בהר אדר: מוכנים לחירום

על אימון רשותי שנערך השבוע בהר אדר בשיתוף המועצה וגופי ביטחון

אתמול (שני , 12.7), נערך אימון רשות של ועדת מל"ח (משק לעת חירום) בהר אדר על ידי פיקוד העורף בהשתתפות בקרים ממשרדי ממשלה – פנים, חינוך, בריאות, רווחה ועוד. האימון התקיים כחלק מתוכנית העבודה מתוך כוונה לשמור על כשירות היישוב ומוכנותו להתנהלות עצמאית תחת אילוצים לאורך זמן.

בחלק הראשון של האימון התנהל משחק מלחמה כשבחלקו השני בוצע תרגיל בהשתתפות כלל הכוחות, כולל נפילת טיל, התפרצות שריפה, פינוי משפחות פיזית מהבתים, פינוי פצועים וטיפול בהם. במהלך האימון תורגלו מכלולי המועצה בניהול היישוב בזמן חירום, תוך התמודדות עם תרחישים שונים וזאת בשיתוף פעולה עם כוחות חילוץ והצלה שנטלו חלק פעיל בתרגיל – משטרת ישראל, משמר הגבול, כבאות והצלה, מד"א, 'איחוד הצלה' ומתנדבים נוספים.

האימון נוהל ביד רמה על ידי עלי חוסיין, ממונה ביטחון בחירום, והוכתר בהצלחה – הן על ידי מנהל התרגיל והן על ידי יתר המשתתפים באימון.

מפקד המחוז בפיקוד העורף, אלוף משנה איתי לוי: "ניכר כי הרשות מוכנה היטב למכלול תרחישי החירום שאנחנו נערכים אליהם והדבר בא לידי ביטוי בתרגיל. ראינו זאת גם בהתמודדות הטובה של היישוב עם נגיף הקורונה וטיפולה באירועי השריפות שאירעו לאחרונה, זאת בין השאר תודות לשיתוף פעולה יוצא דופן של המועצה עם ארגוני החירום והרשויות הסמוכות להר אדר והקשר המיטבי הקיים ביניהם בשגרה. מה שעובד טוב בשגרה עובד טוב גם בזמן חירום".

ראש המועצה, חיים מנדל שקד: "זה המקום להודות לכל המשתתפים בתרגיל. אני רואה את חשיבות התרגיל מעצם קיומו בתכנית העבודה באופן שחייב אותי ואת כל בעלי התפקידים במועצה לרענן את התיקים, את הפקודות ואת הנהלים לקראת התרגיל ובכך שדרגנו את המוכנות וההתמקצעות שלנו בתחום חשוב זה".