יום שני, 21 בספטמבר 2020, ג' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זוגיות ומשפחה במבשרת ציון

חוק האיזון

בכל דבר חיובי בזוגיות צריך לשמור על מידתיות ופרופורציה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אלעד קויאטק

אלעד קויאטק הינו חוקר בענייני מגדר ופסיכולוגיה של גברים ונשים מחבר הספרים 'הסוד שמאחורי הבעל/האשה שאיתך'. לתגובות - 052-6751731

לפני זמן מה התקשרה אליי אישה 'במצוקה'. היא נשואה כבר כמה שנים לבעל אברך, חמוד, צדיק ומתחשב. הם לא רבים, לא מתווכחים ולא צועקים אחד על השני. הבעל הצדיק שלה לא יודע מה זה לריב, הוא שוחר שלום, מדבר בנועם, ולא מחסיר מאשתו כלום.

נו... אז מה אתה רוצה, אתם שואלים, איפה אתה שומע כאן בעיה?

אז נמשיך. למרות הכול, אותה אישה איננה מרוצה, כי חסרה לה אהבה! אותה אישה דמיינה דפוס זוגי אוהב ורומנטי. שיחות אינטימיות עם בן הזוג, מגע, נשיקות וחיבוקים ביוזמתו, רומנטיקה, ויחסים אינטימיים קצת יותר מעניינים... וכל זה לא קורה.

בעלה יוצא ישיבה, קיבל הדרכת חתנים 'מלמעלה' על כבוד והערכה לאישה, אבל לא למד כיצד להיות מאהב וכיצד לרגש אישה. הוא גם מרגיש פחות קדוש אם הוא ניגש לאשתו ומחבק אותה במפתיע או מנשק אותה קלות, או משתחרר קצת יותר בחדרי חדרים. הוא חושב שהוא צדיק וקדוש. ואשתו? מרגישה אומללה וחסרה. מרגישה שאין כאן אהבה ורגש ושצרכיה לא מתמלאים. אכן בעיה.

אמנם האבסורד הוא ששיחת הטלפון הזאת הגיעה שלושה ימים אחרי שיחת טלפון קודמת שהייתה לי עם גבר אחד שאצלו קורה בדיוק ההיפך. אותו גבר מספר שהוא חי עם אישה, שלטענתו הוא משקיע בה המון, קונה לה, דואג לה, אוהב אותה, מפרגן לה, מחמיא לה, מתקשר אליה כל יום לברר מה מצבה, ומדגיש לה שהיא החיים שלו. והיא? כלום! מתנשאת עליו, מנפנפת אותו, בקושי מתייחסת אליו, לא מעריכה אותו מי יודע מה, לא אומרת לו תודה, לא מתלהבת מההצלחות שלו. לטענתו היא קוביית קרח.

הרגשתי שאני מתחיל להשתגע. הדשא של השכן ירוק יותר. זאת רוצה יחס אוהב ולא מקבלת וזה נותן יחס אוהב ואשתו לא מעריכה מה שהיא מקבלת. מה קורה כאן?

אלא שכאן נכנס למגרש שלנו החוק שנקרא בלשוני 'חוק האיזון'.

בכל דבר חיובי בזוגיות צריך לשמור על מידתיות ופרופורציה. נכון אמנם שאתה בתור גבר חייב לתת לאשתך יחס אוהב, לא רק טכני, אלא יחס של מאהב מושלם. בחיבוקים ונשיקות, מילות הערכה, מילות העצמה, והשקעה אינטימית, ובזה חטא הבעל של אותה אישה משיחת הטלפון, שלא העניק לה דברים מעין אלו שהינם צורך בסיסי לכל אישה במערכת זוגית. אך עליך לזכור: לא להגזים! דע את המינון והאיזון.

לפעמים גבר מאבד את הראש מאהבה לאישתו, ומגיע למצב של ביטול האני העצמי שלו. בכל סיטואציה אפשרית הוא מדגיש לה או מתקשר אליה ומנדנד: "מה נשמע? מה שלומך?", "הכול בסדר מאמי?", "התגעגעתי אלייך נורא", "אני לא יכול לנשום כשאת לא לידי". הקוטביות הנקבית של הגבר המאוהב, הולכת ומתפתחת והנקבית השורשית, שזו אשתו, בדרך כלל תסלוד מהתנהגות 'דביקית'. אישה לא צריכה עכשיו עוד נקבה סביבה, היא רוצה גבר סביבה ואם אתה עכשיו כל הזמן "פוצי קוצי, מה נשמע מאמי, אני יביא לך פה, אני יעשה לך שם, אני ישרת, אני יצחצח לך את הנעלים" אתה מאבד מהאני שלך, אתה מאבד את הגבר שבך, אתה הופך להיות OVER נקבי בעיניה, ואתה עלול לגרום לה שלא להעריך אותך. ייתכן שהיא תתחיל לזלזל בך. לא בגלל שהיא רוצה להיות רעה ומזלזלת, אלא זהו רפלקס מהתת מודע, שמניע אותה אוטומטית להתנהג כך כלפי הגבר הנקבי, שאיבד את ראשו מאהבתו ותלותו, ונעשה רכרוכי וחסר עמוד שדרה. הגבר שמפגין 'OVER LOVING' ולא יודע קצת להרפות, הוא בעצם יוצר דבק על חייה של אשתו, ואין איזשהו ריחוק וזמן אויר, כדי להתגעגע לסיטואציות הללו ולחשוק בהם שוב. תהיה מאהב. בצורה מדודה. אל תחנוק! אל תציק! אל תהיה תלותי NEEDI. תשתולל, תחבק תנשק, תטרוף, תחמיא. ואז... תרגיע קצת. תניח מעט. ועשה זאת שוב מהתחלה. זכור את חוק האיזון.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: