אתם תקבעו

משרד התחבורה יצא בסקר ארצי בנושא התחבורה הציבורית * ההשתתפות פתוחה לכולם וניתן לכתוב כל רעיון שרק עולה על הדעת

נושא התחבורה הציבורית הוא רגיש ביותר. אחוז גבוה מאוד של תושבי המדינה מהווה צרכן של פלח תחבורה זה ובמגזרים מסוימים הוא אמצעי ההתניידות הכמעט בלעדי. ביישובים כמו מבשרת ושכנותיה, שנשענים בתחומים רבים – בעיקר תעסוקה ובילוי – על העיר הגדולה, נושא התחבורה הציבורית הוא קריטי ביותר.

מבט חטוף בקבוצות המקומיות ברשתות השונות אכן מראה כי מדבר בנושא כאוב. הרבה פוסטים נכתבו על מחדלים ועל פניות למועצה, למשרד התחבורה ולחברות התחבורה הציבורית. לפעמים עזרו הפניות ולפעמים לא.

אז אם עד כה לא פניתם למשרד התחבורה או שפניתם והייתם בבחינת קול קורא במדבר, הפעם יש לכם הזדמנות להעלות כל נושא שקשור לתחבורה הציבורית. 'סקר התחבורה הגדול' של משרד התחבורה יצא לדרך ויהיה פתוח לציבור במשך שלושה שבועות, עד ה-14.6.

השאלות עוסקות בנושאים שונים: אמצעי התניידות, מה יגרום לכם להשתמש בתחבורה ציבורית והצעות לשיפור: תדירות, מקום לשבת, ניקיון וכו'. יש לא מעט שאלות פתוחות. תכתבו כל מה שעולה לכם בראש. כמובן שיש גם שאלות סגורות (דירוג 1-5) בנושאים שונים: המלצה לאחרים על שימוש בתחבורה ציבורית, הקצאת נתיבים לתחבורה ציבורית, קווי לילה, ביטחון אישי, סופי שבוע ותחבורה למקומות חיוניים.

ממשרד התחבורה נמסר: "אנחנו מזמינים אתכם ואתכן לקחת חלק במהלכים המשותפים שאנו מובילים לשיפור התחבורה הציבורית בישראל. כאן המקום שלכם – הציבור הרחב, נוסעים ומומחים – להשתתף בדיונים, להציע הצעות ולהשפיע על קבלת ההחלטות".

להשתתפות בסקר: www.seker.8787.org.il.