בדיקות סרולוגיות: גם אצלנו

אילוסטרציה: pixabay
אילוסטרציה: pixabay
מטרת הבדיקה: לגלות האם יש לילדים נוגדנים ובכך למנוע את שיבוש הלימודים עקב כניסת ילדים רבים לבידוד

לקראת פתיחת שנת הלימודים, יתקיים מבצע ארצי לבדיקות סרולוגיות מהירות לילדי הגנים ובתי הספר היסודיים. הבדיקה ללא עלות. המבצע יתקיים במבשרת ציון בימים ראשון-חמישי, 22-26.8, בין השעות 11:00-19:00, בבית האמפי הסמוך לבניין המועצה.

יש להגיע לבדיקה עם תעודת זהות וספח ילדים. מדובר בבדיקה פשוטה עם תועלת גדולה, המתבצעת באמצעות דקירה קלה ביותר באצבע ואיסוף טיפות הדם על ידי גורם רפואי מוסמך שמונה על ידי משרד הבריאות. הבדיקות מיועדות לילדים בגילאי 12-3 שלא אובחנו כחולים ולא הוגדרו כמחלימים בעבר. כעת ניתן יהיה לוודא האם הם מחוסנים באופן טבעי לנגיף קורונה. מטרת המבצע היא לאפשר שגרת לימודים רציפה באמצעות הגדלת מספר התלמידים הפטורים מבידוד בכדי למנוע אובדן ימי לימוד לילדים.

הבדיקה מאפשרת לאתר נוגדנים לנגיף הקורונה וכך לדעת בסבירות גבוהה האם הילד נחשף לנגיף והחלים. במידה והילד יימצא עם רמת נוגדנים גבוהה בבדיקה הסרולוגית, המעידה כי היה חולה והחלים, הוא יזכה לקבל תעודת מחלים ולא יידרש להיכנס לבידוד אם יבוא במגע עם חולה מאומת. בנוסף, הוא יהיה זכאי גם ל'תו ירוק' שיאפשר לו להיכנס למקומות הפועלים במתווה זה בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

ראש המועצה יורם שמעון: "אני מצפה מכלל ההורים ביישוב לשתף פעולה, להגיע עם ילדיכם למתחם הבדיקות ולאפשר ככל הניתן את פתיחת שנת הלימודים כסדרה. מבשרת ציון מצטיינת בתחום החיסונים בכל הגילאים. בואו ונהיה מצטיינים גם בתחום הבדיקות הסרולוגיות ונאפשר שנת לימודים רציפה ומלאה".