יום שני, 01 ביוני 2020, ט' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זוגיות ומשפחה במבשרת ציון

אני בסדר, למה צריך שאשתנה?

אתה לא מושלם, ותמיד יש לך מה ללמוד מאחרים ובטח גם מאשתך, אך לא תמיד אתה חייב להיות התלמיד הטועה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אלעד קויאטק

אלעד קויאטק הינו חוקר בענייני מגדר ופסיכולוגיה של גברים ונשים מחבר הספרים 'הסוד שמאחורי הבעל/האשה שאיתך'. לתגובות - 052-6751731

ישנם מקרים רבים בהם האישה שלך חפצה לשנות אותך. אל תתפתה להשתנות כל כך מהר אם אתה מאמין בצדקת דרכך! אתה לא מושלם, ותמיד יש לך מה ללמוד מאחרים ובטח גם מאשתך, אך לא תמיד אתה חייב להיות התלמיד הטועה.

אם יש משהו בך שדוחה את אשתך, כגון: תספורת, היגיינה, דרך לבוש - בדברים כעין אלו אתה צריך להיות קשוב לאשתך, כדי שלא תהיה מאוס בעיניה, כאן הצדק איתה. אמנם בדברים שאינם קשורים לדחייה ומיאוס והם דברים המקובלים בעיני הבריות, אל תמהר להשתנות ותהיה חכם לעמוד על דעתך ולהמשיך לפעול בהתאם לאישיות המופלאה המאפיינת רק אותך.

למשל: אם יש לך חדר פרטי שיש לך בו סדר מסוים, פעמים היא תנסה לרצות לסדר אותו דווקא כמו שהיא רוצה. כמובן, שעניין סדר וניקיון של הבית זהו דבר שלא כדאי להתערב בו לאשה בדרך כלל, אולי בעצם אסור להתערב בו, כי ענייני הבית הינם דברים הנוגעים למעוזה של האישה שלך והכיף שלה הוא להיות שרויה בממלכתה באופן הנכון והכייפי בעיניה. אך אני מדבר כאן על סדר של דברים מסוימים שמאד חשובים לך, כגון, ספרים בספריה שלך, שאתה רוצה לסדר אותם לפי נושאים מסוימים והיא רוצה לסדר לפי צבעים. או דוגמא נוספת, שהיא תרצה שתלבש איזו עניבה שבעיניך היא ממש בדיחה עבור כל מי שמתבונן בך, ולא מתאימה לסגנון הלבוש וצבע החליפות שלך.

במקרים כגון אלו, אתה רשאי להגיב: "יקירתי, אני מעריך מאד שאת שמה לב לפרטים ורואה אותי ורוצה להיטיב לי, אך בדברים הללו שהזכרת, אני דווקא חושב אחרת וטוב לי כך עם מה שאני עושה. אני מאמין שזה הכי טוב עבורי".

כשאתה תתמיד באישיותך ובקו שלך היא תעריך אותך יותר. היא תאמין בך חרף הביטחון העצמי שלך, ותכבד יותר מילה שלך ותדע יותר שאפשר לסמוך עליך.

 ישנם גברים הטועים לחשוב שאם הם יישרו קו עם דעת נשותיהן, הם יזכו ליותר כבוד וההערכה מצידן. וזאת טעות! ישנם הרבה שינויים אידיאולוגיים בין בני אדם וביניהם גם בין בעל לאשתו. לדוגמא: עמדה פוליטית, דרכי חינוך, היכן יותר טוב לגור ועוד. לפעמים בעל ואשה מתווכחים ויכוחים אידיאולוגיים.

וכאן עליך להיות יציב בדעה בה אתה מאמין ולא לשנות את דעתך רק כדי לרצות את אשתך. זה לא משום שבכך אתה נכנע לה, אינני מדבר על משחקי שליטה, אלא הטעם הוא משום שיש לך זכות לחשוב אחרת מבני אדם ובפרט אחרת מאשתך ואין צורך לשנות דעה שאתה מאמין בטהרתה.

כשאתה תאפשר לאשתך לשנות אותך בדברים שמאד חשובים לך, היא עלולה בסופו של דבר לסלוד ממך בגלל חוסר עמוד השדרה שלך. ושוב, אין איסור להשתנות, כולנו טועים ומשתדרגים מביקורת, כך צומחים! אך אין זה הכרח בכל מצב. וכל מקרה לגופו.

 

דע לך, שישנן דעות שעליך להימנע מלהשמיע אותן באזני אשתך, והן הדעות השובניסטיות וכל דעות אחרות אשר מקטינות, משפילות ומזלזלות בנשים. בנושאים הללו שמור את הדעות שיש לך בנושא הזה לעצמך. אף אישה לא אוהבת לשמוע שאתה חושב רע על בנות. כשאתה משמיע דעות כאלו על נשים לפני אשתך, הרי שבעיניה אתה מכריז מלחמה על כל הנשים בכלל ועליה בפרט, אז היזהר. אם היא עשתה משהו לא בסדר, בשום אופן אל תאמר לה משהו כמו: "נו בטח, אישה, מה כבר אפשר לצפות", ועל זה הדרך.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: