יום שישי, 05 ביוני 2020, י"ג סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זוגיות ומשפחה במבשרת ציון

פגעת בה! כיצד מתנצלים?

פעמים רבות אנו נתקלים בתופעה מצויה, שכשאתה פגעת באשתך בצורה כזאת או אחרת, אז האישה שאתך לוקחת את הפגיעה בצורה קשה מאד ודורשת שתתנצל

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אלעד קויאטק

אלעד קויאטק הינו חוקר בענייני מגדר ופסיכולוגיה של גברים ונשים מחבר הספרים 'הסוד שמאחורי הבעל/האשה שאיתך'. לתגובות - 052-6751731

את התופעה אתם בטח מכירים, נשים בדרך כלל לא מסתפקות בהתנצלות אחת... אלמד אתכם פטנט, טריק. כשאתה באמת לא בסדר אתה צריך וחייב להתנצל!
אבל תזכרו שכשאתם מתנצלים אל תתנצלו יותר מפעם אחת. תבוא אליה ותגיד לה: "יקירתי, אני מבין שאני לא בסדר, אני מתנצל, לוקח אחריות על המקרה" ואם תרצה, תוסיף בנוסח ההתנצלות מה שבא לך שייך למעשה שעשית וכמה אתה לא בסדר. ומכאן אתה שותק. אתה את שלך עשית. 
ואז, היא תגיד לך: לא! אני רוצה שתתנצל שוב, כי אתה לא בסדר! מה אתם עונים לה? שימו לב, אתם אומרים לה דבר כזה, "אני התנצלתי פעם אחת, יותר מזה אין לי מה לעשות". 
יש כאלה נשים שיכתבו לך מכתב, אתם מכירים את זה? אתה ככה וככה, איך אתה התנהגת וכו'. היא לא רוצה לדבר איתך, אז היא שולחת מכתב מפחיד ומלא טענות...
ועדיין, תתנצלו רק פעם אחת, לא לתת לה למשוך אתכם לכיוון הזה יותר. אמנם, פעמים שאכן המעשה או האמירה שפגעו באשתך היו באמת קשים וחסרי פרופורציה. כאן אתה צריך להיות כנה עם עצמך, האם לא הגזמת? האם לא פגעת בה בצורה שבאמת לא עוברים עליה לסדר היום באמירת "סליחה טעיתי"?
והיה אם כן, עליך לדעת שאתה נכנס כעת למסלול חדש הנקרא 'מסלול הפיוס'. תצטרך כעת להשקיע הרבה כדי להתחנף לגברת ולהשיג את סליחתה.
דבר ראשון, אל תנסה להצדיק את עצמך, תגלה הבנה והזדהות עם הכאב שלה ואפילו תוריד מעצמך ותראה שממש רע לך עם זה. תשתדל להתנהג אליה יותר בכבוד מבדרך כלל ותן לה יותר תשומת לב. אל תתבייש לשרת אותה ולהכין לה כל מיני דברים. בדרך כלל האישה שלך עדיין תראה פנים פגועות או רציניות, אך אל תדאג בקשר לכך. בתוך תוכה הגברת שלך מאד נהנית מתהליך החנופה שאתה עושה עבורה. אל תרגיש דפוק ומושפל מכך. תהנה מזה. אתה הגבר המנווט וזה כרגע התפקיד שלך, לכבוש אותה, לא ברובים וחרבות, אלא בשכל ובחוכמה, בשושנים. ממילא תרוויח מכך לבסוף.
חשוב שתדע שאין מקום למתנות בזמן הפיוס. זאת נקודה מאוד חשובה. מתנות בתהליך החנופה של הפיוס לא נראות בעיני הצד השני שהן באות ממקום אמתי אלא רק כדי להשיג מטרה רגעית. 
מאידך, גם אם המתנות יתקבלו אצלה איכשהו, אתה עתיד להסתבך בעתיד. וזאת משום שכעת האישה שלך לומדת את דפוס הפיוס שלך, ומגלה שדפוס הפיוס שלך כולל בתוכו מתנות. ואז במקרה הפחות גרוע תצטרך תמיד להביא לה איזה שוקולד או פרח כל פעם שתפגע בה, ובמקרה היותר גרוע היא כבר תתחיל לעלות את 'רף מתנות הפיוס' שלך, ואתה תמצא את עצמך מבלה כל פעם בזמן הפיוס בחנות תכשיטים או בחנויות של סלסלות של משלוחי מנות. אז שים לב!
אצל הגבר, כשהוא מתפייס והעניין מבחינתו סגור, אז טונות ההורמונים ששטפו את גופו נעלמים בצורה מהירה יחסית לאישה. אבל אצל האישה ההורמונים של המריבה דועכים בצורה הרבה יותר איטית, ולכן גם כשהיא כביכול מתפייסת, עדיין נשאר אצלה משהו מבעבע ומאד כדאי לא לבוא במגע איתה אחרי הפיוס עד כי יעבור זעם של זמן מה.
והיה אם עדיין זמן הפיוס הוא טרי ואתה נמצא בנוכחות אשתך, פעמים רבות תמצא אותה מחפשת סיבות לכעוס עליך. היא תחפש עצבים נוספים עליך כי הורמוני הכעס שהציפו אותה עדיין לא נעלמו. אז דע זאת ואל תתרגש.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: