ארבע שנים בלעדיהם

ביישוב הר אדר ציינו בטקס זיכרון את יום השנה לפיגוע שאירע ב-2017 ובו נרצחו שלושה בני אדם

אתמול (רביעי, 29.9), התקיים בהר אדר טקס זיכרון יישובי לזכרם של שלושת החללים שנרצחו בפיגוע שהתרחש בשער בידו לפני ארבע שנים (26.9.2017) ובו נרצחו סלומון גבריה, יוסף עותמאן ואור אריש זכרם לברכה. סלומון מבאר יעקב היה לוחם מג"ב. יוסף מאבו גוש ואור מהר אדר היו מאבטחים.

הטקס התקיים בנוכחות בני משפחות החללים ומוקירי זכרם בסמוך לגלעד שהוקם לזכר השלושה בהר אדר. אביו של יוסף עותמאן הי"ד נשא דברים בשם המשפחות השכולות, אביו של אור אורי אריש הי"ד אמר קדיש, רב היישוב הרב פרופ' נפתלי רוטנברג קרא פרק תהילים ונהוראי חדד קרא את תפילת 'יזכור'.

ראש המועצה חיים מנדל שקד נשא דברים בטקס ואמר: "כאן, מול הגלעד המזכיר את אשר לא ניתן לשכוח, במלאות ארבע שנים להירצחם, אנחנו מתייחדים עם זכרם של יקיריכם, יקירינו, אשר קיפחו את חייהם בפיגוע טרור רצחני ונפשע: המאבטח אור אורי אריש בן 25 היה במותו, המאבטח יוסף עותמאן בן 25 היה במותו ולוחם משמר הגבול סמל ראשון סולומון גבריה בן 20 היה במותו –  יהי זכרם ברוך. השלושה מנעו בגופם, פשוטו כמשמעו, את חדירת המחבל עם נשקו להר אדר ובכך מנעו הרג המוני, אשר את ממדיו לא ניתן אפילו לשער, רק להיחרד ולהצטמרר.

משפחות שכולות יקרות, בבוקר יום שלישי, ה-26 בספטמבר 2017, עצר עבורכן הזמן מלכת כאשר מחבל בן עוולה הגיע לעמדת הבידוק וירה במאבטחים שניצבו בה. ארבע שנים עברו מאז אותו בוקר בו חייכם השתנו לבלי הכר. ארבע שנים מבלי לראות את פני ילדכם האהוב, מבלי לשמוע את קולו. ארבע שנים בהם שום שמחה לא שלמה באמת. תמיד משהו חסר. ארבע שנים של כאב לב בלתי פוסק וגעגוע שרק הולך וגדל.

קשה לנחם, אבל בוודאי קשה לאין שיעור להינחם. טקס ההתייחדות והזיכרון הוא המעט שאנחנו חייבים לעשות למענכם ולמעננו, כדי לזכור ולהזכיר את תוצאותיו הטרגיות של הרוע ושל הרשע ולזכור את יקיריכם, שבזכותם אנו מנהלים שגרת חיים בטוחה כאן בהר אדר.

הכבוד הגדול ביותר שאנו יכולים להעניק ליקיריכם שהגנו בגופם על הישוב שלנו, הוא לעמוד מולכם משפחות יקרות ומול הגלעד לזכרם ולומר, שאנו זוכרים אותם ונשתדל בכל יכולתנו לבנות מעל השורשים, שהם תקעו במו גופם באדמה שלנו, עץ יפה, בית נאה, חברה יפה ככל האפשר. זו המצבה האמתית לזכרם.

נזכור ונזכיר, לא נשכח ולא נסלח ובכל זאת נישא תפילה, שלצד האובדן והחסר, תדעו שקט ושלווה, תמצאו מעט נחמה ויבורכו כל בני משפחותיכם בבריאות איתנה. לו יהי, לו יהי, אנא לו יהי, כל שנבקש לו יהי. אמן".