איש הגשם

צילום: כפיר בולוטין
צילום: כפיר בולוטין
ההצגה של הקאמרי מגיעה לתיאטרון ירושלים לשלוש הצגות השבוע

בימים קשים אלה של מלחמה ועצבות מתמשכת, תיאטרון ירושלים מחדש בהדרגה את רפרטואר ההצגות ויעלה בשלושה מועדים שונים ב- 29 וב 30 בנובמבר וכן במוצ"ש ה 2 בדצמבר את ההצגה המעולה "איש הגשם" של תיאטרון הקאמרי. במקביל בימים אלה מועלים בתיאטרון ירושלים גם קונצרטים, ערבי תרבות והקרנות של סרטים איכותיים לציבור הרחב. חוויה תרבותית מהנה ופסק זמן מהטירוף מסביבנו.

כמי שמבקר לעיתים תכופות בתיאטרון ירושלים, אני ממליץ בחום לנסות ולקחת פסק זמן ולראות את הקומדיה הנפלאה והמוערכת שרצה זה מכבר בתיאטראות ברחבי הארץ ועכשיו מגיעה לבירה.

ההצגה "איש הגשם" היא קומדיה נוגעת ללב, מרגשת מלאת חמלה ומצחיקה ומוגשת על פי הסרט זוכה פרס האוסקר "איש הגשם"  מאת: דן גורדון בתרגומו של שלומי מושקוביץ ובבימויה של דפנה זילברג. ההצגה מומלצת לכל מי שראה בשעתו את הסרט האייקוני בכיכובם של טום קרוז ודסטין הופמן וגם למי שלא ראה.

בהצגה משתתפים השחקנים דביר בנדק, דן שפירא, ירדן ניקפהמה, הלנה ירלובה, אבי טרמין, נעם ברט ואור שמריהו / יונתן דהאן

אביו של צ'ארלי מת, והדבר היחיד שהוא מוריש לו זה מכונית משומשת. בחיפושיו אחרי כספי הירושה האבודים, מגלה צ'ארלי להפתעתו שיש לו אח גדול על הספקטרום האוטיסטי בשם ריימונד, ושכל כספו של האב עבר למוסד שבו שוהה האח. צ'ארלי, שזקוק באופן נואש לכסף כדי להציל את העסק שלו מפשיטת רגל, מחליט לחטוף את ריימונד וכך לזכות בכספי הירושה. שני האחים יוצאים למסע רב תהפוכות, שבמהלכו הם לומדים להכיר זה את זה. זהו מחזה אנושי, מצחיק ומרגש, על הצרכים המיוחדים של כל אחד מאיתנו.

ההצגה "איש הגשם" תעלה כאמור בשלושה מועדים שונים בתיאטרון ירושלים (אולם שרובר): ביום רביעי, 29 בנובמבר בשעה 20:30, ביום חמישי, 30 בנובמבר בשעה 21:00 ובמוצ"ש, 2 בדצמבר בשעה 20:00.

הודות לתמיכתה של הקרן לירושלים תושבי הדרום והצפון השוהים בירושלים מוזמנים ללא עלות להצגה שתתקיים ביום חמישי, 30 באוקטובר ובמוצ"ש, 2 בדצמבר. המעוניינים בכרטיסים יפנו לקופת התיאטרון בטלפון 02-5605755

משך ההצגה כשעה ועשר דקות ללא הפסקה. נסו ותיהנו.