יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן פיננסים במבשרת ציון

שרון ימטוביץ

על ביטוח משכנתה

הרעיון: אם חלילה קורה משהו, הבנק למעשה מבטיח שהוא זה שיקבל את הכסף שבני הזוג חייבים לו מהמשכנתה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שרון ימטוביץ'

הכותב, שרון ימטוביץ', הוא יועץ משכנתאות מנוסה. לשיחת יעוץ ניתן ליצור קשר 050-8784790 או דרך שליחת הודעה ברשת הווטסאפ

כל שבוע אני כותב לכם על מקרים שונים בלקיחת משכנתה, אבל מה לגבי ביטוח משכנתה? בואו נדבר על זה רגע. אז אחרי שבנינו הרכב משכנתה, עשינו סבב בנקים, בדקנו, עשינו השוואות, חתמנו על כל ניירות המשכנתה – רגע לפני שהבנק מעביר את כספי המשכנתה, הוא יבקש שנבצע ביטוח חיים וביטוח מבנה למשכנתה, ושהוא (הבנק) יהיה המוטב. כלומר, אם חלילה קורה משהו, הבנק למעשה מבטיח שהוא זה שיקבל את הכסף שבני הזוג חייבים לו מהמשכנתה.

ברוב המקרים, הבנק מציע לך לבטח את הדירה בסוכנות הביטוח שלו, וביננו - זה נראה מפתה וקל. הרי הפוליסה עוברת ישירות לסניף עם כל נתוני ההלוואה וזהו. 

ישנן מספר סיבות לבטח את הדירה בחברה חיצונית (או דרך סוכן ביטוח עצמאי): 

הסיבה הראשונה היא שסוכנות הביטוח של הבנק עושה רק ביטוח מינימלי. מומלץ להוסיף ביטוח צד ג', אשר בדרך כלל לא נכלל בביטוח שעושה הסוכנות של הבנק. 

סיבה נוספת היא שלחלקנו, ביטוח דירה אינו מספיק. לפעמים עולה הצורך לבטח דברים נוספים בדירה כמו רכוש, דברים יקרי ערך, חפצי אומנות וכדומה, ואם הלווים יבקשו לבצע גם ביטוח תכולה, הם ממילא יצטרכו לפנות לחברת ביטוח נוספת. במקרה של אירוע כגון שריפה זה יהיה מסובך לתבוע חברה אחת על נזק לדירה וחברה שניה על נזק לתכולה (ארון קיר הוא דירה או תכולה?). 

סיבה שלישית: חברת ביטוח חיצונית יכולה לבצע ביטוח אשר ייתן לכם את ערך הדירה ולאו דווקא תחייב אתכם לתקן את הנזק. 

דבר נוסף: בעתיד, כשבני הזוג יבקשו למחזר את המשכנתה שלהם מבנק אחד לבנק אחר, סוכנות הביטוח של הבנק הראשון תבטל את פוליסת ביטוח החיים שלהם, והם יצטרכו להוציא פוליסה חדשה. זה יהיה בעייתי אם המצב הבריאותי הורע, אם הלווים עברו ניתוח כלשהוא, או אפילו סתם התחילו לעשן – כל שינוי במצב הבריאותי מייקר את הפוליסה. כך עלול להיות מצב שבגלל תאונת דרכים קלה, חברות ביטוח לא ירצו לבטח אתכם מחדש ולא תוכל לעבור בנק ולהשלים את תהליך המיחזור של המשכנתה. בביטוח חיצוני, אין כל בעיה, הביטוח ממשיך ורק משנים את הבנק המוטב. 

ובסופו של דבר, הכול מתחיל ונגמר באינטרסים. כמו בשאר חלקי המשכנתה, כך גם בביטוח, אם אתה עושה ביטוח דרך סוכנויות הבנק, בשעת צרה הם ישרתו את האינטרס של הבנק. 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: