אלירן מלול הורשע ברצח מיכל סלה ז"ל

גם העונש החמור ביותר לא ישיב אותה. מיכל סלה ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
שנתיים ושלושה ימים לאחר שנרצחה מיכל סלה, הורשע בעלה אלירן מלול ברציחתה בדירתם במוצא * הפרקליטות תדרוש עונש מקסימלי * אחותה, לילי בן עמי: "אנחנו מקווים שיינמק בכלא"

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע השבוע (רביעי, 6.10) את אלירן מלול ברצח בנסיבות מחמירות של אשתו מיכל סלה בדירתם במוצא. הוא צפוי לקבל עונש של מאסר עולם. זה המקום לציין כי ביום ראשון השבוע (3.10), מלאו שנתיים לרצח. שלב הטיעונים לעונש יחל ב-19.10. אחותה של מיכל ז"ל, לילי בן עמי, מסרה בתגובה להרשעתו של מלול: "אנחנו מקווים שיינמק בכלא, לא יראה אור יום וגם לא ייצא לחופשות כמו שמגיע לרוצחים במדינת ישראל. אנחנו נמשיך להיאבק, אנחנו יודעים שיש להכרעת הדין הזו משמעות הרבה יותר מאשר למשפחה שלנו. אנחנו כל יום מקבלות פניות מנשים וממשפחות. מקווה שהמקרה יהיה לנגד עיני השופטים הבאים והרוצח הבא".

את הכרעת הדין מסר השופט ארנון דראל, שהתייחס לתופעת האלימות במשפחה בכלל ומקרי רצח נשים בידי בני זוגן: "למרבה הצער אירוע מסוג זה אינו נדיר. נראה כי קצרה ידן של הרשויות מלהתמודד עבירות אלימות במשפחה, ובתוך כך עם התופעה הנוראה של רצח נשים בידי בני זוגן. תקוותנו כי התהודה שניתנת למעשים נוראיים אלה תתרום ולו במעט למאבק בתופעת האלימות בכלל ובאלימות במשפחה בפרט". השופט דראל אף קיבל את בקשת הפרקליטות לערוך תסקיר נפגע עבירה ולהטיל פיצוי מקסימלי, ולקחת בחשבון את נפגעי העבירה – ביתה של סלה, הוריה ואחיה.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שגיא אופיר מפרקליטות מחוז ירושלים, ב-3 באוקטובר 2019, שבה סלה לביתה לאחר השתתפות בסדנה להעצמה נשית, כשבאותו הזמן השגיח מלול על בתם המשותפת בת השמונה חודשים. בהמשך אותו לילה, בסמוך לשעה 01:20, תקף מלול את אשתו בעת שהייתה בחדרה של בתם ופצע אותה בראשה. מלול הצטייד בסכין מטבח, גרר את מיכל מחדרה של הילדה בעודה מדממת אל מחוץ לחדר, שם דקר אותה כ-11 פעמים, תוך שהיא מנסה להתגונן בשארית כוחותיה מפניו. עקב דקירותיו של הנאשם, נגרם לסלה אובדן דם נרחב והיא מתה מפצעיה. "במעשיו המתוארים לעיל גרם מלול למותה של המנוחה באכזריות מיוחדת הבאה לידי ביטוי בתקיפתה בנוכחות בתה התינוקת, תוך שהיא מנסה להתגונן בשארית כוחותיה", נכתב בכתב האישום. הסנגורים עו"ד מיכאל עירוני ועידן גמליאלי, המייצגים את מלול מטעם הסניגוריה הציבורית, טענו להגנתו כי לא ניתן להרשיע את מלול ברצח בנסיבות מחמירות מאחר והתביעה לא הוכיחה מה קרה בליל הרצח, וכי יש להרשיע אותו בעבירות המתה באחריות מופחתת. עו"ד עירוני הדגיש כי למלול קיימת הגנה שהוא היה נתון תחת השפעת אלכוהול. "אנחנו לא יודעים מה קרה שם, בגלל עבודה רשלנית של מז"פ לא נאספו ממצאים מכל הבקבוקים. אנחנו יודעים שהנאשם שתה לשוכרה מהאירוע, בנוסף אנחנו יודעים ש-20 שעות אחרי האירוע הנאשם פגש את השכנה ואמר דברים".