אינתיפאדה בדרך להר אדר

השבוע הופתע תושב הר אדר במהלך נסיעתו כאשר שני אלמונים השליכו סלעים על רכבו ונעלמו בחשכת הלילה

ידיעות בדבר זריקת אבנים על רכבים מגיעות בדרך כלל מיהודה ושומרון. אמנם זה לא רחוק מאתנו גיאוגרפית, אבל התופעה הנ"ל לא הייתה קיימת אצלנו… עד השבוע , בתקווה שמדובר באירוע חד פעמי.

זה קרה שלשום בלילה שבין שלישי לרביעי בסביבות השעה 03:00. "זו השעה שבדרך כלל אני חוזר מהעבודה ב'עראיס' שבשוק מחנה יהודה", מספר תומר אסקיו, בן ה-26 ותושב הר אדר, שעבר את החוויה הקשה.

"נסעתי בכביש שמוביל להר אדר, במסלול הקבוע שלי. בין בית נקופה לקריית ענבים, ראיתי בחור יוצא ממחבוא. נשען על מעקה בטיחות בנתיב הנגדי. לא הבנתי למה הוא עומד שם, האטתי והתקדמתי בנסיעה. פתאום הוא רץ לכיוון הרכב, זרק סלע ונעלם. השמשה הקדמית של הרכב התנפצה. למזלי הרב לא נפגעתי פיסית", סיפר תומר.

האם הצלחת לזהות את המיידה?

"לא. היה חשוך. הבחור היה לבוש בשחור ועם קפוצ'ון שכיסה את הראש ואת הפנים שלו. הוא הסתובב חזרה. לצערי, היה במקום אדם נוסף שיצא מהצד השני וזרק אבן מאחורה וניפץ את השמשה האחורית. בסיכומו של דבר, שתי שמשות התנפצו וכל הרכב והבגדים שלי התמלאו ברסיסים".

יש מצלמות באזור? אולי דרכן ניתן לאתר את החשודים.

"למיטב ידיעתי האזור לא מצולם. אולי באזורים סמוכים יש מצלמות. מקווה שאולי דרך המצלמות האלה ניתן יהיה לאתר אותם".

נסעת מאז בכביש?

"כן. הרבה פעמים אני נוסע בכביש הזה בשעות האלה, אפשר לומר קבוע. אבל התחושה היא קשה. נכון, לא נפצעתי, אבל כשלמחרת נסעתי בכביש הייתי די מפוחד. אמרתי לעצמי שאם אני עוד פעם נתקל במישהו אני אדרוס אותו. הוא פשוט ניסה להרוג אותי, שאאבד שליטה, שאעשה תאונה ואם לא אמות מהתאונה, הם בטח יסקלו אותי למוות…".

הבוקר (חמישי) ניגש תומר לתחנת 'הראל' והגיש תלונה. מן המשטרה נמסר בתגובה: "בעקבות המקרה נפתחה חקירה, אך טרם אותרו חשודים במעשה והחקירה נמשכת".