אושרה להפקדה תכנית פינוי בינוי בארמון הנציב של חברת אזורים

הדמיה: משרד אדריכלים קולקר קולקר אפשטיין
הדמיה: משרד אדריכלים קולקר קולקר אפשטיין
אזורים ממשיכה להרחיב את פעילות ההתחדשות העירונית בירושלים ותקים עוד 250 יח"ד חדשות בעיר

***

הוועדה המחוזית בירושלים הודיעה על הפקדת תוכנית 101-0992032 – התחדשות עירונית ברחוב אבשלום חביב – מתחם ד'. במסגרתה מתוכנן פרויקט עירוב שימושים, הכולל מגורים ומסחר ומבני ציבור בתא שטח שנמצא על הצומת שבין הרחובות אבשלום חביב ועולי הגרדום בשכונת ארמון הנציב ירושלים.

התוכנית המקודמת בשיתוף פעולה עם חברת תכלת ישראל מציעה הריסת שני מבנים בני 65 יח"ד קיימות ובמקומן הקמה של שלושה מבני מגורים חדשים הכוללים כ-250 יח"ד חדשות, כאשר בשני מבני מגורים יהיו כ-23 קומות, ובמבנה אחד יהיו כ-11 קומות. התוכנית כוללת חזית מסחרית לאורך רחוב עולי הגרדום. כמו כן במסגרת התוכנית תוקם כיכר חדשה הכוללת מסחר ומבני ציבור במפלס רחוב עולי הגרדום יחד עם תכנית נוספת צמודה שמקדמת החברה. המתחם יכלול מבני ציבור: שתי כיתות גן ילדים בגודל 130 מ"ר כל אחת, עם חצרות צמודות בגודל 175 מ"ר לכל כיתה, אשכול מעונות בשטח 440 מ"ר וחצר צמודה בשטח 305 מ"ר ובית כנסת בשטח 300 מ"ר, ושבילי הליכה ירוקים שישתלבו בתכנית האב של השכונה. התוכנית כוללת גם הפרשת קרקע עבור שטח ציבורי פתוח.

הפרויקט שצפוי לקום בשכונת ארמון הנציב מקודם יחד עם משרד האדריכלים קולקר קולקר אפשטיין.

בשנים האחרונות מקדמת אזורים פעילות ענפה בעיר ירושלים בתחום ההתחדשות העירונית. לחברה כבר מספר תכניות פינוי-בינוי שאושרו על ידי הועדה המחוזית והופקדו, ביניהן ניתן למצוא תכנית בשכונת קריית יובל ברחוב גואטמלה (הקמה של כ-612 יח"ד), תכנית בשכונת הקטמונים ברחוב סן מרטין (הקמה של כ-300 יח"ד), תכניות פינוי בדרך חברון ותלפיות בירושלים. כמו כן, עוד פרויקטים שנמצאים בתהליכים מתקדמים הם תכנית פינוי בינוי בשלום יהודה (הקמה של 144 יח"ד) שנמצאת לאחר החלטת ועדה ותוכנית פינוי-בינוי בגולומב 23 (כ-390 יח"ד) שנמצאת לקראת בקשה להיתר.

מעבר לפרויקטי הפינוי-בינוי שמקדמת החברה בירושלים, לאזורים פרויקטי מגורים נוספים הנמצאים בשלבי ייזום, תכנון, שיווק והקמה וביניהם פרויקט "נופי ארנונה" הנמצא בימים אלה בשיווק בשכונת ארנונה, כמו כן תכניות נוספות שהחברה מקדמת במתחם "אמת המים" הנמצאת על דרך חברון ופרויקט בשכונת רוממה קיבלו לאחרונה אישור הפקדה מהועדה המחוזית. בנוסף לכל אלה, החברה מקדמת פרויקטים בשכונת בית הכרם בירושלים, בצומת פת ובשכונת הר נוף.

מאיר שמחה, סמנכ"ל הנדסה ותכנון בחברת אזורים: "הועדה המחוזית ירושלים ועיריית ירושלים פועלות ביעילות רבה בקידום מדיניות המעודדת התחדשות עירונית ובתוך כך פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם היזמים. ניתן לראות את פירותיו של שיתוף הפעולה בקצב קידום התכניות השונות ולראייה מספר הפרויקטים הרבים שחברת אזורים מקדמת בעיר. אנו שמחים ומברכים את הועדה המחוזית על התהליך המהיר והיעיל שהביא לקידום הפרויקט בשכונה המבוקשת בארמון הנציב. חברת אזורים תשקיע את מלוא מאמציה לקידומו של פרויקט מודרני וחדשני עבור הדיירים. כמו כן, אנחנו נמשיך בשיתוף הפעולה ההדוק עם הרשויות לקידום שאר הפרויקטים המגוונים של החברה בעיר."