אביב של בונסאי

תערוכת הבונסאי הארצית 2022 תתקיים בגן הבוטני גבעת רם * בתוכנית: עיצוב בבונסאי, סיור מודרך בתערוכה ותחרות הבונסאי

אומנות הבונסאי היא אומנות של פיסול עם עץ חי. בשל העבודה עם חומר הצומח ומתפתח כל הזמן, מכונה הבונסאי 'פיסול בארבעה ממדים', שכן תהליך היצירה עשוי להימשך שנים רבות.

בכל שנה מפיק ויוזם הגן הבוטני האוניברסיטאי את תערוכת הבונסאי הארצית, השואבת אליה אומני בונסאי מכל רחבי הארץ. השנה, תתקיים התערוכה בין התאריכים 1-7.4.

בתערוכה ישתתפו אומני בונסאי מרחבי הארץ עם מגוון יצירות בונסאי שיתחרו על הצמח הטוב והמוצלח ביותר. השנה, לראשונה, תהיה לאומני הבונסאי הזדמנות להציג את יצירותיהם בפני רפאל טורס, אומן בינלאומי מומחה ממיורקה, שיגיע במיוחד לשפוט ולהכתיר את הבונסאי שיזכה בפרס הראשון.

כנס הבונסאי השנתי ופרס הגן הבוטני לבונסאי הוא אחד האירועים החשובים בארץ בתחום זה ומאפשר לאומנים ישראלים להציג את עבודתם לקהל הרחב ולזכות בחשיפה בינלאומית.

אירוע הפתיחה והענקת הפרסים לזוכים יתקיים ביום שישי, 1.4, בין השעות 11:00-15:30.

11:00 – התכנסות ודברי פתיחה מפי מנכ"ל הגן הבוטני תום עמית ואוצר התערוכה שי כהן, מאומני הבונסאי המובילים בארץ. לאחר מכן, תתקיים הדגמה מקצועית של עיצוב בונסאי על ידי רפאל טורס מספרד, אשר יערוך גם סיור מודרך בין העצים בתערוכה. בשעה 15:00 ייחתם האירוע בטקס הענקת פרסים לאומנים הזוכים.

תצוגת העצים תהיה פתוחה לקהל הרחב עד יום חמישי, 7.4.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי, גנני ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הוא מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, להדרכה ולמחקר. זה הגן הבוטני הגדול בישראל. שטחו משתרע על פני 120 דונם ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-7,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות: אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון. חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות מראות מרהיבים וריחות לאורך כל השנה.

מחיר כניסה: ילד ומבוגר – 40 שקלים, חייל/סטודנט/גמלאי – 25 שקלים, מנויים וילדים ירושלמים עד גיל 18 (בהצגת תעודת זהות) – חינם.

שעות פתיחת הגן: ראשון עד חמישי 9:00-17:00, שישי 9:00-15:00, שבת 09:00-17:00.

להגעה ב-WAZE: חניון המבקרים בגן הבוטני גבעת רם.

לפרטים נוספים: 02-6794012 ואתר הגן www.botanic.co.il.