ארוחה שהיא חוויה

כמה טיפים שישדרגו את שולחן החג

תפוח בדבש, ראש של דג, כרישה ותמר – כל מרכיבי החג לפי הסדר ומשמעותם, שנועדו לפתוח את השנה החדשה באופן חיובי וכהלכתה, פרושים על שולחן החג. הבעיה היא שהם פרושים על כל שולחן חג באשר הוא ואתם בתור מארחים נחושים לייצר אווירה ייחודית ומרשימה. כיצד ניתן לשדרג את העיצוב של שולחן הארוחה בחג הקרוב בכדי להפוך את החוויה של האורחים לייחודית יותר?

לפניכם כמה רעיונות לארוחת חג בלתי נשכחת.

1. סיר למרכז השולחן ליצירת אפקט ה'וואו': כדי ליצור חוויית אירוח משודרגת, כדאי להכיר ולהתחבר לטרנדים החמים בעולם האירוח. הסיר הוא מוקד בישול הארוחה וכעת הוא מקבל מקום של כבוד גם במרכז השולחן. מוותרים על המעבר של האוכל מהסיר אל צלחת הגשה מפנפנת ומעבירים את הסיר הלוהט ישירות מהכיריים אל השולחן ומהסיר את האוכל באופן ישיר לצלחות האורחים עם כף הגשה – זאת תוך שהאדים המהבילים מתפזרים באוויר. צורת הגשה זו תרשים את האורחים ותהפוך לאטרקציה בפני עצמה. עבור חובבי בישול ואירוח ברחבי העולם, הגשה בתוך סיר נחשבת לסימן של אותנטיות באירוח שמחברת את האורחים לתהליך הבישול וההשקעה והופכים אותם לחלק מהחגיגה. יתרון נוסף הוא שהאוכל מגיע חם וטרי ללא שלבי ביניים שעלולים לקרר אותו ולגרום לכך שעד שיגיע אל צלחותיהם של האורחים הוא יהיה פושר. מלבד היתרונות הקולינריים, זו גם הזדמנות נהדרת להציג ולהשוויץ בכלי הבישול שלכם ולהציג אפקט מרשים, מגוון ומקורי של הגשה שמראה על יצירתיות ולבטח יצור אפקט 'וואו' עם ריח משכר ואדים שיגיעו הישר לאפם של האורחים הרעבים. זקוקים לתמריץ נוסף? בסוף הערב יהיו פחות כלי הגשה לשטוף. רק אל תשכחו לרכוש תחתית עמידה ומבודדת מחום כדי שלא תשרפו את השולחן…

2. צובעים את השולחן: אנו נוטים להתרכז במאכלים השונים והטעימים שימלאו את השולחן, אך חשובים לא פחות גם אלמנטים עיצוביים שיעשו נעים בעין ויכניסו קצת צבע לארוחה. ניתן לבחור בצמחים, בפרחים צבעוניים טריים ואף בעשבי תיבול שניתן לקטוף ישירות מהטבע. חשבו בצורה יצירתית ולכו על פי טעמכם האישי. כדי להוסיף לחוויה, ניתן לקשט בפרחים או במזכרת מסוג אחר שיכולים האורחים לקחת איתם הביתה בסום הארוחה (בדומה לחתונות של השנים האחרונות). כך תוודאו שקיבלו האורחים גם ארוחה טעימה וגם מזכרת מדליקה.

3. משקיעים במנה בבישול ארוך: ידוע לכל מארח שככל שהמנה מושקעת יותר, כך לרוב מתרשם ממנה יותר האורח. זו הסיבה לכך שמתכונים בבישול ארוך, שידועים בטעמם העמוק והמשכר, זוכים בדרך כלל להצלחה כבירה ולתשבחות. באמצעות הסיר הנכון, תוכלו להכין מנות מנצחות מסוג זה, להשוויץ ולספר איך השקעתם שעות בהכנת המנה המנצחת.

4. לבחור כלי בישול שקל לנקות: לאחר משימת האירוח, מגיעה משימה מעט מעיקה, מעצבנת, אך חשובה ובלתי נמנעת והיא שטיפת הכלים בסיום הארוחה. כדי להקל על עצמכם, הקפידו לבחור בכלי בישול קלים לניקוי, כאלה שלא נדבקות אליהם כל שאריות האוכל שהופכות את הניקוי למשימה כמעט בלתי אפשרית שמצריכה השרייה וזמן. זכרו, גם אם יש ברשותכם מדיח כלים, לא כל סיר ומחבת מתאימים להיכנס אליו ולהתמודד עם טמפרטורת המים הגבוהה וריכוז הסבון. בחרו בכלי בישול עם ציפוי Non-Stick שמאפשר ניקוי מהיר וקל.