יום שני, 13 ביולי 2020, כ"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן פיננסים במבשרת ציון

שרון ימטוביץ

לגמור את החודש

והפעם: על משכנתה לכיסוי כל ההלוואות הקטנות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון ימטוביץ'

הכותב, שרון ימטוביץ', הוא יועץ משכנתאות מנוסה. לשיחת יעוץ ניתן ליצור קשר 050-8784790 או דרך שליחת הודעה ברשת הווטסאפ

בשנים האחרונות יש גידול חד בלקיחת הלוואות מגופים מוסדיים כמו ישראכרט, מימון ישיר וכדומה. מכיוון שהלוואות שכאלו ניתנו לטווח קצר, ההחזר החודשי הוא יחסית גבוה, וזה גורם לקשיים בהתנהלות הכלכלית של המשפחה מדי חודש. אני שם לב שלא מעט משקי בית קורסים תחת הנטל הזה, ולמעשה לא מצליחים "לגמור את החודש".
ישנו פתרון נוסף, שבא להקל על ההתנהלות החודשית, והיא משכנתה לכיסוי כל ההלוואות הקטנות.
הרעיון הוא בעצם פשוט מאוד. אם יש לכם משכנתה שהיא נמוכה מ-50% משווי הבית שלכם, אתם יכולים להגדיל את המשכנתה עד 50% משוויו (תחת הערכת שמאי, כמובן) כדי לקחת את הכסף לצורך סגירת חובות והלוואות. הדגש הוא שלא ניתן לעבור את חמישים אחוז משווי הבית.
חייבים לציין, כי אין כאן תהליכים מהירים. מדובר בהליך של משכנתה לכל דבר ועניין. מגישים ניירת, עושים שמאות, מגיעים לחתום, עושים ביטוח חיים ודירה, רושמים בטאבו וכן הלאה. זה לא איזה שהוא הליך מזורז, אלא הליך של קבלת משכנתה לכל דבר ועניין כאמור.
שימו לב, כאשר לוקחים משכנתה ראשונה, הבנקים מאפשרים לשלם כל חודש עד שליש מההכנסה הפנויה. כלומר אם בני הזוג מרוויחים 14 אלף שקלים, ניתן לקחת משכנתה, שההחזר החודשי שלה אינו עולה על 4,600-4,700 שקלים בחודש בערך. אבל אם אתם לוקחים משכנתה לסגירת חובות של נניח עוד 1000 שקלים בחודש - צריכים להראות הכנסות שהן 5,600 כפול 3 שזה בערך 16,800 שקלים.

התנהלות משכנתה ראשונה

במקרים שבהם רוצים לקחת משכנתה נוספת וכבר יש משכנתה ראשונה על הבית, הדבר הראשון שהבנקים בודקים זה את תשלומי המשכנתה בשנתיים האחרונות. במילים פשוטות, אם היו בעיות עם תשלומי המשכנתה בשנתיים האחרונות - הסיכוי לקבל משכנתה נוספת הוא נמוך מאוד, עד בלתי אפשרי.
חשוב להבין שמשכנתה לסגירת חובות זה מוצר שהבנקים נותנים ללקוחות טובים שלהם. אם אתם חורגים ממסגרת האשראי שלכם, אם יש לכם הלוואות שלא משולמות בזמן, אם היו בעיות של צ'קים חוזרים או הוראות קבע שלא שולמו בזמן - כל הדברים האלו הם סימן ראשון לכך שאתם לא מתנהלים נכון כלכלית ואין סיבה לתת לכם משכנתה נוספת.

בעיות בנכס שממשכנים

אחת הבעיות הגדולות ביותר בקבלת משכנתה לסגירת חובות, היא בעיה ברישום הנכס. כלומר, נכס שלא עבר בצורה מסודרת על שם בעליו, עיקולים על הבית, חריגות בנייה, אין היתר בנייה וכדומה, ימנעו מהבנקים אפשרות לתת לכם משכנתה שנייה לכיסוי החובות. שימו לב לכך.
במידה ואתם צופים בעיה בקבלת המשכנתה, מומלץ ליצור קשר עם יועץ משכנתאות בכדי להבין אילו פתרונות יעילים (ויש לא מעט כאלו) ניתן לתת בכדי לקבל את המשכנתה הנוספת, לפרוע את כל ההלוואות הקיימות ולהתחיל לחיות חיים של רווחה והתנהלות כלכלית תקינה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: