריטה, שעודדה נהגים שהרכב שלהם כבר לא עומדת בסטנדרטים העדכניים לשלוח אותו לגריטה ולקבל מענק כספי. כיום תוכנית זו רלבנטית רק למי שיש בידיו רכב מסחרי ובתנאים מסוימים, אבל תוכלו לבצע מהלך דומה דרך חברות המתמחות בפירוק רכבים.

הקודם שלכם הופך לחדש של מישהו אחר
מהו תהליך פירוק רכב? מדובר בפירוק הרכב לגורמים והוצאת החלקים החיוניים והשימושיים לצורך הטמעתם ברכבים אחרים. מדמים את התהליך להשתלת איברים אצל חולים. איבר בגוף שאינו חי ממשיך להתקיים בגוף אחר וכך מציל אותו. חברות המתמחות בפירוק מבצעות את העבודה במסירות ובמיומנות מקצועית, כך שהחלקים מועברים לרכב אחר ובעל הרכב שמסר את רכבו לפירוק מתוגמל על כך. מדובר בפעולה שהיא גם ידידותית לסביבה, כי מה שלא מועבר לרכבים אחרים ממוחזר כמו למשל, הברזל.
אומנם לא קיים מחירון מוגדר וקבוע לפירוק רכבים והתמורה היא פונקציה המשתנה ממגרש פירוק אחד למשנהו, אבל אפשר בהחלט לקבל אומדן מקדים על פי שנת ייצור, מצב הרכב והדגם ולהחליט לאיזו חברה לפנות. מומלץ לבחור בחברה בפריסה ארצית, כך שהמסירה תהיה פשוטה וגם לברר כיצד מתבצע התשלום. יש חברות שיסכימו לשלם לכם במזומן, צ'ק, העברה בנקאית או כרטיס אשראי לפי הנוחות שלכם.
אלמנט נוסף שכדאי לבדוק בטרם מבצעים את ההחלפה היא האם החברה מעניקה שירותי גרירה בפריסה ארצית 24/7. לעיתים מדובר ברכב שלא בטיחותי להסיע ישירות לחברה המפרקת וזו מספקת שירותי גרירה כחלק מהעסקה וכך חוסכת לכם כסף ומאמץ בטיפול ברכב המפורק.

אל תשברו את הראש עם מכירת רכב ישן, תהליך מייגע מכל הבחינות. שליחת רכב לפירוק מקלה על התהליך ויכולה להיות משתלמת ורווחית לבעל הרכב. פרקו את הרכב והכניסו לחייכם רכב אחר, חדש ובטיחותי יותר מהקודם שילווה אתכם בנאמנות במסעותיכם בכבישי ישראל.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: