יום שבת, 04 ביולי 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זוגיות ומשפחה במבשרת ציון

נורות האזהרה בקשר הזוגי

מאמר לגברים: אם אשתך מתחילה לאבד עניין בך, לא מדברת על מה שכואב לה, מתנתקת רגשית ממך, ולא מתייחסת אליך במשך תקופה, דע לך שטמונה כאן בעיה רצינית

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אלעד קויאטק

אלעד קויאטק הינו חוקר בענייני מגדר ופסיכולוגיה של גברים ונשים מחבר הספרים 'הסוד שמאחורי הבעל/האשה שאיתך'. לתגובות - 052-6751731

הנשים הינן רגשניות הרבה יותר מאשר הגברים, הן יכולות לקחת כל רגש למקום מאד קיצוני. למשל, אם אישה שמחה, השמחה שלה תהיה מאד פנימית ובוהקת, אם היא עצובה או פגועה אתם יודעים איך זה, היא לוקחת את זה למקום מאד קיצוני, סגורה בעצמה, לא יכולה לתפקד. ברגע שאישה מחליטה 'להחזיר' לבעלה, ברגע שהיא לא רוצה אותו יותר, יהיה קשה מאד להחזיר אותה אחורה. תבדקו סטטיסטית גברים שפתחו תיק גירושין ונשים שהחליטו שהן לא רוצות יותר לחיות עם הבעל ופתחו תיק גירושין, הסיכוי שהנשים שהחליטו להתגרש יחזרו בהן, שואף לאפס! כי ברגע שהיא מחליטה שזהו זה, אז המקרה כמעט אבוד. תזכרו כלל, ברגע שאתה תיפול בידיים של אישה שתרצה "להכניס לך", היא לא תרחם עליך! 
מה שאני רוצה לומר, הוא שלפעמים, כאשר ישנם חילוקי דעות, אנחנו רוצים להיות 'הגברים' בבית. אבל לימד אותי מישהו כלל חשוב, תמיד תשים לב לא למתוח את החבל יותר מדי, משום שאם המים ב'קומקום סף העצבים' של האישה מתחילים לבעבע - זאת נורת אזהרה, כי ברגע שהמים האלה של הכעס והתסכול יגלשו, זאת כבר נקודת אל חזור!
באופן כללי, ככל שאשה מדברת איתך יותר על הבעיות שלה איתך וכמה שאתה מעצבן וכמה שאתה לא שווה, ורק מחפשת לדבר על זה כל הזמן ולבכות לך ולהאשים, אזי מצבך טוב. ישנם גברים שלוקחים סיטואציות כאלה בצורה מאד קשה וסבורים שמילים כאלה מצד האישה מביעות על כך שהיא לא אוהבת אותם יותר ורוצה להיפרד. אך זאת טעות. דווקא הנשים שמדברות ומדברות עם הבעל על כמה שרע להן איתו, הן אלה שהבעל חזק אצלן בתמונה. הן אוהבות אותו, אך פשוט לא רוצות להבליג, רוצות שינוי, רוצות שהאהבה שלהן כלפיו תהיה עמוקה יותר ושגם הן ירגישו נאהבות. 
כמו כן, גם כשהאישה פותחת תיק ברבנות, אבל היא לא מסתירה את זה, אזי יש תקוה. מניסיון, בהרבה מקרים שהייתי מעורב בהם, היו נשים שהלכו לפתוח תיק ברבנות אחרי מריבה קשה על הבעל, אך הן לא שמרו את זה בסוד. הן צילמו את עצמן ברבנות, או צילמו את כתב תאריך הדיון ברבנות ושלחו זאת מיד לבעל, או שלקחו את המכתב המדובר ושמו את זה לבעל מתחת לכרית שלו, על שולחן הכתיבה שלו בבית או בתיק העבודה שלו. בסיטואציות כאלה אזי יש על מה לדבר. הן בדרך כלל לא רוצות להתגרש באמת. הן רק רוצות לזעזע. הן בעצם מרמזות לך: "קדימה, בוא תילחם על הנסיכה שלך". גברים בדרך כלל מפספסים את הנקודה הזאת. רואים זאת כהתרסה והכרזת מלחמה, ו"זורמים" עם התהליך בעל כורחם כי האגו שלהם נפגע. חבל, כי בכמה מהלכים פשוטים של כיבוש הם היו יכולים למנוע את מה שהם לא רצו.
אישה שבאמת תרצה לפרק את החבילה, היא בדרך כלל לא תדבר על זה יותר מדי. בטח שלא איתך. כשיש לה החלטה מתגבשת שהיא כרגע לא תרצה שתדע ממנה, אז אתה באמת לא תדע ממנה ובסוף תבוא הפצצה. לכן אל תחשוב שכשאתה מתנהג לא כראוי ולא 'זוכה' לתגובה ממנה, אז מצבך טוב. להיפך, ייתכן מאד שהיא מדברת על כך עם כל העולם חוץ ממך ואז תיפול הפצצה לידך ממקום שלא ציפית. כשיש כעס ותסכול בין בני זוג, למרות שההתנהגות שביניהם באותם סיטואציות היא שלילית, על כל פנים יש כאן קשר. הבעיה היא בדרך כלל כשנוצר 'נתק'. אם אשתך מתחילה לאבד עניין בך, לא מדברת על מה שכואב לה, מתנתקת רגשית ממך, ולא מתייחסת אליך במשך תקופה, דע לך שטמונה כאן בעיה רצינית. שים לב! כשהכעס, ההאשמות, הבכיות והרטינות של אשתך, מומרות באדישות, התעלמות יוצאת מהבית וחוזרת בלי להגיד לך לאן הלכה ומה עשתה - יחסיך בסכנה גדולה!

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: