אור והדר

החל קמפיין גיוס כספים להקמת בית כנסת חדש בהר אדר על שמו של אור אריש ז"ל, שנרצח בהגנה על היישוב

ביום שני הקרוב, 11 ביולי, ייפתח קמפיין לגיוס תרומות להקמת בית כנסת חדש בשלב ב' בהר אדר. הקמפיין יימשך עד ה-18 ביולי ובמסגרתו יתגייסו קהילת תושבי הר אדר ותושבי האזור לסייע בבניית בית הכנסת הקהילתי החדש 'אור והדר' שינציח את אור הריש ז"ל, שבמותו הציל את חייהם של רבים מתושבי היישוב הר אדר.

בעוד פחות משלושה חודשים ימלאו חמש שנים לאירוע הביטחוני הקשה בהר אדר שגבה שלוש קורבנות: סולומון גבריה, יוסף עותמן ואור אריש. אור, תושב הר אדר בן 25, נרצח בו' בתשרי תשע"ח (ספטמבר 2017) עת עצר בגופו את המחבל מלבצע את זממו ביישוב. במותו, לאחר שניהל קרב פנים מול פנים מול המחבל, ניצלו חייהם של עשרות ילדים ובני נוער ששהו בסמוך והיו במסלול הרצח המתוכנן של המחבל.

מסיבה זו החליטו כל חברי מליאת המועצה המקומית הר אדר לפני שנתיים להנציח את אור ולהוקיר תודה על הגבורה הבלתי נתפסת שלו שממשיכה ללוות את תושבי הר אדר. ראוי לציין, כי בעשור האחרון התקיים מניין תפילה קבוע בשלב ב' בדירה שנתרמה על ידי משפחת בנאי מהיישוב, זאת בשל הקושי להגיע רגלית בשבתות ובחגים לבית הכנסת 'הראל' שממוקם בראש היישוב ועתה הגיעה העת לבית כנסת במבנה קבע.

בית הכנסת הקהילתי החדש יוקם בשלב ב' של הר אדר (רחוב מבוא הרכס 3) ויאפשר למאות מתפללים להגיע בקלות לבית הכנסת החדש שיכלול 230 מקומות. השטח נתרם על ידי המועצה. הבנייה, שכבר קיבלה היתר, תתחיל בחודש הבא ותסתיים תוך כשנה. בית הכנסת תוכנן על ידי ענת שטיבלמן ודניאל ברק.

הקמפיין לגיוס כספים ינוהל על ידי חברת 'צ'רידי' בשקיפות מלאה, בליווי של רואה חשבון וכן בוועד מנהל מקצועי. במהלך הקמפיין, שיימשך שבוע ימים כאמור, יתקיימו מספר אירועים כדי לרתום את הסביבה, החברים והמשפחה להצלחת הפרויקט. 

אבי ומיכל אריש, הוריו של אור ז"ל, מסרו כי "עתה אנו זקוקים לעזרת תושבי הר אדר והסביבה כדי להשלים את בניית בית הכנסת 'אור והדר' שינציח את האור שהפיץ אור שלנו, שגדל על מסורת של נתינה ושל אהבת האדם. אור הקריב את חייו כדי להגן על תושבי הר אדר וזה הזמן שלנו להנציח את שמו בבניית בית כנסת שיישא את שמו – 'אור והדר'. התמיכה והחיבוק של הקהילה יסייעו לנו מאוד בהמשך ההתמודדות מול הצער והכאב. אור תמיד יחסר לנו, אבל מקווים שבהמשך ישמע את קולנו ואת קולות התפילה מבית הכנסת החדש".   

תרומות ניתן להעביר לפקודת 'הוד והדר בהר אדר', בנק מרכנתיל דיסקונט (17), סניף 642 מספר חשבון 0082488918. טלפון לפרטים בווטסאפ: 053-6560860.