בואו לשוט

לרגל חג הפסח, נפתחה עונת הקיאקים והשייט בכנרת * חוויה מומלצת ומסלול ייחודי

עונת השייט בכנרת ובירדן נפתחה רשמית בימים אלה ואין כמו שייט בכנרת המלאה ובירדן כדי לחוש את האביב ואת יופי ארצנו. חוויה מהנה ומומלצת לקראת חג הפסח.

חבריי ואני מיהרנו עוד השבוע, לפני שהצפון מתמלא בתיירים, כדי ליהנות מהקיאקים של אבוקיאק בפארק הירדן. הכול כאן יפה, ירוק וצבעוני. שמיים כחולים, שמש. האביב (ואולי זה בעצם הקיץ) כבר כאן עוד לפני ליל הסדר. ריח הפריחה החזק באוויר מעיד אף הוא שהאביב כבר כאן, זרימת המים בירדן נהדרת, מרגשת ומתאימה לשייט משפחתי בסוואנה הישראלית בין הירדן לכנרת. גשמי הברכה האחרונים לאורך כל חודש מארס העלו את מפלס המים וצפויה עונת שייט רטובה וצוננת.

אתר הקיאקים אבוקייק ערוך ומוכן לקליטת אלפי מבקרים ותיירים אחרי שנתיים של קורונה. לא היססתי ונרתמתי למשימה הענוגה. לאחר כשעתיים נסיעה, התייצבנו חבריי ואני בלבוש קצר ומתאים בפארק הירדן, צופים אל מי הירדן שזורם לכנרת וצופים אל שם הרי גולן, נושמים את האוויר הטוב, הפריחה סביבנו בכל מקום ועוד רגע נשוט לנו על פני המים. חוויה צוננת ונעימה. זה הזמן לשייט ולקיאק. חוויה פיזית אבל גם רוחנית כמעט. מנהל האתר עדכן אותנו שכל מתקני האתר שודרגו , בוצעו כאן השקעות בתשתיות ובציוד, ערוץ נחל הירדן הוכשר והוא ערוך ומוכן לנו ולעוד אלפי מבקרים.

שייט הקיאקים היה ונשאר הדובדבן של המטיילים בצפון, מסלול השייט באבוקיאק נפתח בנקודת השילוח שבפארק הירדן עד מבואות הכנרת. ניתן לבחרו בין קיאק זוגי או סירה משפחתית ולשוט בהנאה בתוך צמחיית נחלים עבותה. אורכו של הנתיב 3.5 ק"מ. זמן משוער של המסלול: שעה ורבע כולל תדריך שקיבלנו וליווי של אנשי צוות אבוקיאק. האווירה הקסומה והכנרת בקצה הפכו את החוויה שלנו לייחודית במינה כשפכפוך המים וציוץ הציפורים מלווים אותו לאורך המסלול. במהלך השייט פגשנו צבי מים, דגים למיניהם ומגוון רחב של בעלי כנף מסביב.

ההרפתקנים שביניכם או בעלי התעוזה יכולים לשוט אל האזור הפראי של הכנרת במסלול 'הסוואנה הישראלית'. נקודת המפגש ותחילת השייט נמצאת דרומית לגשר אריק. אל הלגונות שמחברות בין הירדן לכנרת. אחרי תדריך קצר ולבישה של חליפות הצלה, נכנסים לקיאק הזוגי ומתחילים לחתור. משך המסלול כשעתיים וחצי והוא ומלווה במדריך מוסמך מטעם אבוקיאק. לא צריך ניסיון קודם או ידע בחתירה, פשוט מכניסים את המשוט למים ונותנים לשקט להוביל אתכם.

אבוקיאק, שייט קיאקים וסירות בין הירדן לכנרת: www.abukayak.co.il.