אין לאן ללכת

תושבת רחוב הכרמים משתפת בחוויה: איך זה לגור ברחוב שבו המדרכה אינה המקום הבטוח ביותר להולכי רגל? * "כמעט והורידו אותי ואת התינוק שלי", היא מספרת * המועצה: "נבצע אכיפה ונפעל לכך שהדרך במדרכות תהיה פנויה ונוחה"

זה מה שקורה כאשר ניסיון לפתור בעיה אחת יוצר בעיה אחרת. ואם יש בעיה שמייצגת יותר מכל את חיי השגרה ביישוב – הרי היא מצוקת החנייה. במועצה מצאו פתרון. בצד אחד של הכביש תתאפשר חנייה על מדרכות ואילו הצד השני יוקצה כולו להולכי הרגל. המועצה אף התקינה לא מעט עמודים שימנעו מצב של חנייה במדרכות אלה.

האם בכך הפכו המדרכות לידידותיות עבור המשתמשים בהן? לא לגמרי. ללכת במדרכה מתחילתה ועד סופה עם עגלת תינוק – משימה כמעט בלתי אפשרית. בשלב ראשון יפגוש אותך עמוד חשמל, אחרי כמה מטרים פח אשפה שלא הושב למקומו והופ… אפילו רכב שניצל פרצה ברצף העמודים והתמקם לו על מדרכה, שלהזכירכם נועדה להולכי הרגל.

מה עושים? יורדים לכביש, על כל הסיכונים שכרוכים בדבר. נטלי מרחוב הכרמים, ששיתפה את 'חוויותיה' באחת הקבוצות, מספרת: "פעמיים כמעט הורידו אותי ואת התינוק שלי מהכביש. כן כן, מהכביש… כי יש אנשים שמתעסקים בנייד שלהם בנהיגה ועל המדרכה בלתי אפשרי ללכת עם עגלה או בלעדיה".

נטלי מקווה לטוב. "היישוב מבשרת ציון התפתח וממשיך להתפתח פלאים, אבל מה קורה פה עם בטיחות הולכי הרגל? מדוע לא ניתן להפוך את הרחוב לחד סטרי ולהרחיב את המדרכות? רחוב הכרמים בקסטל זה מחדל. לא ראוי להליכת אדם. סכנת נפשות. האם תיקח המועצה אחריות על חיי אדם? הגיע הזמן לחולל שינוי".

מהמועצה המקומית מבשרת ציון נמסר בתגובה: "בשנים האחרונות, הציבה המועצה מאות עמודי ביטחון למניעת חניית כלי רכב במדרכות שייעודן מעבר בטוח להולכי רגל. לצערנו, מושחתים לא פעם עמודי הביטחון ובמקומם מתקינה המועצה עמודים חדשים. לצד התקנת העמודים, הונחה השיטור העירוני לבצע אכיפה מוגברת בנושא. כמו כן, פנה ראש המועצה יורם שמעון לשרת האנרגיה ח"כ קארין אלהרר, בבקשה לסייע בהטמנת עמודי חשמל שחוסמים מעבר של הולכי רגל על מדרכות היישוב, בעיקר בשכונות הוותיקות. בעניין פחי האשפה, יפעל אגף התפעול במועצה ככל שניתן לכך שלא יוצבו פחי אשפה בנקודות שחוסמות מעבר הולכי רגל".