'אל עצמי – ומעבר'

סדרה של הרצאות ותרגול מדיטציה בדמיון מודרך עם הקהל ב'מרכז הבמה' בגני תקווה

'מרכז הבמה' בגני תקווה יוצא בסדרה יוצאת דופן ובלעדית לעונת 2022-23, שבה לוקח הקהל חלק פעיל וזוכה לחיבור עמוק אל המהות הפנימית שלו באמצעות מפגשים השופכים אור על הקשר שבין עולם החומר לעולם הרוח ותרגול במדיטציה בדמיון מודרך.

תחת הכותרת 'אל עצמי – ומעבר', תעביר איילת אידלברג, אנתרופולוגית, חוקרת תרבויות ודתות של מזרח אסיה, שעורכת מסעות בעולם החומר ובעולם הרוח, שישה מפגשים יוצאי דופן שיפתחו בפני הבאים דלת לפוטנציאל הקיים בהם ולמהות הגבוהה שלהם.

איילת אידלברג: "אנחנו, בני האדם, החוליה המקשרת בין עולם הרוח לעולם החומר. אנחנו, בני אנוש, משלבים במהות שלנו את החיבור בין גוף החומר הזמני לתודעה הגבוהה הנצחית שמגיעה מממד הרוח, כאשר התודעה האנושית שלנו היא מהות החיבור. במפגשים נעמיק לחקור את מהות החיבור הזה. נדבר על הבחירות שלנו במהלך חיינו, שייעשו בצורה הטובה ביותר עבורנו כאשר ייקחו הן בחשבון את מהות קיומנו, את מטרת ההגעה שלנו לכאן, את העבר שלנו ואת 'תוכנית העבודה' שהבאנו אתנו לכאן. נחקור את הביטוי 'הכול צפוי והרשות נתונה' שהוא המפתח להבנת עולמנו וחיינו. חקירה זו דומה לקילופו של בצל: שיכבה אחר שיכבה, רובד ועוד רובד. ככל שמעמיקים, הופכות התובנות להיות מהותיות ומקיפות יותר והמבט שלנו על חיינו הופך להיות בהיר וחד יותר. כדי שנוכל לייצר בחירות נכונות לנו ושנוכל להבין את מהות העולם הזה והקוסמוס הזה, שוכנת בנו פיסה מאותה מהות אור תבונית, רסיס של אור. חיבור לרסיס זה יעשה את כל ההבדל בין חיים תלושים של חוסר ידיעה לבין חיים שיש בהם יצירה, התפתחות והבנה של מהות העולם והקוסמוס. למידה זו היא המפתח שבאמצעותו נפתח את המנעול ונעבור בשער אל הגן אליו כמהים אנו להגיע" .

מבט למפגשים

2.11.22, מאין באתי ולאן אני הולך? על משמעות הלידה, החיים והמוות – במזרח ובמערב, במיסטיקה ובדתות הממוסדות.

7.12.22, תוכנית הנשמה למסע החיים הנוכחי: "הכול צפוי והרשות נתונה". מה משמעותה של הבחירה ומדוע היא המנוע המרכזי שמניע את חיינו?

4.1.23, האדריכל, הבנאי, וכלי הבנייה: על משמעות הנשמה, התודעה האנושית וגוף החומר. האם יכול הבנאי לבנות בניין יציב ללא תוכניות האדריכל?

8.2.23, משמעות הזמן כאן ובעולם שמעבר: הכול תלוי זמן ומקום כאן בעולם החומר; מול אין זמן ואין מקום בעולם הרוח. כיצד ייתכנו אופני גישה כה מנוגדים ביחס לממד הזמן?

3.5.23, המחלה, הכאב והסבל – גזירת גורל או מקפצה להתקדמות? על הפוטנציאל ללמידה ולהתפתחות והצורך להחזיר אותנו אל השביל שבו בחרנו.

14.6.23, הילד המסוים הזה שבא לעולם דרכי אבל הוא לחלוטין לא שייך לי: במפגש זה נחקור את מהות החיבור הרוחני שבין הורים לילדים, הבחירה שנמצאת ביסודו של המפגש -גם מצד ההורה וגם מצד הילד, הלימוד המאתגר שמגיע יחד עם חוויית החיבור המשפחתי הזה ולמה כל זה קורה בכלל.

להרשמה ולפרטים נוספים: www.habama.smarticket.co.il.

'מרכז הבמה', הכרמל 20, גני תקווה.