יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן פיננסים במבשרת ציון

שרון ימטוביץ

למה להיעזר ביועץ?

המטרה המרכזית: שתשלמו הכי פחות לחודש ולטווח הארוך, כך שבסופו של דבר העלות של השירות לא רק שמתקזזת עם הוצאה על הייעוץ, אלא גם חוסכת לכם עוד יותר כסף

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון ימטוביץ'

הכותב, שרון ימטוביץ', הוא יועץ משכנתאות מנוסה. לשיחת יעוץ ניתן ליצור קשר 050-8784790 או דרך שליחת הודעה ברשת הווטסאפ

כשאנחנו לפני לקיחת משכנתה, אנו יודעים שזוהי ללא ספק הוצאה נכבדת שקשה בכלל לאמוד אותה, משום שהיא מתפרסת על פני שנים רבות וקשה לראות את הסוף שלה. לאנשים מסוימים זה יכול להיראות יקר מדי להוסיף לכל ההוצאות גם ייעוץ משכנתאות, למרות שהשירות הזה אמור להוזיל עוד יותר את ההוצאה הכוללת על משכנתה.

ופה בדיוק הענין... הסיבה העיקרית להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות טוב היא בדיוק זאת – לדאוג לכך שתשלמו הכי פחות לחודש ולטווח הארוך, כך שבסופו של דבר העלות של השירות לא רק שמתקזזת עם הוצאה על הייעוץ, אלא גם חוסכת לכם עוד יותר כסף. תוצאת הייעוץ מבטיחה שמסלולי ההחזר יתאימו לאורח החיים שלכם ולהוצאות הצפויות בשנים הבאות.

מתי כדאי לי להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות?

משנה לשנה ההבנה שיועץ משכנתאות חשוב לנו להשיג עסקה טובה מול הבנקים, תופסת תאוצה. הלווים מתחילים לגלות ולהבין את היתרונות שלו. כשאנחנו נפגשים עם פקידי הבנק, אנו מבינים שמנגד הפקיד מייצג את האינטרס של הבנק, שהוא להרוויח על חשבוננו כמה שיותר, כאשר האינטרס שלנו הוא לשלם לבנק כמה שפחות במהלך השנים. בחישוב כללי, יועץ משכנתאות יכול לחסוך בין 15% ל-20% מסך תשלומי המשכנתה לאורך השנים (במספרים זה נשמע יותר טוב: במשכנתה ממוצעת של 700,000 שקלים ניתן לחסוך בין 105,000 שקלים ל-140,000 שקלים). יתרון נוסף בשירותיו של יועץ משכנתאות הוא מציאת פתרונות מימון יצירתיים למצבים מורכבים כגון: מחסור בהון עצמי, רישומי נכס מורכבים ועוד.

מה עושה למענכם יועץ משכנתאות?

אם שאלתם את עצמכם כיצד אתם יכולים להיעזר ביועץ משכנתאות, דעו כי זה הרבה יותר מאשר השוואת ריבית או לפי איזה לוח מחשבים החזרי משכנתא לבנקים. אם בחרתם יועץ משכנתאות מקצועי (ועדיף שיהיה חבר רשום בהתאחדות יועצי המשכנתאות), הוא לא רק ינתח את המסלולים שמוצעים לכם לפי חישובים שונים עם תחזית עתידית על גובה הסכומים שתחזירו, אלא גם יעזור לכם למלא את הטפסים נכון, לאסוף את המסמכים שנחוצים לכם כדי לקבל אישור מהבנק לקבל משכנתה, וגם יסביר לכם מה עובד לטובתכם ומה כדאי לנצל כדי שתוכלו לקבל עוד הטבות ולנצל את הזכויות שלכם. הוא בעל הידע המקיף ביותר שיכול לפרוס בפניכם כל מה שיכול לסייע לכם לקבל משכנתה בתנאים הנוחים ביותר לכם.

ליווי אישי עד אישור המשכנתה, ואפילו מעבר לזה...

כל מהלכי המשא ומתן עם הבנק מנוהלים על ידי יועץ המשכנתאות שלכם, שמציע לבנק את המסלולים שאתם רוצים, ומנסה להשיג לכם את המסלולים הטובים ביותר לכם. הוא עורך את החישובים ונעזר בקשרים הטובים שלו עם אנשים מפתח במחלקות המשכנתאות בבנקים השונים, ולכן רצוי מאוד לבחור יועץ משכנתאות שיש לו ותק ונסיון, אחד כזה שיודע איך זה עובד באמת ומה אפשר להשיג למענכם. ולא פחות חשוב, שימשיך ללוות אתכם במשכנתה גם אחרי שכבר לקחתם אותה. למה? כי החיים הם דינמיים: המשפחה התרחבה (הוצאות נוספות), קיבלנו קרן השתלמות/ ירושה (שווה להפחית את ההחזר החודשי או את התקופה במשכנתה), מכתבי פיטורין חלילה ועוד המון שינויים פיננסים שבהכרח ישפיעו על ההתנהלות שלנו מול המשכנתה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: