'אל אקצה בסכנה'? מעניין למה…

שיאים של גועל, אלימות וחילול מקום קדוש: צעיר מעין ראפה תועד כשהוא משתין על גג מסגד בהר הבית ומיידה אבנים * החשוד תועד במצלמות ונעצר על ידי המשטרה

משטרת ישראל התירה היום לפרסום מקרה חמור ומזעזע של אלימות וחילול של אחד המקומות הקדושים בעולם אם לא הקדוש שבהם עבור דתות היהדות והאסלאם – הר הבית. מדובר בצעיר בן 22 מעין ראפה החשוד כי הפר את הסדר, יידה אבנים ועשה את צרכיו בשבוע שעבר על גג מסגד 'אל אקצה' שבהר הבית.

על פי דיווח של המשטרה, המקרה אירע ביום ירושלים (ראשון שעבר, 29.5). בשעות הבוקר, לקראת תחילת הביקורים בהר הבית, החלו רעולי פנים להפר את הסדר מתוך המסגד, יידו אבנים וחפצים וירו זיקוקין. כוחות המשטרה של מחוז ירושלים פעלו לקיום הביקורים כסדרם, הדפו את המתפרעים ודאגו לשמירת הסדר במקום. כבר באותו היום נעצרו על ידי שוטרי מחוז ירושלים מספר חשודים ואף הוגשו כתבי אישום נגד חלקם. מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן הנחה להמשיך במאמצים מודיעיניים וחקירתיים למעצרים נוספים ומיצוי הדין עם מפרי סדר שכבר נעצרו.

במהלך אותן הפרות סדר אלימות, זוהה חשוד שמטיל את מימיו על גג מסגד 'אל אקצה' ומבזה את קדושת המקום. בעקבות המקרה, נפתחה חקירה במשטרה בניסיון לאתרו. החשוד נעצר הבוקר (רביעי, 8.6) בביתו שבעין ראפה על ידי בלשים מתחנת 'הראל' והוא הועבר לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים בחשד ליידוי אבנים לעבר השוטרים בהר הבית וביזוי קדושת המקום.

לצפייה בסרטונים: לחצו כאן

מן המשטרה נמסר: "לצערנו, היינו עדים בתקופה האחרונה, פעם אחר פעם, לחילול המסגד בהר הבית במגוון תצורות על ידי פורעי חוק ומפרי סדר אלימים שפגעו קודם כל בקדושת המקום ובציבור המתפללים בו – משחקי כדור בתוך המסגד עם נעליים, גרימת נזק לפנים המסגד באמצעות אבנים וחפצים, ירי זיקוקין ויידוי בקבוקי תבערה שנפלו גם על שטיחים ובתוך המסגד וכמעט וגרמו לשריפה במקום, עשיית צרכים על גג המסגד ועוד. המשטרה תמשיך לפעול בנחישות למיצוי הדין עם אותם עבריינים, מפרי סדר ופורעי חוק. אנו מצפים מכל איש דת ומנהיג ציבור שהמקום חשוב לו לגנות מעשים אלה, להוקיעם ולפעול להרחקתם של אותם עבריינים, שביניהם לבין התפילות והשמירה על קדושת המסגד אין כל קשר".