יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

בריאות ויופי במבשרת ציון

על בריאות (חלק ג')

ברפואה הסינית לומדים להקשיב לצלילים במחזור הדם | לכל איבר צליל משלו, והצליל מודיע מה מצב האיבר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

עציון בקר

לפנייה בכל נושא: עציון בקר, 052-2869120, etzion48@012.net.il

אני רוצה להדגיש, כי כל מה שאני חולק עמכם כאן הוא תוצאה של מה שבדקתי והוכחתי לאורך שנים. אבל ייתכן שמה שמתאים לי, לא יתאים למישהו אחר. חובתכם לבדוק ולמצוא מה שמתאים לכם. בכל אופן, בכל מה שניסיתי ובדקתי, לא היו לו שום תופעות לוואי או בעיות יוצאות דופן. אינני רופא, איש מדע או מטפל אלטרנטיבי. למדתי את הנושא - כפי שלמדתי נושאים רבים אחרים – מכוח ההתנסות ופיתרון בעיות. אינני מתפרנס מכך ואין לי שום אינטרס כאן פרט לשירות הציבור. אני אחלוק עמכם אינפורמציה רבת ערך, המבוססת לעתים קרובות על מחקריו של אחי, ד"ר אברהם בקר ז"ל, שהיה כנראה מומחה יוצא דופן בנושא.
את מסע הבריאות שלי התחלתי כבר בשנות השבעים, כאשר עברתי קורס של פלדנקרייז עם אחד מתלמידיו הראשונים של פלדנקרייז, וקורס מודעות שהייתי בו בצפון אמריקה, שבין היתר לימדו שם מומחים בכירופרקטיקה שיטות להביא את האדם להתרגעות עמוקה, במין סוג של הילינג, הגם שלא השתמשו במילה הזאת. הכוונה שהאדם יגיע למצב שיוכל לרפא את עצמו, קודם כל מהבחינה הנפשית והרוחנית, והריפוי הזה עשוי להביא גם לריפוי הגופני.
אם עברתם את גיל החמישים, עברו בדיקות דם כל שנה או שנתיים, לפי המלצת הרופא. הרפואה של קופת חולים מצטיינת באבחון טוב של מחלות. בכלל, אני לא שולל את הרפואה הקונבנציונאלית, היא מחוללת נסים, הכפילה את מהלך חיי בני האדם במאה וחמישים האחרונות, מסוגלת לבצע ניתוחים מסובכים דבר שלא התאפשר עד לפני זמן קצר.
באמצע שנות התשעים ביקרנו בדרמסלה שבצפון הודו, במקום הממשלה הגולה הטיבטית. שמענו שאפשר להתקבל לראיון רפואי עם הרופא האישי של הדלאי למה. האיש, שהיה מומחה ברפואה טיבטית, נאסר על ידי השלטונות הסיניים, הוחזק במחנה ריכוז כשהוא עובר עינויים ונאלץ לרקוח להם תרופות. שמתי לב שהוא הקשיב למחזור הדם. כפי שהבנתי, ברפואה הזאת לומדים להקשיב לצלילים במחזור הדם. לכל איבר צליל משלו, והצליל מודיע מה מצב האיבר. המומחים ברפואה הזאת לומדים להבחין בין למעלה משלושים צלילים. אחרי כעשרים דקות הוא התחיל להסביר, כשהאחות שנלוותה אליו מתרגמת. כל מה שאמר היה נכון ומדויק.
בסוף שנות התשעים התחלתי לסבול משיעול מטורף. האבחנה הייתה ברונכיטיס. הרופאה אמרה שלרפואה אין פתרון לזה והציעה מין משאף שרק החמיר את המצב, ורמזה שאולי כדאי שאתייעץ עם רופא אלטרנטיבי. לא כל כך האמנתי בזה, הייתה לי מעין תפיסה קצת משונה, שאם האדם איננו יכול לרפא את עצמו, כנראה שזה הזמן לפרוש מהעולם. אחרי שלושה שבועות של השתעלות מטורפת לחלוטין, שלא ישנתי כמעט, הרמתי ידיים והלכתי לבקר את הרופא. היה זה רופא חרדי בגבעת שאול, שבמסגרת לימודי הרפואה שלו, למד להכיר גם רפואה סינית. הוא התמחה ברפואה סינית עם רופאה סינית מומחית בניו יורק, עלה לארץ והחל לטפל בחולים. הוא תחקר אותי לעומק כשעה וחצי, בין היתר האזין לצלילים שבמחזור הדם. וכאשר החליט שיש לו אבחון, הוא רקח לי תה צמחים ותקע בי סיכות בכל מיני מקומות. באותו לילה ישנתי בפעם הראשונה בשקט. הוא המשיך לטפל בי כשנה, ובשלב מסוים בישר לי שהברונכיטיס חלף לו. להזכירכם – הרפואה הרגילה לא יודעת כיצד לטפל, זוהי מחלה כרונית. הוא אמר שאפשר גם לרפא אסתמה ומחלות כרוניות אחרות. אחרי כשנתיים, כאשר ביקרתי בעיר ניו יורק, לא התעצלתי והלכתי לפגוש את הרופאה שלימדה אותו. היא כמובן התרגשה מאוד, וסיפרה לי מה הם מסוגלים לרפא. לרפא ממש, לא למרוח את הסימפטום בכימיקלים. הרפואה הסינית ייעודה למנוע מחלות. שם משלמים לרופא כדי שימנע מחלות, ואם אדם חולה, הוא לא משלם לרופא, כך שמעתי.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: