יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

בריאות ויופי במבשרת ציון

על בריאות (חלק ו')

כאשר מצאתי פתרון לבעיות גופניות כרוניות, שלרפואה לא היה פתרון, נהגתי לבשר לרופא המטפל על התוצאות | מדוע מערכות הבריאות אינן מעוניינות במידע הזה?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

עציון בקר

לפנייה בכל נושא: עציון בקר, 052-2869120, etzion48@012.net.il

בהמשך למאמר הקודם בנושא DHA (אומגה 3) ומאמרו המתורגם בנדון של אחי המנוח, ד"ר אברהם בקר ז"ל, אציין כי לדבריו, יש לקחת את ה-DHA יחד עם קינמון ציילוני. הקינמון הוא הזרז (קטליסט) של האומגה 3. מניסיוני, כפי שהוסבר לי, זה גם עובד.
הקינמון הרגיל שאנו קונים בארץ זה למעשה קציה ולא קינמון. זה מגיע מסין ומארצות אחרות במזרח, וחסרונו שהוא מכיל רעלן בשם קומארין. לקינמון הציילוני יש רק אלפית מהרעלן הזה. מאחר וקינמון מהווה אחד האמצעים הטובים למניעת סכרת, הרי מי שיצרוך כף קינמון רגיל כל יום, סביר שיגרום נזק לכבד, וזה גם קרה. הקינמון הציילוני פריך ומתפורר בקלות ביד. הרגיל קשה ולא מתפורר בקלות. 
קשה להשיג זאת בארץ, כיוון שזה יותר יקר והציבור לא יודע למה לשלם פי שלושה עבור מוצר בעל אותו שם. אני מייבא זאת מחברה בשם Iherb. זה מגיע ארוז כקליפות ויש לטחון זאת. קודם יש לפורר במכתש ועלי, ואחר כך לטחון במטחנת תבלינים. מי שמעוניין לקנות טחון הרי שזה אפשרי, אבל עולה כפול (אני קונה קילו לא טחון במאתיים שקלים). 
שנים רבות סבלתי מכאבים חדים בשכמות. האבחנה הייתה קרעים בשרירים. זה שכיח בגיל מעל 50 וגם אצל אנשים שסבלו מפציעות, נפילות, פעילות ספורטיבית מאומצת, שירות קרבי וכדומה. משככי כאבים אינני לוקח, וגם לא כימיקלים אחרים. אני בדעה, שאם יש כאבים, הרי שהכול לטובה. כמו שחכמינו אומרים – ייסורים ממרקים. כאשר העליתי זאת בפני אחי, הוא הציע כך: DHA עם קינמון ציילוני ושזיפים מיובשים. שזיפים מיובשים מכילים אנזים המסייע לאיחוי קרעים בשרירים. אני מודה שזה נשמע משונה, אפילו הזוי; אבל אחי אמר, אז מבצעים. שנה שלמה של טיפול יומיומי, ואין שום שינוי. הרפואה הציעה לי פיזיותרפיה, זריקות לשרירים ולבסוף, כשהמצב החמיר, ניתוח. אבל האורטופד לא היה בטוח בכך, אצטרך להיות עם גבס כחצי שנה בכל צד, ולא בטוח שזה יצליח. אחרי כשנה וחצי של טיפול, יום אחד אני מתעורר, בתחושה שמשהו חסר. לקח לי זמן להבין שהמסמרים החלודים שנהניתי מהם עשרות שנים, נעלמו. אני מודה שזה מרגיז לאבד חברים יקרים שנלווים אליך יומם ולילה. אבל מה לא נעשה בשירות המחקר המדעי. מאז יש מדי פעם תחושה של אי נוחות, אבל הכאבים החדים נעלמו. לא טרחתי לבשר לאורטופד – קופת החולים לא מעוניינת במאמרים כאלה.
זה קרה לי כבר כמה פעמים – כאשר מצאתי פתרון לבעיות גופניות כרוניות, שלרפואה לא היה פתרון, נהגתי לבשר לרופא המטפל על התוצאות. גם הדפסתי זאת לא פעם. אחד מהם, שזה נמאס לו, אמר לי פעם כשנכנסתי אליו "לא מעניין אותי מה יש לך לספר. תגיד מה אתה רוצה עכשיו". נודניק מעצבן. מה לעשות, אכפת לי שאנשים סובלים ללא צורך. יש פתרונות פשוטים לבעיות, וקופת החולים לא ממש מעוניינת לרפא. מעוניינים שנצרוך תרופות שלא מרפאות, ממכרות וגורמות לסיבוכים. אלפי אנשים מתים כל שנה מסיבוכי תרופות. 
אפשר היה להקטין באופן משמעותי את המחלות והנכויות הנגרמות בעטיין. הרופאים הינם אנשים מצוינים, אולם מאחורי המערכת ניצבים התאגידים האדירים של חברות התרופות, עם תקציבים לא מוגבלים. הם מחליטים איזו תרופה תיכנס לפרוטוקול – ספר התרופות. כדי לרשום תרופה בספר דרושים תהליכי בדיקה בקבוצות בדיקה שעולים מיליונים. אחי, שהיו לו מרשמים נפלאים, לא היו לו התקציבים לכך, והוא אמר לי במפורש, שחברות התרופות לא מעוניינות באמצעים המרפאים ממש.
האם משרד הבריאות שלנו יודע מכך? יודע גם יודע. הם יודעים מה הגורם למגפת הסכרת – צריכה לא מבוקרת של הסוכר המזוקק, שהינו רעל טהור. זה נחשב ל'מוצר יסוד' מסובסד, חיוני לכאורה, כמו הקמח הלבן, שזה קלוריות ריקות ללא שום ערך תזונתי פרט לצמיג החינני שאנו נושאים סביב הכרס. שמנים תעשייתיים הגורמים לדלקתיות כרונית, ההורסת בשיטתיות את האיברים הפנימיים, וכן הלאה. הכול ידוע.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: