"אנרגיה תמידית"

על תערוכת יחיד לאומן דניאל שורקנד בבית האומנים ע"ש שאגאל בחיפה

האומן ד"ר דניאל שורקנד שואב את השראתו מהאקספרסיוניזם המופשט ומאמץ את הזרימה בכתמים צבעוניים במחווה של חומריות רגשית למשיכות הצבע ופעולת הציור עצמה.

דניאל נותן משמעות נושאית באמצעות מבנים מטפיזיים בסיסיים באנרגיית הצבע האקספרסיבית, מצייר אותיות עבריות, מלאכים, נביאים, סדרת 'אשת חיל' וספירלות צבעוניות. הן ברקע הצבעוני והן בסמלים המצוירים – ניתן לראות שדניאל פועל באנרגיה תמידית.

דניאל מצייר תוך הרהורים על השפה והידע מתוך היהדות, מתוך מציאות קיומית, מתוך הבריאה ומתוך עולם הידע הנוגע בסמליות שמלווה אותו בנפשו וברגישותו תמיד.

בסדרת 'אשת חיל', נותן דניאל ביטוי לנשים המצוירות באנרגיה צבעונית ובכוח המנהיגות, ליד הגבר שהוא מנהיג ומלא השראה. האישה מצוירת לא רק כמוזה, אלא בכבודה ובכוחה שלה, לוחמת ונביאה שמציתה את להבת האמת והחוסן ומחזיקה את המפתח להמשך קיומו של ישראל.

דניאל שורקנד: "מפגש טכניקת הציור החופשי עם תוכן מטאפיזי, חוברים יחד לחשוף את האנרגיה הרגשית הסמויה בנושאים וברעיונות האינטלקטואליים שאליהם אני מתייחס ואותם אני מצייר. האותיות הללו הן אבני הבניין של הבריאה. ההומניות שלנו היא זו שמטביעה בנו את דמותו של הבורא, של השפה ושל מערכות הידע. הן מסייעות לנו להבין את הטבע שהוא לבוש הבורא, כביכול לסייע לנו להתעלות אל מעבר לטבע שמציע ממדים ומצבים חלופיים. להיות – זו האנרגיה הנצחית של האחד שטבועה בכל הממדים הללו ובתודעה עצמה".

אוצרת התערוכה: שקד שפירא.

בית האומנים על שם שאגאל, שדרות הציונות 24, חיפה.

שעות ביקור בתערוכה: ימי שני-שבת בין השעות 10:00-14:00.

התערוכה תיפתח ביום שישי, 7.1, בשעה 11:00 ותינעל ב-4.2.

אתר האומן: www.danielshorkend.com/about-me.