באו מהדרום ללמוד

ראש עיריית דימונה ופמלייתו הגיעו ללמידת עמיתים במטה יהודה

השבוע אירחה המועצה האזורית מטה יהודה את ראש עיריית דימונה בני ביטון ואת הנהלת העירייה ללמידת עמיתים. נציגי הנהלת עיריית דימונה ערכו סיור ברחבי המועצה, פגשו בעלי עסקים שונים ונחשפו לאתרי התיירות והאטרקציות השונות שמציעה המועצה. ביום ראשון (10.7), ערכה המועצה מפגש של 'מטה עם מטה'.

הנהלת עיריית דימונה הגיעה בכדי לשמוע וללמוד על אופן הניהול של מועצה אזורית ובפרט של מטה יהודה, המועצה בעלת מספר היישובים הגדול ביותר בישראל, שמתמודדת עם אתגרים רבים: ועדות גבולות מול התרחבות הערים באזור מטה יהודה המאיימות לפגוע בשטחים הפתוחים והירוקים ובלב הירוק של ישראל, אירועי שריפות, אתגרי ביטחון ביישובים הסמוכים לקו התפר, חברה וקהילה, רווחה ועוד.

ראש המועצה ניב ויזל הציג לאורחים את שלל הפעילויות והאירועים שמתקיימים בתקופת הקיץ במועצה, מופעי הקיץ, פסטיבל 'נאמן למקום' שמעודד יוצרים מקומיים, סיום פסטיבל היין  וההכרזה על חבל יין ראשון בישראל. בסיום המפגש, העניק  בני ביטון לניב ויזל מגן הוקרה מטעם עיריית דימונה.

ראש המועצה ניב ויזל: "אני מברך את ידידי ראש העיר דימונה בני ביטון ואת הנהלת העירייה שהגיעו לראות מקרוב את הלב הירוק של ישראל, ללמוד ולשאול איך מנהלים מועצה אזורית ואיך מקיימים שלטון דו רובדי ביישובים. אנו שמחים תמיד לארח רשויות שונות וגאים שבאים ללמוד מאתנו ולבקר באתרי התיירות ובעסקים המקומיים שלנו״.

ראש עיריית דימונה בני ביטון: "ברצוני להודות לראש המועצה ניב ויזל ולנציגי ההנהלה. מטה יהודה נמצאת במקום הכי יפה במדינת ישראל וכשמה כן היא – 'לב ירוק'. הלב הירוק חייב להישמר ככזה בעבור כלל  אזרחי המדינה. הבטחתי לניב שאגיע למטה יהודה לסיור מקצועי ולימודי. אני חושב שיש לדימונה מה ללמוד גם ממועצות אזוריות. אני רואה שלמטה יהודה ולעיריית דימונה יש עולמות תוכן דומים, אנו מתמודדים עם דברים משותפים בחשיבה ובקידום תחום הצעירים. מטה יהודה חושבת על דור העתיד שלה, על הצעירים והצעירות ומקדמת בניית בית שלישי בנחלה לבנות ולבנים ממשיכים ביישובים. יחד עם זאת, מטה יהודה נאבקת ושומרת בכל כוחה על השטחים הכפריים והפתוחים ואין ספק שזה ערך בעל חשיבות עליונה ואנו מחזקים אתכם ואת התפיסה שיש לשמור על השטחים הירוקים של מדינת ישראל ועל הלב הירוק שלה. אין לי ספק שלנהל 58 יישובים זו עבודה לא פשוטה ואנו מתרשמים מאוד מהעשייה הרבה שלכם עבור התושבים תוך התחשבות בכל המגזרים ובכל הקהילות המגוונת במועצה שלכם וזה מעורר השראה. אנו נשמח לשתף אתכם פעולה ולעבוד יחד – ערים לצד מועצות. תודה רבה לכם  על ביקור מדהים, מלמד ומעורר מחשבה. יש הרבה מה ללמוד מכם, תודה לך ראש המועצה ולכל הצוות שלך".