איך לבחור מטבח?

כך תוכלו לבחור את המטבח המושלם, המדויק והפרקטי שגם עונה על צרכי הבית?

בחירת מטבח לדירה חדשה או אחרי שיפוץ יכולה להיות התעסקות מורכבת ומלאה התלבטויות. סקרים מראים כי מעל 80% מהאנשים מעבירים במטבח כשעה לאחר יום עבודה, בסופי שבוע ובחגים מספר השעות אף גדל פי שניים. לכן, חשוב שהמטבח שלנו יענה על צרכנו מבחינה פרקטית אבל לא פחות חשוב גם מבחינה אסטטית.

לפניכם כלים שיעזרו לכם לדייק בבחירת המטבח המושלם, המדויק והפרקטי שגם עונה על צרכי הבית?

במה להתמקד יותר ועל מה אפשר לוותר?

"המטבח אמור לשרת אותנו לתקופה ארוכה וישמש כמדורת השבט של הבית. לכן, חשוב להשקיע בו. בראש ובראשונה, לא הייתי מתפשר על מגירות נשלפות ומנגנונים בגלל עלויות. ידוע שפרזול הינו בעל ערך יקר, אולם משתלם להשקיע בו, כיוון שזהו מוצר שישמש אותנו לטווח הארוך ועל בסיס יום יומי. הפרזול מעניק לנו מגרות נשלפות, מתקנים נשלפים והרמה נוחה, חומר החזיתות – שזה למעשה הדלתות של המטבח. חשוב שאלו יהיו מחומרים שקל לנקות אותם וקלים לשימוש. אני לא חושב שבמטבח צריכים לחסוך, עם זאת במידה ואתם נמצאים במצב בו אתם צריכים לחסוך בהוצאות, אז לא הייתי רוכש מוצרים חדשים, אלא משתמש במה שקיים ומוצרי חשמל לא אינטגרליים (מדיח, תנור, מקרר), הם ניתנים להוצאה והחלפה בקלות ויאפשרו לי בעתיד הקרוב להשתדרג".

אלו פטנטים מאפשרים להרוויח עוד מקום במטבח?

"באביבי מטבחים יש קולקציה שנקראת סמארט קיטצ'ן –תפיסה זאת מאפשרת בין היתר הגדלת מקום האחסון, משטחי העבודה ואזורי האכילה והסתרה של מוצרי חשמל ואבזרי המטבח. למשל יש לנו את הצוקל שהוא למעשה הפאנל שיושב בתחתית היחידה ונושק לרצפה. תוכלו להגדיר באיזה מקום בדיוק אתם רוצים אותו, ובזכותו יהיה לכם פתרון אחסון נוסף. היתרון נוסף של הצוקל שהוא אסתטי ולא מורגש. כמעצב הצוקל נותן לי אפשרות לתכנן את המטבח ללא מגירות צרות וליצור מצב של חזיתות יותר רחבות".   

מה הטעות הנפוצה שאנשים עושים בבחירת המטבח?

״נותנים יד חופשית למעצב המטבח, ולא שמים את הדגש המשמעותי והחשוב על צרכי המשפחה מהמטבח. זה קורה לרוב ברכישת מטבח ראשון, כאשר יש רצון רב לחסוך על חשבון הפרקטיות וההתאמה המלאה של המטבח לצרכים האישיים של המשפחה. לכן, בבואכם לרכוש מטבח, זכרו שהמטבח הוא הרהיט הכי יקר בבית והשמיש ביותר ברמה היום יומית. מעבר לצרכים הפרקטיים של בישול ואפייה, המטבח מגבש את המשפחה והחברים, לפעמים הילדים עושים שיעורים במטבח וחברות נהנות בו משתיית קפה משותפת. לכן חשוב שתאהבו את הנראות והעיצוב שלו, לצד הקפדה על פרקטיות מלאה שמתאימה לכם באופן מדויק. בעבר, היינו נדרשים לבחור בין הנראות של המטבח לפרקטיות שלו, אבל היום כבר לא צריך לבחור- המטבח יכול להיות גם יפה וגם יעיל ונוח לעבודה עם הרבה משטחים, מקומות אחסון, מגירות ועוד".

טיפ לאנשים שבדרך לעצב מטבח חדש

"תעזו לבקש ולשאול, קיימים מספר רב של פתרונות אחסון / חומרים שלא ידעתם על קיומם. פשוט אל תחששו, תשתפו בצרכים שלהם ובהרגלים שלכם ובעיקר תעזו".