אושר מתחם 'פז גז' החדש במרכז ירושלים

עיריית ירושלים אישרה את תכנית מתחם פז גז ברחוב המלך ג'ורג' במרכז העיר

עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה היום את תכנית מתחם פז גז – ברחוב המלך ג'ורג' במרכז העיר והמליצה לוועדה המחוזית לתת לה תוקף.

התכנית מציעה הקמת מגדל באתר שבו ממוקם היום בניין המשרדים של חברת פז גז, בין הרחובות המלך ג'ורג' ומבוא המתמיד. הפרויקט, המתוכנן בשטח שגודלו 3 דונם, כולל תוספת של 7 קומות למבנה היסטורי הפונה כלפי רחוב המלך ג'ורג' ומגדל בצורת משושה, בן 30 קומות, שישלב 250 יחידות דיור להשכרה בקומות העליונות, ותעסוקה ומסחר בקומות התחתונות. סה"כ מדובר בכ-800 מ"ר עבור שטחי מסחר ובכ-6,500 מ"ר עבור שטחי תעסוקה.

כמו כן, התוכנית תקצה שטחים לצרכי ציבור, ביניהם 260 מ"ר עבור שני גני ילדים, 350 מ"ר עבור שירותי מינהל קהילה לטיפת חלב, מרכז הדרכה וייעוץ ו-1,210 מ"ר עבור שימושי קהילה.

התוכנית שמה דגש מיוחד גם על שיפור המרחב הציבורי. מגרשי החניה המצויים במתחם היום יהפכו להיות תת-קרקעיים ובמקומם יוקמו מרחבים ציבוריים פתוחים לציבור, וכן יוקם חיבור של המתחם עם מדרחוב ש"ץ ועם תחנות הרכבת הסמוכות של הקו הכחול של הרכבת הקלה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "מדובר בתכנית ראויה שתשפר את המרחב הציבורי לצד תוספת שימושים משמעותיים למרכז העיר – הן עבור דירות הן עבור שטחים לצורכי ציבור. נמשיך לקדם ולבנות את ירושלים".