אווירת ימי תשובה בצפת

צילום: מרכז תיירות 'אסנט'
צילום: מרכז תיירות 'אסנט'
סיורי סליחות בסמטאות הקסומות של העיר הגלילית הציורית וסדנאות להכנת שופר

במהלך חודש אלול, בשעות הלילה המאוחרות, מעט לפני עלות השחר, הסמטאות הקסומות של העיר העתיקה בצפת מתעוררות לחיים עם אלפי מבקרים המבקשים לחוות את הקסם והרוחניות של בירת הגליל, לבקר בבתי הכנסת העתיקים ולקחת חלק בפעילות הסליחות המתקיימות בצפת. במרכז התיירות 'אסנט' בצפת, שקדו בחודשים האחרונים על תוכנית ענפה של פעילות סליחות לזוגות, למשפחות ולילדים, המותאמת גם לעלייה בתחלואת הקורונה ול'תו הירוק'.

בין האופציות העומדות לרשותכם: סיור לילי באשמורת הבוקר בין הסמטאות הקסומות עם סיפורי צפת מהמאה ה-16 ועד ימינו, צפת של ימי הסליחות, ביקור בקברי הצדיקים השוכנים בצפת וסיום באמירת סליחות בבתי הכנסת העתיקים. כמו כן, יתקיימו מידי יום רביעי סיורי סליחות לכל המשפחה לאורן של עששיות בשעה 20:00 בליווי מוסיקאלי עם שירת הסליחות, ובכל יום חמישי בשעה 20:00 יתקיים סיור סליחות בסמטאות העיר העתיקה, שיסתיים במופע מוסיקאלי גלילי מיוחד עם הזמירות של אמירת הסליחות.

אם אתם מעדיפים סיור סליחות באור יום, אז מידי יום שישי בשעה 11:00, יקיימו במרכז התיירות 'אסנט' סיור סליחות עם סיפורן של הסמטאות העתיקות בצפת. הסיור יסתיים בסדנה להכנת שופר כאשר תוכלו אפילו לקחת את השופר איתכם למזכרת.

ממרכז התיירות 'אסנט' נמסר: "חודש הסליחות מהווה תקופה עוצמתית בה עם ישראל – דתיים, חילוניים ומסורתיים – רוצים לטעום מהקדושה, מהאווירה ומהרוחניות. אנו מזמינים אתכם לחוויה בלתי נשכחת של סליחות בסמטאות הקסומות של צפת – בירת הרוחניות של ישראל".

לפרטים נוספים ולהרשמה: www.katzr.net/622056.