בדרך לסכסוך עבודה?

בניין המועצה
ועד עובדי המועצה וההסתדרות נערכים לנוכח ניסיונה של המועצה לפטר עשרות עובדים * יו"ר הוועד שמעון בוזגלו: "לא ניתן לפטר אף עובד. הגענו למבוי סתום והתחושה היא שאנו בדרך לסכסוך עבודה" * המועצה: "מדובר בעובדים שלא עמדו ביעדים ובמטרות או שבהתאם למבנה הארגוני הסתבר שיש לצמצם את התקן או את המשרה"

לא שקט במועצה. האם המועצה ועובדיה בדרך לסכסוך עבודה? יש מי שטוענים שכן. הרקע: טענת ההסתדרות כי בכוונת המועצה לפטר עשרות עובדים וכי בימים האחרונים מתבצע הליך מזורז של עריכת שימועים לעובדים רבים.

לדברי יו"ר ועד עובדי המועצה, שמעון בוזגלו: "יש מאבקים כרגע וזאת על רקע הניסיון של המועצה לפיטורים המוניים. עדיין לא הוכרז רשמית על סכסוך. יש הליך, אבל התחושה היא שאנו במבוי סתום ובדרך לסכסוך עבודה. זה לא נעים, אך לא ניתן לפטר אף עובד, למעט מקרים של פרישה מרצון. מדובר בניסיונות הפרטה ברוב מחלקות המועצה. אנו, ועד העובדים יחד עם ההסתדרות, לא ניתן יד לזה, גם אם נצטרך להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו".

כאמור, את המאבק מנהל ועד העובדים יחד עם ההסתדרות. יו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות, דני בונפיל, מסר ל'זמן מבשרת': "יהיה סכסוך עבודה. הכרזנו על אחד כזה ב-2019 אך הוא לא יצא לפועל בגלל פרוץ הקורונה. אם לא תהיה ברירה, נשתמש בו הפעם. אבהיר, כי אינני יכול למנוע שימוע לעובד, אבל פיטורים אני יכול למנוע. צריך ללכת לבוררות ורק אז להחליט אם עובד הולך הביתה או לא. המצב במבשרת ציון נורא. נראה כי ראש המועצה והמנכ"ל עובדים לבד והשירות העירוני הולך לכיוון של הפרטה. מזל שהוא לא יכול לגעת בסייעות. לא כל דבר אפשר להביא מבחוץ, בטח לא עובדות סוציאליות. צריך לזכור כי מי שעושים את העבודה בשטח הם העובדים ואם התושבים שבעי רצון, זה בזכותם. אם יש עובד שלא עושה את מלאכתו כראוי, מקומו לא שם, אך אלחם למען מי שעושה את עבודתו נאמנה. היו בעבר צעדים שנעשו בהסכמה אבל לא כל דבר יכול ראש המועצה לעשות. אני לא רוצה לחשוב מה יקרה אם יובא חשב מלווה. זה יהיה גרוע מאוד".

אכן, יש תחושה לא טובה. זה זמן רב שיש תחלופה אדירה במועצה, בעיקר בדרג הניהולי. בתוך שנתיים התפטרו שני מנהלי אגף חינוך. מנהל אגף הרווחה התפטר לאחרונה, חודשיים בלבד לאחר שנכנס לתפקיד. תפקידים רבים בכלל לא מאוישים מזה זמן רב, בעיקר ברווחה (ר' ידיעה נפרדת). על המצב השורר במועצה אמר השבוע מנהל מחלקה לשעבר במועצה ל"זמן מבשרת":

"התחושה של העובדים במועצה לא קלה. אנשים חוששים למשרה שלהם ולמקום עבודתם. יש נתק כמעט מוחלט בין המועצה לוועד העובדים. בשנים האחרונות פוטרו למעלה מ-100 עובדי מועצה על ידי מנכ"ל המועצה. חלק מהעובדים שפוטרו ותיקים מאוד עם ותק של למעלה מ-30 שנות עבודה במועצה.

ראש המועצה והמנכ"ל לא רואים בעובדים שותפים ובכל כמה ימים צף ועולה נושא השימועים במסדרונות המועצה. רק ביום רביעי האחרון התקיימו בלשכת מנכ"ל המועצה שישה שימועים, שימוע אחרי שימוע זה מוגזם אפילו אם מדברים על ארגונים בסדר גודל כפול מהמועצה. זו שיחת היום בין העובדים במועצה בימים האחרונים, אפילו בין הפנסיונרים שבינינו.

כל מי שמוזמן לפגישת עבודה עם הנהלת המועצה חושש לקבל מכתב שימוע. המצב הזה לא נורמלי. גם העובדים המסורים, שנשארו עדיין במועצה, לקראת שבירה. לאחרונה, קיצץ מנכ"ל המועצה באופן משמעותי את השעות הנוספות ואת שעות הכוננות של העובדים במועצה. אנשים שהתרגלו לרמת שכר מסוימת נפגעו בעקבות החלטה חד צדדית של המנכ"ל, למרות שכמות העבודה רק הולכת וגדלה עקב הדרישות הנוקשות של הנהלת המועצה". עד כאן דבריו של אותו מנהל מחלקה לשעבר שחפץ בעילום שמו.

מהמועצה המקומית מבשרת ציון נמסר בתגובה: "מאז כניסתו של ראש המועצה יורם שמעון לתפקיד, מבצעת המועצה תכנית התייעלות בכל הקשור להון האנושי במועצה. התייעלות איננה מילה גסה ואת הנהלת המועצה מנחה שיקול אחד בלבד – טובת המערכת והשירות לתושבים. עובדי המועצה אינם נמדדים על פי ותק או סוג התפקיד, אלא על פי תפוקות, תוצרים ועמידה ביעדי תכנית העבודה השנתית לכל עובד. לצערנו, נאלצה המועצה לפטר בשנים האחרונות לא מעט עובדים לאחר שאלה לא עמדו ביעדים ובמטרות שהוגדרו מראש או שמבחינת שאלת הצורך – בהתאם למבנה הארגוני – הסתבר שיש מקום לצמצם את המשרה או את התקן של העובד. המועצה תמשיך לפעול לצמצום ולייעול של המערכת ושמירה על הקופה הציבורית תוך קיום שיחות ופגישות עבודה סדירות עם ועד העובדים המקומי ונציגיהם בהסתדרות הכללית".