אומנות לסוף הקיץ

שלוש תערוכות חדשות בגלריית האומנים של קניון 'עופר' ברמת אביב

היום (שני, 22.8), ייפתחו שלוש תערוכות חדשות תחת השם 'סוף הקיץ' בגלריית האומנים של קניון 'עופר' ברמת אביב: תערוכת הפיסול והציור של המעצב יצחק מבורך, 'ניאו פופ'; תערוכת הציורים 'אהבה ZOO-גית' של גלעד גולן ותערוכת הציורים של טל גולדמן, 'עבודות עכשיו'. אוצרת : איילת אמוראי-בירן.

יצחק מבורך, צייר, פסל ומעצב, מנהל בתערוכה דיאלוג עם מדיום האומנות הפלסטית על כל מרכיביו: מסרים חברתיים וביקורתיים ומבט מפוכח על השדה האומנותי העכשווי. מבורך נוגע בשני עולמות מקבילים לכאורה: עולם העיצוב ועולם האומנות. כמעצב פנים ומוצר, הוא ידע לשלב את הרוח האומנותית ביצירותיו המסחריות; וכאומן הוא מלטש את יצירותיו בדיוק ובניקיון עיצובי. שילוב הניגודים בולט ביצירותיו הציוריות שבהן הוא משלב חומרים תעשיתיים לצד הדפסים ונגיעות צבע ברוח הפופ האמריקאי. סדרת הפסלים הנוכחית, שהיא בעלת צורה רפיטטיבית, מורכבת מדימוי שנולד מתוך שפופרת הצבע שלו. פני היצירה שיצאו מהשפופרת, נראים כמו חייזר דמיוני שנולד בראשו של מבורך כשעבד על יצירה אחרת, פסל המלך פרדיננד פדהצור בקיצור (על פי סיפור של אפריים סידון בהזמנת עיריית חולון לגן סיפור). שפופרות הצבע, כמו גם המכחולים והמברשות שמשמשות את האומן ליצירה, קיבלו חיים עצמאיים אצל מבורך כבר בתערוכות קודמות. כעת, התיזה השפופרת צורת פנים פנטסטית עתידנית שתואמת את המציאות הדיגיטלית העכשווית, מבריקה, נוצצת ונחשקת כפי שמצפה מאתנו הרשת החברתית. מבורך יוצר בסגנון ניאו פופ מובהק. ניתן להתייחס ליצירתו הנוכחית בהקשר למנגה היפנית, לעבודות הפופ של אולדנבורג האמריקאי וגם לג'ף קונס הפופולארי. בחלק מהפסלים, שיתף מבורך פעולה עם מעצב האופנה הידוע מעוז דהן, שהוסיף אלמנטים משלו לטיובפייס. בכך חוזר מבורך לדיאלוג עם העיצוב, דיאלוג פורה בין אומן ומעצב שיחד יודעים ליצור עבודות על מגדריות ששוברות את מחיצת המדיומים ומעניקות לצופה חוויה אומנותית ותרבותית עשירה יותר.

התערוכה 'אהבה Zoo-גית' מאת גלעד גולן, עוסקת בנושא זוגיות ואהבה. ציורים אקספרסיביים שמשלבים משיכות מכחול מופשטות עם ציור אובייקטים פיגורטיביים בשמן ובאקריליק על קנבס. כחלק מהמסע האישי לעומק הזוגיות, מביא גלעד את הרגש לציורים שבהם ביטויים שונים של סצנות זוגיות, כפי שבאו לידי ביטוי בזוגות שונים של בעלי חיים. כל ציור מביע רגש וכמו מקפיא בזמן אינטראקציה זוגית מלאה באופטימיות ובצבעוניות.

התערוכה 'עבודות עכשיו' מאת טל גולדמן עוסקת במוטיב האתונות והחמורים. יצירותיה בתערוכה החדשה  מתאפיינות בפעולות חוזרות ונשנות שנעשות בדיוק, במחשבה ובהקדשת זמן להתבוננות בהן, תוך שימוש בטכניקות ייחודיות. העבודות שמוצגות בתערוכה הן מתוך מסע של תקופה. הן מספרות סיפור מסע ומשא מתוך חיבור לדמות הנלעגת והמסורבלת, לחמלה לחמור וגם מתוך חיבור לעוצמות שלו. השעות בסדנת הציור הן שעות של עמל, חיפוש ומרפא תוך התנסויות בחומרים, בצבעים ובצורות שונים. לאורך השנים, הציגה טל גולדמן תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות בארץ.

מועדי התערוכה: 22.8-19.9.

הכניסה לתערוכות פתוחה לכולם ללא תשלום.

אירוע חגיגי לפתיחת התערוכות יתקיים ביום שלישי, 30.8 בשעה 19:30 ברחבה החיצונית של הקניון, הפונה לבריכות הדגים, בין 'ארקפה' למסעדת 'גרנד קפה'. הכניסה חופשית.