יום ראשון, 27 בספטמבר 2020, ט' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זוגיות ומשפחה במבשרת ציון

"אתה הגדול מכולם"

בעלך אולי לא יודע לעשות הכול, ייתכן שגם אולי הוא לא יידע לעשות כל מה שאת מבקשת * אבל תני לו קרדיט, האמיני בו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אלעד קויאטק

אלעד קויאטק הינו חוקר בענייני מגדר ופסיכולוגיה של גברים ונשים מחבר הספרים 'הסוד שמאחורי הבעל/האשה שאיתך'. לתגובות - 052-6751731

גבר אוהב להרגיש 'גבר', מוצלח בכל, מועיל ושווה. זאת הסיבה שכשאת נוסעת עם בעלך שנוהג ברכב ומתחננת לפניו שישאל מישהו איפה הרחוב אליו אתם צריכים להגיע, הוא יעדיף להסתובב סחור סחור ולהעביר עוד איזה רבע שעה בחיפושים, כי אם מישהו אחר 'הושיע' אותו במציאת הרחוב, אזי דמות ה'מושיע' שלו נפגמה והלך לו הריגוש של ה'מוצלח'.

גם אם את אישה שמזיזה ומניעה דברים לבד, חשוב מאד שתהללי את בן הזוג שלך כשהוא עושה מעשי גבורה. אפילו מעשי 'גבורה' דביליים כמו להרוג ג'וק או יתוש, קל וחומר כשבעלך עושה דברים פיזיים יותר כגון החלפת גלגל או בניית ארון, או שהוא מרים את השקיות של הקניות ארבע קומות ברגל, ששם חשוב מאד שתתני לו להרגיש גבר בצורה של האדרה ומילים מפוצצות כמו: "וואוו איזה תותח", "איזה מוכשר" ועוד מילים כאלה ואחרות המעידות על הנסיכה שמרוצה מהאביר שלה שמפשיל שרוולים עבורה. אם הגבר שלך ייצא מנקודת הנחה שהוא "הכי טוב", בשבילך ושאת מרוצה מהמעשים והפעולות שלו, אזי גבר מוערך יש סיכוי גדול מאד שהוא יוריד בשבילך את הכוכבים מהשמיים.

אל תפחדי מדי פעם לאתגר את בעלך במשימות. אם הוא איש של ידיים, אז שיעשה לך איזה נקודת חשמל, או יתלה לך איזו תמונה. אם הוא איש מחשבים, תבקשי ממנו איזה עזרה בקשר לנגן שלך שלא עובד. אם הוא בעבודה, תבקשי ממנו איזה פעם שיביא לך איזה בורקס או עוגה מהמאפיה ש"ממש בא לך עליה". אם את לומדת והוא בן אדם עם ראש, תני לו לעבור על איזה מאמר שלך שייתן את דעתו. כאשר הוא מדווח על תלוש המשכורת, מאד חשוב שהוא ירגיש שווה על "כל המאמץ שאתה עושה עבור המשפחה שלנו". חשוב שהוא ירגיש שווה כשהוא קורע את עצמו בעבודה, ולא איזה 'פראייר'...

לא משנה במה תאתגרי את בן זוגך, מה שהכי חשוב זה המילים המפוצצות של ה'אתה תותח' שבאות אחרי. אף פעם אל תבטלי או תמעיטי בפעולות שהוא עשה עבורך. זה אומר, לא להשתמש במשפטים כמו: "לא היית צריך להתאמץ כל כך", או: "שאקרא לשכן לעזור לך?", שלא לדבר על משפטים של חוסר שביעות רצון ממנו שזאת ממש טעות שנשים עושות: "תראה איזה עגבניות קנית, לא שוות", "תראה איך בנית את הארון עקום, ממש לא יפה", "המקום שבחרת למדף ממש לא מתאים".

כאשר האישה היא עצמאית, בעלת ביטחון עצמי מופרז, היא מתחילה להרגיש בעלת ערך גבוה יותר מבעלה. ישנן נשים שכל כך רוצות להרגיש עצמאיות ולא נזקקות לבן זוגן, עד כדי כך שהן מתאמצות לעשות הכול בבית. אפילו כשבעלה נמצא, היא עלולה לעשות מעשים 'גבריים' יותר, כגון להחליף מנורה, לדפוק פטיש, להרכיב ארונות ואולי אפילו לתקן פנצ'ר. המצב הזה לא תורם לזוגיות שלך בכלל ולבעלך בפרט. נמצא לידך בן זוג, שהלחם והמים שלו הם הרצון לעשות עבורך, לשרת אותך ולהרגיש טוב בכך שאת מסופקת ונעשים דברים עבורך. פשוט תני לבעלך מקום של כבוד ואל תתביישי לבקש עזרה. לא בצורה תובענית וזלזול, אלא בצורה של "בוא אביר שלי ועשה משהו טוב בשבילי".

בעלך אולי לא יודע לעשות הכול, ייתכן שגם אולי הוא לא יידע לעשות כל מה שאת מבקשת. אבל תני לו קרדיט, האמיני בו. וגם אם הוא לא הצליח, תני לו מילה של כבוד שהוא לפחות ניסה עבורך. אם תתני לגבר שלך הזדמנות להוכיח את עצמו, הוא יתמלא סיפוק, הוא ירגיש שווה ונאהב, וזה יגרום לו הערכה גדולה מאד כלפייך. אם לא תתני לו הזדמנות, תקבלי בעל אנמי, עצוב ומפוחד, מה שיגרום לו פחות להמשך אליך. מאידך, אם בעלך אוהב אישה 'בעלת בית', וזה נוח לו משום שבכך הוא פנוי להתעסק בענייניו, לימודיו, עסקיו, אז בסדר, היי עזר כנגדו, אך לצערנו הרבה גברים שרוצים להוכיח את עצמם ולתת מעצמם את עצמם, נתקלים באשה עוצמתית אשר רוצה לבטל אותם לגמרי.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: