יום שני, 01 ביוני 2020, ט' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

בריאות ויופי במבשרת ציון

רפואה היברידית: גם אצלנו

ב'מאוחדת' מהפכת הרפואה ההיברידית כבר כאן

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

קופת חולים 'מאוחדת' ממשיכה להצעיד קדימה את תחום הרפואה בישראל ככלל ובמחוז ירושלים בפרט. 'מאוחדת', המהווה כיום את קופת החולים הגדולה ביותר במחוז ירושלים בהובלת מנהל המחוז ד"ר יובל וייס, עם למעלה מחצי מיליון מבוטחים ו-300 נקודות שירות, מביאה ללקוחותיה את הדור הבא ברפואה הקהילתית – מהפכת הרפואה ההיברידית.

המודל ההיברידי, המשלב בין מספר מרכיבים הפועלים יחד ומביאים לניצול היתרונות היחסיים של כל אחד מהם, מגיע לתחום הרפואה ובגדול. 'מאוחדת' מביאה מודל חדשני, המשלב בין רפואה דיגיטלית לרפואה הקונבנציונלית בקהילה.  עד כה, פועלים ב'מאוחדת' שירותים דיגיטליים לפגישה/אינטראקציה עם הרופא האישי, הכוללים פניות מקוונות לרופא האישי באמצעות האזור האישי באתר 'מאוחדת' או באפליקציה של הקופה וזאת לצורך בקשת אישורים, הפניות ומרשמים. שירותים אלו יתווספו לרפואה המסורתית הקיימת, הכלולים בה הביקורים השגרתיים במרפאה. כעת מביאה הקופה עבור מבוטחיה את הביקור הדיגיטלי באמצעות שיחת וידיאו.  

הרפואה ההיברידית של 'מאוחדת' מתאימה ומנגישה את הרפואה בקהילה לאורח החיים העכשווי, עם מתן שירות רפואי מקצועי ואיכותי, באמצעות חידושיים טכנולוגיים ודיגיטליים, המאפשרים ביקורים דיגיטליים של המטופל אצל הרופא האישי שלו, מעקב רפואי צמוד ומתמשך וכן תקשורת יעילה וזמינה לשאלות המטופלים והכל דרך הנייד או המחשב האישי, מבלי לצאת מהבית או ממקום העבודה ולהגיע פיזית למרפאה. במפגשים המקוונים ינהל הרופא את הטיפול במטופל אותו הוא מכיר, מול התיק האישי שלו וזאת בכדי לשמור על הרצף הטיפולי ממש כמו ביקור רגיל במרפאה.  בחלק מהמקרים יהוו הביקורים הדיגיטליים את המשך הטיפול לבדיקה הפיזית שהמטופל נדרש אליה בביקור הראשון אצל הרופא.

מהפכת הרפואה ההיברידית של 'מאוחדת' תביא לחסכון משמעותי בזמן, אחד המשאבים הכי חשובים במציאות בת ימינו, יהפוך את הרפואה לנגישה וזמינה במיוחד עם חווית שירות ייחודית, ייעל את ההליך הרפואי ויפחית משמעותית את זמני ההמתנה במרפאות.  

כמו-כן, המודל ההיברידי מרחיב את אפשריות המעקב הרפואי של הרופא אחר קצב החלמת המטופלים וזאת דרך שיחת וידיאו פשוטה מהבית בין החולה לרופא מבלי להגיע למרפאה. בשלב הראשון, הביקורים הדיגיטליים יכללו את רופאי המשפחה, ילדים, נשים ועור ובהמשך יורחב השירות לתחומי רפואה נוספים.

במסגרת ההכנות לכניסת המודל החדש לקופת חולים 'מאוחדת', הוטמעה הפלטפורמה הדיגיטלית של הרפואה ההיברידית במערכות המחשוב של 'מאוחדת' ברחבי הארץ. הטמעת הפלטפורמה במערכות 'מאוחדת' כוללות את כל שלבי הביקור הדיגיטלי, החל משלב זימון התור באזור האישי ועד לניהול הביקור הדיגיטלי מצד רופא בתוך תוכנת ניהול הביקור בצד הרפואי ומצד לקוח כניסה לאזור האישי. מרכיב זה הינו בעל חשיבות עצומה לכניסה מהירה, מאורגנת ויעילה של השירות החדש לקופה ושמירה על רצף טיפולי של המטופלים שיתבצע תחת מערכת אחת בלבד. בנוסף, הטמעת הפלטפורמה במערכות הקופה תייעל גם את עבודת הרופא בכל נושא סדר כניסת המטופלים.

יצוין, כי הרפואה ההיברידית תינתן ללקוחות 'מאוחדת און ליין', באתר או באפליקציה, תחת כניסה לאזור האישי המאובטח, ששומר על פרטיות הלקוח ומאפשר לו לבצע את הביקור הדיגיטלי באפליקציה או דרך המחשב בצורה פשוטה ויעילה המחוברת לשירותים הקיימים בקופה. השירות הייחודי ייכנס לשימוש מבוטחי 'מאוחדת' בזמן הקרוב ויהיה ללא תשלום.

איך מתבצע בפועל הביקור הדיגיטלי? הביקור מורכב משלוש פעולות פשוטות: קביעת התור הדיגיטלי דרך הנייד או המחשב האישי; כניסה ל'חדר המתנה' דיגיטלי ולאזור האישי ואפשרות לצירוף מסמכים רפואיים; ביקור דיגיטלי באמצעות שיחת וידאו עם הרופא המטופל מתוך התיק הרפואי האישי.

ד"ר דוד מוסינזון, סמנכ"ל רפואה של קופת חולים 'מאוחדת', ממובילי המהפכה ההיברידית של הקופה, מסביר מה עומד מאחורי המודל המהפכני: "הרעיון הוא לקחת את הרפואה הדיגיטלית, להתאים אותה לציבור הישראלי ולשלב אותה בתוך רפואת הקהילה המאוד מפותחת. המהפכה הדיגיטלית בשילוב עם רפואת הקהילה תשפר את איכות הטיפול ואת איכות הרפואה ותחסוך זמן רב למטופלים. הביקור הדיגיטלי יחבר את כל היתרונות הדיגיטליים עם התיק הרפואי האישי ועם הרופא האישי של המטופל, כחלק ממערך כולל של טיפול. המודל ההיברידי מאפשר גם מעקב אחרי חולים כרוניים, שלא חייבים להגיע למרפאה לשם כך. הרעיון נותן פתרון להרבה חולים על רקע הצריכה ההולכת וגדלה של שירות רפואי, דבר שיוצר עומס גדול על המערכת, אל מול המחסור הנרחב בכוח אדם רפואי - רופאים ואחיות בעיקר. יש מטופלים שיבצעו את הביקור במרפאה, יש מטופלים שיבצעו ביקור דיגיטלי ויש כאלו שישלבו ביניהם - זו ההיברידיות במיטבה".

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: