יום רביעי, 29 בינואר 2020, ג' שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן פיננסים במבשרת ציון

שרון ימטוביץ

ביטוח משכנתה

דברים שחשוב לבדוק כשעושים ביטוח חיים למשכנתה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון ימטוביץ'

הכותב, שרון ימטוביץ', הוא יועץ משכנתאות מנוסה. לשיחת יעוץ ניתן ליצור קשר 050-8784790 או דרך שליחת הודעה ברשת הווטסאפ

כפי שאתם יודעים, כל מי שלוקח משכנתה חייב לעשות ביטוח חיים (גם לאישה וגם לבעל). הבנק רוצה לוודא שתחזירו את המשכנתה שלכם, אבל הוא מודע לכך שאם חלילה אחד מבני הזוג יילך לעולמו אז למי שיישאר (האלמן או האלמנה) יהיה קשה מאוד להחזיר את המשכנתא לבדו, כמפרנס יחיד בבית וזה יכול להוביל למצב של פיגור בתשלומי המשכנתה.
אז מה חשוב לבדוק כשעושים ביטוח חיים למשכנתה?
חשוב לענות נכון על הצהרת הבריאות. כאשר רוכשים ביטוח חיים, תצטרכו לענות על מספר שאלות מצד הביטוח. השאלות הן מעצבנות ולא נעימות (משהו כמו: "האם היה לך סרטן?", "האם אתה לוקח תרופות?" "האם אתה מעשן?" וכדומה). תענו על כל שאלה בצורה מלאה ובנפרד, אל תעגלו פינות ובטוח שאל תשקרו! תזכרו שכל מידע שנתתם והוא לא נכון יפעל כנגדכם ביום שתצטרכו לקבל כסף מהביטוח.
אם אתם מעשנים תגידו שאתם מעשנים (אפילו אם זה רק שלוש סיגריות בשבוע), במידה ולא תגידו את האמת ותמותו חלילה מנזק שיכול להיגרם מעישון, חברת הביטוח תהיה הראשונה שלא תרצה לשלם לכם את הכסף ותודיע בבית המשפט ששיקרתם (תסמכו עליי, הם יידעו מהר מאוד למצוא הוכחות שעישנתם).
לבדוק את סכומי הביטוח: הסכום עליו אתם מבוטחים יורד במהלך השנים, כי גובה המשכנתה שלכם יורד גם כן. כאשר אתם מבקשים את לוח התשלומים העתידי, הקפידו גם לבקש את סכומי הביטוח העתידיים, וככה תוכלו לראות אם חברה מסוימת הורידה באופן קיצוני את סכום הביטוח על מנת שהפרמיה שלכם תהיה נמוכה יותר. זה לא טוב עבורכם כי אתם לא תהיו מבוטחים על מלוא סכום המשכנתה במידה ויהיה אירוע פטירה.
האם הביטוח מכסה גם קנסות במשכנתה? ידעתם שחלילה אם מישהו נפטר והביטוח "מסלק" את המשכנתה ייתכן ותהיה עמלת פירעון מוקדם ו(קנס) וזה ייפול על הבן זוג שיישאר בחיים? ישנם ביטוחים היום המכסים את העמלה הזו (ללא תשלום נוסף בפרמיה) וזה יכול להוריד לכם אבן גדולה מהלב לדעת שכאשר חלילה יקרה למישהו משהו, לא יישארו אחריו זנבות של תשלומים לבנק שצריך להמשיך לשלם.
להעיף מבט על לוח התשלומים עד סוף המשכנתה: לכל ביטוח יש מן הסתם פרמיה חודשית וזהו הסכום אותו אתם משלמים. הבעיה היא שלדעת כמה תשלמו בשנה הראשונה לא נותן לכם באמת מושג מה יהיו התשלומים העתידיים. תבקשו לקבל את לוח התשלומים העתידי של הביטוח, וככה תוכלו לדעת כמה תשלמו גם בעוד חמש שנים ובעוד 15 שנה.
זה טוב, כי ככה תוכלו להשוות בין הצעות, אתם לא רוצים לקחת ביטוח שנותן את הפרמיה הנמוכה לשנה הקרובה בלבד אלא זה שזול יותר לאורך כל השנים, ולצערי כך 'נופלים ברשת' המון זוגות שמתפתים למחיר הנמוך בהתחלה, אך ככל שעוברות השנים, הפרמיה מתייקרת בלי לשים לב.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: