אופנה, אמנות, תרבות ומה שביניהם

סדרת מפגשים מיוחדת עם יערה קידר, היסטוריונית ואוצרת אופנה ישראלית

יערה קידר, אוצרת והיסטוריונית אופנה, העוסקת באוצרות ובחקר ההיסטוריה של האופנה, תגיש סדרת מפגשים מיוחדת בהם תתייחס לאופנה, אמנות, תרבות ומה שביניהם:

פירוט התוכנית:

30.12.21, 20:30, שוקינג פינק: ההיסטוריה וההיסטריה האופנתית של הצבע הוורוד. איך הפך הוורוד מצבע שבו התהדרו גברים לצבע מובהק וחמוד של ילדות? איך הוא מצא את מקומו בתרבות הפאנק, ההיפ-הופ, האוונגרד והפמיניזם? רגעי שיא בתולדות האמנות נפגשים בהרצאה עם היסטוריה, קולנוע, ארוטיקה והוט קוטור.

24.2.22, 20:30, גוסטב קלימט – להלביש את האישה בזהב: הנשים, הכוח המאגי, העירום והחושניות. מהפכות התקופה וגם האופנה משתקפות מהדיוקנאות עוצרי הנשימה שהותיר אחריו קלימט, אחד האמנים המהפכניים בתולדות האמנות.סיפור חייו הסוער טומן בחובו גם את סיפורה של אהבת חייו, אמילי פלוגה, מעצבת אופנה פורצת דרך שהקדימה את קוקו שאנל אך נעלמה בין דפי ההיסטוריה.

9.6.22, האפיפיור לובש פראדה: הרצאה בעקבות תערוכת האופנה ב'מטרופוליטן', 'גופים שמימיים', שהפכה לתערוכה הפופולארית ביותר בתולדות המוזיאון (1.65 מיליון מבקרים) והתערוכה המצליחה ביותר בעולם ב-2019. על הקשר שבין אופנה והדת הקתולית, השראה, עושר ופאר, יהלומים ורקמות, ואיך כל זה קשור לפראדה, דולצ׳ה וגבאנה וריאהנה? האופן שבו מתכתבים עולמות האמונה והפולחן עם האופנה העכשווית.

מחיר כרטיס למפגש: 110 שקלים, אזרח ותיק – 85 שקלים.

ההרצאות יתקיימו בהיכל התרבות 'מרכז הבמה', הכרמל 20, גני תקווה.

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים: www.habama.smarticket.co.il או בטלפון 03-7375777.