יום שלישי, 29 בספטמבר 2020, י"א תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן פיננסים במבשרת ציון

שרון ימטוביץ

דרוש איש מקצוע טוב

מכיוון שהנושא אינו פשוט להבנה, נוצר ביקוש לבעל מקצוע אובייקטיבי בתחום הזה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון ימטוביץ'

הכותב, שרון ימטוביץ', הוא יועץ משכנתאות מנוסה. לשיחת יעוץ ניתן ליצור קשר 050-8784790 או דרך שליחת הודעה ברשת הווטסאפ

כמו בהמון מקרים, גם בתחום המשכנתאות, איש מקצוע טוב יודע לעשות את כל ההבדל. הצורך ביועץ משכנתאות נוצר מכיוון שהנושא אינו פשוט להבנה. לא מדובר בהלוואה רגילה אלא בהלוואה עם מסלולי משכנתה שונים וריביות שונות שקשה מאוד להבין את המשמעות שלהם, ומכיוון שהבנק נתפס כלא אובייקטיבי, נוצר ביקוש לבעל מקצוע אובייקטיבי בתחום הזה. 
לשירותי ייעוץ משכנתאות פרטי גם ישנן תהיות - האם באמת צריך יועץ משכנתה פרטי בנוסף לבנק? האם שווה לקחת יועץ משכנתה פרטי ומה החיסכון הצפוי בזכות השימוש ביועץ משכנתה פרטי. איך יועץ משכנתה פרטי יכול וצריך לעזור?
בדיקת כדאיות\עלויות העסקה
- יכולה להיות דירה שמבחינת שווי שוק המחיר שלה נמוך והיא עסקה מעולה, אבל ביחס להון העצמי של הזוג וביחס ליכולת החזר חודשי של אותו זוג, המימון יהיה גבוה והעסקה לא תהיה כדאית ביחס לדירה בעלות נמוכה יותר - ופה צריך לשלב בין עלות הדירה, עלות המימון ואיפה הרצון של בני הזוג לגור גם בהווה וגם בעתיד - לעומת האפשרויות הקיימות.
בניית תמהיל משכנתה - האפשרויות למסלולי משכנתה הם גדולים מאוד. יועץ המשכנתה בונה את המסלול הטוב ביותר ביחס להחזר החודשי ומספר התשלומים האידיאלי.
השגת הריבית הנמוכה ביותר - יועץ המשכנתה מנהל - לאחר בדיקה מול מספר בנקים - משא-ומתן להשגת ריבית המשכנתה הטובה ביותר.
תחושת הביטחון הכלכלי - בנושא לא ברור כל כך כמו משכנתה, בסכום כסף עצום שלוקח כמה שנים טובות וארוכות להחזיר, נותן תחושת ביטחון שבעל מקצוע טוב מלווה אותך ועוזר לך להימנע מטעויות ולחסוך כסף.
חיסכון בזמן - לוקח המון השקעה של זמן ואנרגיה ללמוד את נושא המשכנתה. פגישות בבנקים וארגון ניירת - יועץ משכנתה יכול לחסוך חלק גדול מזה.
מיחזור משכנתה - לאחר לקיחת המשכנתה, יכול להיות שבמהלך השנים דברים ישתנו ושווה לקחת משכנתה חדשה. שמירה על קשר עם יועץ המשכנתה אחת לכמה שנים, מאפשרת בדיקת כדאיות למחזור המשכנתה.
יועץ משכנתה פרטי לעומת 'היועץ' של הבנק 
כשחושבים על האפשרות לשכור יועץ פרטי בכמה אלפי שקלים, עולה מייד ההתנגדות האוטומטית והאינסטינקטיבית - "למה לי? יש לי יועץ משכנתה בבנק חינם!". אז כמה נקודות שיסברו את ההיגיון של לשכור שירות של יועץ משכנתה פרטי. 
אינטרס משותף: פקיד הבנק דואג לאינטרס של הבנק והוא שהמשכנתה תהיה כמה שיותר גבוהה. לעומת זאת, יועץ משכנתה פרטי דואג לאינטרס של הלקוח, כי האינטרס של יועץ המשכנתה הפרטי הוא שתשלמו כמה שפחות בכדי שהוא יצבור לעצמו שם טוב ויצדיק את עבודותו. לכן, הריביות ומסלול המשכנתה שיועץ משכנתה פרטי יחפש יהיו נמוכים יותר.
זמן עבודה גדול יותר: יועץ משכנתה פרטי יקדיש יותר זמן עבודה ללמוד את צרכי הלקוח לטובת התאמת תמהיל משכנתה אידיאלי. עבודה פרטית נעשית יסודית יותר בדרך כלל.
המלצות למיחזור משכנתה בהמשך: לבנק אין אינטרס למחזר משכנתה, להוריד את הריבית ולהרוויח פחות. ליועצי משכנתה שילוו אתכם גם בשנים שלאחר לקיחת המשכנתה, יש אינטרס לדאוג למחזור המשכנתה והורדת הריבית.
בשורה התחתונה, ביכולתו של יועץ המשכנתאות להוזיל את עלויות המשכנתה הכוללות בכ-15% בממוצע, וכשמדובר בעסקה הגדולה של חיינו, שווה לבחון זאת היטב.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: