אליפות בסגול

צילום: שבח בן יהודה
צילום: שבח בן יהודה
סיכום העונה המופלאה של קבוצת הנוער הפועל הרי ירושלים שעלתה לליגה הלאומית

ביום שני שעבר, 48 שעות אחרי נחיתת קבוצת הנוער של הרי ירושלים מהולנד, התייצבו השחקנים למשחק האחרון בליגה, אשר בסיומו הניפו חניכיו של שחר קרעי את צלחת האליפות המתוקה עם רצף של 24 ניצחונות ללא הפסד.

היה זה משחק פרידה מהליגה הארצית והעפלה אל הליגה הלאומית, שם תפגוש קבוצות איכותיות כמו מכבי תל אביב, מכבי ראשון לציון, הפועל תל אביב, מודיעין וקבוצות נוספות.

העניין הוא שטרם המשחק פתחה הפועל הרי ירושלים פער משמעותי בטבלה מיריבתה שבמקום השני וגם אם הייתה מפסידה את המשחק החגיגי, עדיין הייתה זוכה לכרטיס המיוחל לליגה הלאומית.

אבל אף אחד לא חשב על הפסד… מחויבות לקבוצה, לאגודה וכמובן לקהל הנאמן אשר ליווה את הקבוצה לכל המשחקים (כולל עד אילת וחבל אילות), לא השאיר מקום להקל ראש. החבר'ה בלבן עלו למשחק דרוכים, אך בטוחים ביכולתם לסיים את העונה ללא הפסד.

היריבה ממעלה אדומים התייצבה למשחק עם רצון ומוטיבציה להנחיל הפסד ראשון לאלופה הטרייה… אך רצון לחוד ומציאות לחוד. הרי ירושלים הביסה את מכבי מעלה אדומים 90:65 ונתנה את האות לחגיגות האליפות.

גדי קידר, המנהל המקצועי של הפועל הרי ירושלים, שמלווה את הקבוצה בשנתיים האחרונות לכל המשחקים, מספר: "אחת המטרות שהצבנו לקבוצת הנוער בתחילת העונה הייתה האליפות, אשר מקנה את הזכות לשחק בליגה הלאומית. לא חשבנו שנעשה את זה באופן כזה חלק, אך האמנו שיש לנו חבורה איכותית וטובה, את המאמן הכי טוב בליגה ובצירוף יכולות ומוטיבציה הצלחנו לעמוד במטרות שהצבנו".

בסיום המשחק, בנוכחות קהל גדול שמורכב משחקני מחלקת הנוער הצעירים של האגודה, משפחות וחברים, התקיים טקס קצר אשר כלל חלוקת חולצות אליפות לכל שחקני הקבוצה אשר ניתנו באופן אישי על ידי אלירן לוי מ'מוסך לשם' המאמץ את הקבוצה. את צלחת האליפות הניף קפטן הקבוצה תומר בן רימון, בקבוקי השמפניה נפתחו והחגיגות המשיכו אל תוך הלילה.

האם תצליחו להעמיד לקראת העונה הבאה קבוצה ראויה שתעמוד בהצלחה באתגרי הליגה הלאומית?

גדי קידר: "יש לנו שלד מצוין של שחקני כיתה י"א ואליהם יצטרפו שחקנים מקבוצת הנערים שלנו. כמו כן, נבצע שתי העברות כפי שמאפשר התקנון ולהערכתי תהיה לנו קבוצה טובה וראויה לליגה הלאומית".

בהצלחה לקבוצת הנוער גם בעונה הבאה – בליגה הלאומית.